Oczekujesz więcej zrównoważonego rozwoju?
Aranżacja wnętrza ma większe znaczenie, niż się wydaje. Ułatwiamy dokonywanie zrównoważonych wyborów, które dają odpowiedni wynik.

Nazywamy to „The Better Effect”.

LEPSZY
KLIMAT

Decydując się na wyposażenie wnętrz z naszej oferty, zmniejszasz swój „ślad węglowy”.

6,5 tony

mniej opakowań dziennie, ponieważ do pakowania używamy koców

40%

mniej emisji CO2 dzięki stosowaniu oleju napędowego z surowców odnawialnych

WIĘKSZA
śWIADOMOŚĆ

Wyposażenie wnętrza z naszej oferty ułatwia wykonanie zadań związanych z CSR (społeczną odpowiedzialnością biznesu) firmy.

94%

używanego przez nas drewna posiada certyfikat pochodzenia lub jest kontrolowane przez niezależne organizacje

LEPSZE
ZDROWIE

Wybór naszych produktów to kreatywne, zdrowe i efektywne środowisko pracy.

46%

wzrostu wydajności dzięki biurkom regulowanym w pionie

51%

mniej rozpuszczalników w meblach gwarantuje zdrowsze środowisko pracy

Nasz wkład w poprawę klimatu: własne samochody dostawcze

Wbrew pozorom to bardzo dobry pomysł. Dzięki własnej logistyce sami decydujemy o sposobie pakowania produktów, rodzaju paliwa, jego zużyciu i drogach transportu. Dzięki temu dostarczamy więcej, zmniejszając swój wpływ na środowisko. Dowiedz się więcej.

Realizuj cele dotyczące zrównoważonego rozwoju z THE BETTER EFFECT INDEX

The Better Effect Index jest pierwszym kompleksowym narzędziem dla tych, którzy chcą dokonywać zrównoważonych wyborów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Wskaźnik pozwala ocenić produkty Kinnarps w sześciu ważnych kategoriach związanych ze zrównoważonym rozwojem i określić potencjalne efekty. Dowiedz się więcej.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM RAPORTEM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Opowiadanie o tym, co chce się zrobić, to jedno. Realizacja założeń to inna sprawa. Firma Kinnarps postanowiła przedstawić swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w całkowicie przejrzysty sposób.

Podajemy zarówno dobre, jak i złe wiadomości. To droga do poprawy i rozwoju. W naszym ostatnim raporcie środowiskowym można znaleźć najnowsze informacje na ten temat.

Pobierz raport tutaj

CERTYFIKACJE

THE BETTER EFFECT ŁAŃCUCH WARTOŚCI

1. wzornictwo

Począwszy od etapu projektowania dążymy do tego, aby nasze produkty były ergonomiczne i tworzone z myślą o wszystkich. Staramy się, aby nasze produkty były elastyczne i mogły zostać dopasowane do potrzeb użytkowników. Nasze meble są niezwykle trwałe, ale ich konstrukcja umożliwia również dodawanie komponentów służących modernizacji i dostosowaniu do indywidualnych wymagań. Chcąc usprawnić proces recyklingu, staramy się także, aby elementy naszych mebli można było łatwo segregować. Chcąc ograniczyć wpływ na środowisko, wyznaczamy wysokie standardy, jakie muszą spełnić materiały używane podczas produkcji.

Efekt:

Oferując ergonomicznie zoptymalizowane produkty, które można dostosować do różnorodnych wymagań i sytuacji, tworzymy zintegrowane środowisko pracy, w którym każdy czuje się dobrze. Produkty o długim okresie użytkowania mają mniej szkodliwy wpływ na środowisko.

50%

materiałów pochodzących z recyklingu (tkaniny i materiały pet) w materiale re-fill

2. surowce

Stworzony przez nas system oceny Kinnarps pozwala systematycznie pozyskiwać i przetwarzać informacje dotyczące wpływu kupowanych materiałów na środowisko. Dzięki temu zyskujemy jeszcze pełniejszą kontrolę nad składem naszych produktów. Wykorzystujemy drewno certyfikowane lub poddane ocenie pod kątem ryzyka i o sprawdzonym pochodzeniu. Wiele naszych tkanin posiada certyfikat potwierdzający ich ekologiczne właściwości. W miarę możliwości staramy się stosować metale pochodzące z recyklingu,  biorąc pod uwagę dostępność i wymogi dotyczące jakości. Ponadto w zakładzie produkcyjnym w Skillingaryd produkujemy własną piankę, dzięki czemu zyskujemy pełną kontrolę nad materiałem.

Efekt:

Produkty wykonane z czystych materiałów przyczyniają się do poprawy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, bardziej zrównoważonej uprawy lasów oraz lepszego wykorzystania zasobów naszej planety. W ten właśnie sposób stajemy się częścią zrównoważonego łańcucha dostaw klientów. Nasi klienci mogą mieć pewność, że ich meble składają się z czystych materiałów spełniających rygorystyczne normy.

94%

drewna pozyskanego odpowiedzialnie

94%

surowca drzewnego pozyskanego w sposób odpowiedzialny lub odpowidnio skontrolowanego (FSC, FSC CW, PEFC)

60-90%

odsetek udziału odlewów aluminiowych pochodzących z recyklingu

2 z 3

oferowane przez nas textylia posiadają europejskie oznakowanie ekologiczne lub certyfikat oeko-tex

2008

rozpoczęcie własnej produkcji pianki

2008

zaostrzenie wymogów wobec dostawców

51%

o tyle od 2012 roku zmniejszyliśmy wykorzystanie rozpuszczalników

3. produkcja

We wszystkich procesach produkcji staramy się unikać niebezpiecznych dla środowiska i niezdrowych substancji, w miarę możliwości wybierając alternatywne rozwiązania. Zostaliśmy poddani audytowi etycznemu, tzw. SMETA, otrzymując bardzo dobry wynik. To dowód na to, że nasza działalność spełnia wymogi społeczne. Wprowadziliśmy system powiadamiania, poprzez który pracownicy mogą informować przełożonych o wszelkich problemach. Ponadto od dostawców wymagamy, aby postępowali zgodnie z naszym Kodeksem postępowania. W celu kontroli dostawców o podwyższonym stopniu ryzyka wprowadziliśmy wewnątrzzakładowe procedury weryfikacji

Efekt:

Bierzemy odpowiedzialność za dopilnowanie, aby wytwarzanie naszych produktów odbywało się we właściwy i odpowiedzialny sposób w obrębie całego łańcucha. W ten sposób stajemy się także częścią zrównoważonego łańcucha dostaw klienta. Unikając stosowania niepotrzebnych środków chemicznych w procesie produkcji, zapewniamy zdrowsze środowisko pracy.

88%

dostawców o podwyższonym poziomie ryzyka zostało poddane audytowi.

MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE THE BETTER EFFECT LUB NASZEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ?

Napisz do nas!

4. sprzedaż

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz bogatą wiedzę w zakresie elementów tworzących przyjazne środowisko pracy. Dzięki współpracy z klientami oraz wykorzystania narzędzia do analizy Kinnarps Next Office TM identyfikujemy rozwiązania oparte na aktywności dopasowane do indywidualnych wymogów. Kilku naszych przedstawicieli posiada certyfikat ISO i systematycznie pracuje nad poprawą jakości i zmniejszeniem oddziaływania na środowisko. Przykładem może być przejście na energooszczędne oświetlenie w wielu naszych salonach.

Efekt:

Każde miejsce pracy jest wyjątkowe. Stawiając na pierwszym miejscu potrzeby firm i pracowników, możemy tworzyć idealne rozwiązania dostosowane do Twojego miejsca pracy. Dzięki posiadanej wiedzy przyczyniamy się do tworzenia inspirującego i elastycznego środowiska pracy, w którym pracownicy czują się jak w domu oraz które sprzyja rozwojowi ich kreatywności i produktywności.

34%

klientów uważa firmę kinnarps za lidera w obszarze zrównoważonego rozwoju

5. dystrybucja

Posiadamy własny, zoptymalizowany system transportu. Sposób ładowania produktów przypomina puzzle, co pozwala nam osiągnąć wydajność załadunkową przekraczającą 90%. Zamiast jednorazowych opakowań do pakowania produktów używamy koców, które po transporcie przewozimy z powrotem do zakładu i wykorzystujemy ponownie. Dzięki temu my i nasi klienci oszczędzamy 6,5 tony opakowań dziennie. Przed wyruszeniem w drogę powrotną nasze samochody dostawcze wypełniamy materiałami pochodzącymi od dostawców. Aby zmniejszyć szkodliwy wpływ transportu na środowisko, zainwestowaliśmy w nowe, bardziej ekologiczne pojazdy wykorzystujące silniki Diesla z olejem talowym. 

EFEKT:

Oferujemy naszym klientom przyjazny dla środowiska system transportu oraz kompetentną obsługę, a oni nie muszą martwić się o pozostałe po dostawie opakowania. 

18%

o tyle od 2013 roku zmiejszyliśmy emisję dwutlenku węgla

6. UŻYTKOWANIE

Tworzymy zintegrowane aranżacje wnętrz oparte na rzeczywistych potrzebach użytkowników. Wraz z koncepcją Kinnarps Next OfficeTM  pracownicy otrzymują możliwość korzystania z ergonomicznego otoczenia, którego zróżnicowane wersje inspirują i sprawdzają się podczas wykonywania różnych rodzajów zadań. Używając elementów dźwiękochłonnych, możemy zapewniać korzystne warunki akustyczne, które obniżają poziom stresu i poprawiają samopoczucie w miejscu pracy. Dzięki danym dotyczącym akustyki, możemy porównywać ze sobą właściwości różnych produktów. Zapewniamy zdrowe powietrze wewnątrz pomieszczeń, stawiając wysokie wymagania dotyczące naszych materiałów i unikając używania niepotrzebnych środków chemicznych.

Efekt:

Pracownicy, którzy czują się dobrze lepiej wykonują swoją pracę. Tworzymy elastyczne rozwiązania dopasowane do zróżnicowanych potrzeb, aby zapewnić wszystkim warunki niezbędne do rozwoju produktywności i kreatywności. Czyste materiały i odpowiednia ergonomia to klucz do dobrego, zdrowego dnia w pracy.  Naszym celem jest wyposażenie pracowników biur nie tyle w meble co w dobry nastrój.

89%

zadowolonych klientów, którzy do nas wracją. 78% poleciłoby naszą firmę znajomym

7. recykiling

Dziesięć lat temu, gdy wprowadziliśmy usługę recyklingu starych mebli, rynek nie był na to gotowy. Obecnie sytuacja zmieniła się, a popyt wzrasta. Naszym klientom w ramach umowy możemy zaoferować sporządzenie inwentaryzacji posiadanych mebli, w ramach której wskażemy produkty do ponownego wykorzystania w projektowaniu nowego wnętrza. Niektóre meble można łatwo zmodernizować lub odnawiać - na przykład wymieniając blaty stołów, siedziska krzeseł lub obicia sof. W przypadku produktów, których dalsze użytkowanie ani renowacja nie są możliwe gwarantujemy system odpowiedzialnej segregacji materiałów i recyklingu.

 

EFEKT:

Dobre meble nie powinny lądować na wysypisku śmieci. Poprzez ponowne wykorzystanie, odnawianie lub renowację produktów wydłużamy okres ich użytkowania. W ten sposób oszczędzamy zasoby - dotyczy to zarówno klientów, jak i środowiska naturalnego.

 

96%

Naszych odpadów przeznaczonych jest do recyklingu lub produkcji energii.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie.
Od początku do końca.

Szukasz konkretnego produktu? Interesuje Cię rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb? A może po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach? Napisz do nas – jesteśmy do Twojej dyspozycji.