Informacje o firmie

+1,700

PRACOWNIKÓW W GRUPIE KINNARPS

+250

PUNKTÓW SPRZEDAŻY

+40

KRAJÓW

+4.50

MILIARDA SEK ROCZNEGO OBROTU (2022/2023)

Nasze zakłady produkcyjne

Kinnarps posiada sześć zakładów produkcyjnych w Szwecji. Produkcja i montaż odbywają się w miejscowościach Kinnarp, Jönköping, Skillingaryd, Vinslöv i Tranås (2). Największy zakład znajduje się w Kinnarp.

Nasza koncepcja niebieskiej ciężarówki

Bierzemy odpowiedzialność za cały łańcuch dostaw, począwszy od produkcji, a skończywszy na dostarczeniu produktów w docelowe miejsce. Do jednego klienta możemy dostarczyć wraz z montażem ponad 100 stanowisk pracy dziennie. Zamówienia na terenie Europy realizujemy w czasie od 4 do 6 tygodni. Dostawy prowadzimy również na całym świecie. Każdego dnia nasze fabryki opuszczają 24 w pełni załadowane kontenery z meblami, które poprawiają dobrostan i samopoczucie uczniów, pracowników i podopiecznych placówek opiekuńczych. Zamiast tradycyjnych opakowań, do ochrony naszych mebli w transporcie wykorzystujemy koce z włókniny i kartony. Opakowania wracają do fabryki i są wykorzystywane ponownie. To oznacza oszczędność 270 kg materiałów opakowaniowych na jeden kontener. Trasy dostaw są optymalizowane przy użyciu zaawansowanego systemu planowania tras powiązanego z produkcją. Ponadto zainwestowaliśmy w nowoczesną flotę ekologicznych pojazdów, aby zmniejszyć wpływ na środowisko. Każda ciężarówka jest obsługiwana przez serwisantów Kinnarps. W trakcie dostawy wnoszą oni meble, rozpakowują i montują. Chodzi o to, aby dostawa i montaż mebli odbyły się szybko, skutecznie i bez zakłóceń w pracy klienta.

Źródłem najlepszych pomysłów są nasze wartości

„Nasze wartości są dla nas ważne. Wpływają one korzystnie na naszą działalność na wielu płaszczyznach — od rozwoju produktów do współpracy z ludźmi. To bezpośrednia spuścizna moich rodziców — Evy i Jarla Anderssonów — która przyczynia się do sukcesu naszej firmy.”

 

Sibylla Jacobsson, prezes zarządu Kinnarps Holding AB

DUCH MYŚLENIA PERSPEKTYWICZNEGO I KREATYWNOŚCI

Dążymy do rozwoju i ciągłego dostrzegania nowych możliwości. Jesteśmy kreatywni i mamy odwagę robić rzeczy, których nikt jeszcze nie robił. Jesteśmy skuteczni i wytrwali w pracy. Zawsze staramy się działać lepiej.

NIEZALEŻNOŚĆ I PROFESJONALIZM

Ufamy swojej wiedzy i umiejętnościom. Wierzymy w nowe możliwości pojawiające się na naszej drodze. Wykonujemy swoją pracę tak, aby przynosiła nam zawodową dumę i motywowała do rozwoju osobistego.

SZCZEROŚĆ I POKORA

Cenimy otwartą i szczerą komunikację. Okazujemy szacunek ludziom niezależnie od ich statusu i pełnionych funkcji. Przestrzegamy prawa i dotrzymujemy słowa.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ZROZUMIENIE POWIĄZAŃ

Jesteśmy gotowi przyjąć odpowiedzialność, oszczędzamy zasoby i prowadzimy działalność w sposób zrównoważony. Rozwiązujemy problemy u źródła i rozpoznajemy prawdziwe potrzeby, aby zapewnić długoterminowe rozwiązania. Rozumiemy powiązania, przewidujemy następstwa, uwzględniamy wszystkie aspekty, oceniamy je i bilansujemy.

Fakty dotyczące firmy

DZIAŁALNOŚĆ

Kinnarps dostarcza rozwiązania do aranżacji wnętrz do biur i instytucji publicznych. Cały łańcuch dostaw, począwszy od surowców, a skończywszy na gotowych rozwiązaniach biurowych, charakteryzuje się wysoką jakością i niskim wpływem na środowisko.

obrót

Firma Kinnarps zakończyła rok finansowy 2022/2023 z rocznym obrotem na poziomie 4,50 miliarda SEK (400 milionów EUR).

 

Sprzedaż

Kinnarps jest jednym z największych europejskich dostawców rozwiązań biurowych. Prowadzi sprzedaż w 250 punktach na terenie około 40 krajów.

PRODUKCJA

Kinnarps posiada sześć zakładów produkcyjnych w Szwecji. Produkcja i montaż odbywają się w miejscowościach Kinnarp, Jönköping, Skillingaryd, Vinslöv i Tranås (2). Największy zakład znajduje się w Kinnarp.

 

CENTRALA

Kierownictwo i centrala Grupy Kinnarps znajduje się w szwedzkiej miejscowości Kinnarp.

 

PRACOWNICY

W Grupie Kinnarps pracuje ok. 1700 osób.

mARKI

Grupa Kinnarps projektuje, rozwija i wprowadza na rynek następujące marki: Kinnarps, Materia, Skandiform, NC Nordic Care, Drabert i MartinStoll.

 

HISTORIA

Spółka Kinnarps została założona w 1942 roku przez Evy i Jarla Anderssonów.

 

wŁAŚCICIEL

Kinnarps to w 100% firma rodzinna, której właścicielami są dzieci i wnuki Evy i Jarla. Niektórzy właściciele są również aktywnymi pracownikami firmy.

Organizacja

Kinnarps AB

Kinnarps AB składa się z wielu centralnych działów, w których realizowane są funkcje obejmujące całą Grupę Kinnarps, jak również koordynacja, zarządzanie i kontrola. Działy te wspierają również inne części organizacji w odpowiednich obszarach odpowiedzialności. Kinnarps AB ponosi również odpowiedzialność handlową i odpowiedzialność za rozwój produktów marek Kinnarps, Drabert i MartinStoll. Spółka Kinnarps AB jest też odpowiedzialna za Grupę Materia.

Grupa Materia z kolei odpowiada za marki Materia, Skandiform i NC Nordic Care

Kinnarps AB odpowiada za wytwarzanie produktów w trzech szwedzkich zakładach produkcyjnych: Kinnarps, Jönköping i Skillingaryd. Funkcje, takie jak zaopatrzenie, logistyka, produkcja i projektowanie techniczne, są koordynowane w celu zapewnienia najwyższej wydajności.

Zależne spółki handlowe

Kinnarps posiada w swoim portfolio wiele firm zajmujących się sprzedażą na całym świecie. Na czele każdej firmy stoi dyrektor zarządzający, który ma do swojej dyspozycji krajowy zespół i inne zasoby niezbędne do prowadzenia skutecznej sprzedaży. Każda firma ponosi odpowiedzialność handlową za swój region.

Przedstawiciele

Kinnarps prowadzi również sieć niezależnych przedstawicieli kontraktowych. Działają oni jako dealerzy biurowych rozwiązań aranżacyjnych Kinnarps. Kinnarps posiada około 200 punktów sprzedaży na całym świecie.

Zarząd

Kinnarps AB jest kierowany przez zarząd, którego członkami są:

 • Robert Petersson
  Robert Petersson, CEO

 • Jenny Hörberg
  Jenny Hörberg, Director Global Range & Design, MD Materia Group

 • Anders Hermansson
  Anders Hermansson, Production Director

 • Joakim Prior
  Joakim Prior, Director Purchasing

 • Nicklas Magnusson
  Nicklas Magnusson, CFO

 • Ann Cederwall
  Ann Cederwall, Director Global Marketing & Communications

 • Dan Molander
  Dan Molander, Director Sales

 • Sofia Modée
  Sofia Modée, Director Human Resources

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie?

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy tutaj dla Ciebie.
Od początku do końca.

Szukasz konkretnego produktu? Interesuje Cię rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb? A może po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach? Napisz do nas – jesteśmy do Twojej dyspozycji.