Ludzie są najważniejszym zasobem każdej organizacji. Ważne, aby czuli się mile widziani, bezpieczni, zainspirowani, zmotywowani i zdrowi. Nie sprawi tego żaden czynnik osobno. Należy zintegrować je w spójną całość. W Kinnarps nazywamy to ergonomią holistyczną - stanem, w którym wszystkie elementy łączą się ze sobą.
Ergonomia holistyczna składa się z różnych dziedzin, które współpracują ze sobą - w przestrzeni fizycznej i środowisku społeczno-organizacyjnym. Chodzi o zrozumienie interakcji między wieloma elementami oraz tego, jak wspólnie wpływają one na dobre samopoczucie, produktywność, sukces i inne aspekty pracy. Całość jest większa niż suma jej części.
Niezbędne jest tworzenie przestrzeni, która umożliwia ruch i zachęca do niego. Ruch optymalizuje wydajność człowieka i poprawia zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Najlepszą postawą podczas pracy jest ta następna.
Wiele elementów może utrudniać skupienie się na bieżącym zadaniu. Mogą to być takie dystraktory jak: irytujący hałas, zakłócenia wizualne, niewystarczające oświetlenie, słaba wentylacja, rozwiązania aranżacyjne wnętrza niedopasowane do sposobu pracy i wiele innych. Należy je zminimalizować lub usunąć.
Pozytywna atmosfera w pracy zmniejsza stres, poprawia współpracę i wspiera zarówno wydajność pracy, jak i markę pracodawcy. To ważny aspekt atrakcyjności każdej organizacji.
Inwestując w fizyczne, organizacyjne i społeczne środowisko pracy, które promuje ruch, zyskujemy zarówno zdrowie, jak i dobre samopoczucie pracowników.
Środowisko pracy zaprojektowane zgodnie ze zidentyfikowanymi aktywnościami i metodami pracy, tworzy lepsze warunki do efektywniejszego wykonywania swoich zadań.
Poprzez zapobieganie problemom fizycznym i psychicznym, ograniczamy liczbę nieobecności z powodu bólu i niepokoju w zespole.
Możliwość wpływania na środowisko pracy, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania, sprawia, że pracownicy czują się bardziej zmotywowani, docenieni i szanowani.
Dobre samopoczucie zwiększa satysfakcję pracowników, zatrzymuje talenty w organizacji, ułatwia rekrutację i poprawia reputację marki.
Odkryj elementy ergonomii, które wpływają na naszą pracę w ciągu dnia. Razem tworzą one dobrze funkcjonujące i atrakcyjne środowisko pracy promujące całościowe podejście - od zdrowia i dobrego samopoczucia po wydajność, produktywność i kreatywność.
Niezależnie od tego, czy chodzi o biuro, szkołę czy placówkę opieki zdrowotnej, obecność negatywnych czynników rozpraszających może ograniczać produktywność, koncentrację i dobre samopoczucie. Oto, jak zminimalizować dystrakcję.
Zachęcanie do ruchu to nie tylko aktywne podejście do rozwiązywania problemów, takich jak ból pleców i zmniejszona produktywność, lecz także sposób na tworzenie zdrowszego i szczęśliwszego środowiska.
Pozytywna atmosfera pracy może poprawić doświadczenie pracowników. Wartościowa kultura poprawia zarówno produktywność, jak i morale. Bądź liderem!
Siedzenie nie musi oznaczać bezruchu. Odkryj, jak nasze rozwiązania wspierają ruch i zachęcają do zmiany pozycji podczas pracy. Właściwy wybór regulowanych krzeseł, biurek i stołów robi różnicę.
Zrównoważony poziom dźwięku w miejscu pracy sprzyja zarówno dobremu samopoczuciu, jak i zawodowym sukcesom. Kluczem jest zrozumienie, w jaki sposób wpływ na dźwięk, pomaga stworzyć zdrowsze środowisko pracy.
Połącz środowisko pracy z naturą poprzez architekturę i aranżację wnętrz. Zalety wprowadzenia do wnętrza elementów, kształtów i wzorów kojarzących się z naturą obejmują wszystko - od dobrego samopoczucia po koncentrację.
Kolory mają ogromny wpływ na człowieka, wykraczający poza samą estetykę. Wpływają na nasze emocje i zachowanie, a także sprawiają, że jesteśmy bardziej kreatywni i efektywni.
Światło to dynamiczna siła, która wpływa na nasze samopoczucie, percepcję i orientację w przestrzeni. Oświetlenie kształtuje nastrój, poziom energii, a nawet ogólny stan zdrowia.
Ergonomia holistyczna tworzy warunki sprzyjające lepszej pracy, co przekłada się na oszczędności. Badania w tej dziedzinie pokazują jasno: inicjatywy związane z ergonomią, dobrym samopoczuciem i zdrowiem są zawsze dobrą inwestycją.
Zaprojektowanie biura, które sprzyja zdrowiu i wydajności, to inwestycja, która się opłaca. Planując wnętrze na wczesnym etapie projektu, identyfikując i analizując potrzeby, upewniamy się, że rozwiązanie optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i spełnia nasze oczekiwania.
Każdy widoczny i niewidoczny aspekt ergonomii ma głęboki wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i produktywność. W świecie holistycznej ergonomii ludzkie ciało, duch i umysł są ze sobą ściśle powiązane. Kluczem jest zrozumienie istoty tego połączenia.