Lepsze środowisko pracy
dzięki holistycznej ergonomii

Ludzie są najważniejszym zasobem każdej organizacji. Ważne, aby czuli się mile widziani, bezpieczni, zainspirowani, zmotywowani i zdrowi. Nie sprawi tego żaden czynnik osobno. Należy zintegrować je w spójną całość. W Kinnarps nazywamy to ergonomią holistyczną - stanem, w którym wszystkie elementy łączą się ze sobą.

Czym jest ergonomia holistyczna?

Ergonomia holistyczna składa się z różnych dziedzin, które współpracują ze sobą - w przestrzeni fizycznej i środowisku społeczno-organizacyjnym. Chodzi o zrozumienie interakcji między wieloma elementami oraz tego, jak wspólnie wpływają one na dobre samopoczucie, produktywność, sukces i inne aspekty pracy. Całość jest większa niż suma jej części.

Projektowanie w duchu holistycznej ergonomii:

Zachęcanie
do ruchu

Niezbędne jest tworzenie przestrzeni, która umożliwia ruch i zachęca do niego. Ruch optymalizuje wydajność człowieka i poprawia zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Najlepszą postawą podczas pracy jest ta następna.

Ograniczenie dystrakcji

Wiele elementów może utrudniać skupienie się na bieżącym zadaniu. Mogą to być takie dystraktory jak: irytujący hałas, zakłócenia wizualne, niewystarczające oświetlenie, słaba wentylacja, rozwiązania aranżacyjne wnętrza niedopasowane do sposobu pracy i wiele innych. Należy je zminimalizować lub usunąć.

Tworzenie pozytywnej atmosfery w pracy

Pozytywna atmosfera w pracy zmniejsza stres, poprawia współpracę i wspiera zarówno wydajność pracy, jak i markę pracodawcy. To ważny aspekt atrakcyjności każdej organizacji.


Jakich wyników można się spodziewać?

Lepsze samopoczucie

Inwestując w fizyczne, organizacyjne i społeczne środowisko pracy, które promuje ruch, zyskujemy zarówno zdrowie, jak i dobre samopoczucie pracowników.

Wyższa wydajność

Środowisko pracy zaprojektowane zgodnie ze zidentyfikowanymi aktywnościami i metodami pracy, tworzy lepsze warunki do efektywniejszego wykonywania swoich zadań.

Mniej zwolnień lekarskich

Poprzez zapobieganie problemom fizycznym i psychicznym, ograniczamy liczbę nieobecności z powodu bólu i niepokoju w zespole.

Morale pracowników

Możliwość wpływania na środowisko pracy, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania, sprawia, że pracownicy czują się bardziej zmotywowani, docenieni i szanowani.

Atrakcyjny pracodawca

Dobre samopoczucie zwiększa satysfakcję pracowników, zatrzymuje talenty w organizacji, ułatwia rekrutację i poprawia reputację marki.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby dowiedzieć się więcej

Umów się na spotkanie

Każdy widoczny i niewidoczny aspekt ergonomii ma głęboki wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i produktywność. W świecie holistycznej ergonomii ludzkie ciało, duch i umysł są ze sobą ściśle powiązane. Kluczem jest zrozumienie istoty tego połączenia.

icon_movement.png

Ruch

icon_minimize-distractions.png

Ograniczenie dystrakcji

icon_work-climate.png

Pozytywna atmosfera w pracy

icon_acoustics.png

Akustyka

icon_colours.png

Naturalne kolory

icon_light.png

Światło

Jakie elementy wpływają na ergonomię środowiska pracy?

Ergonomia holistyczna obejmuje równowagę widocznych i niewidocznych elementów przestrzeni. Niektóre z nich są oczywiste, podczas gdy inne działają za kulisami. Nasze ciało i umysł to czują.

Gotowi na kolejny krok? Zróbmy go wspólnie!

Umów się na konsultację

Pomyśl o holistycznej ergonomii jak o pięknej kompozycji muzycznej - języku, który przekracza granice, zmienia perspektywy i łączy ludzi. Harmonia może być osiągnięta tylko poprzez aranżację poszczególnych elementów i przyjemne połączenie nut i tonów, które ze sobą współpracują. Rezultatem jest muzyka dla Twoich uszu.

Ergonomia jest jak muzyka

Jak możemy pomóc Ci połączyć wszystkie elementy w spójną całość?