Spokojna praca w odpowiednim środowisku dźwiękowym

Złe środowisko akustyczne nie tylko prowadzi do frustracji, lecz także może wpływać negatywnie na produktywność i kreatywność w miejscu pracy. Sprawdzamy, jak zadbać o dobrą akustykę, niezależnie od układu i rodzaju biura.

Dźwięk w biurze wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i wydajność. Prawdopodobnie każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której hałas otoczenia utrudniał koncentrację. Złe środowisko akustyczne  nie tylko prowadzi do frustracji, lecz także może wpływać negatywnie na produktywność i ogólne samopoczucie w miejscu pracy. Dlatego inwestycja w dobrą akustykę jest ważną częścią projektowania wnętrz biurowych, niezależnie od układu i typu biura. Zrównoważona akustyka w miejscu pracy sprzyja naszemu zdrowiu i sukcesom zawodowym. Warto wiedzieć, na czym hałas polega i jak na nas oddziałuje.

Najlepsze perspektywy dobrego środowiska akustycznego można osiągnąć, koncentrując się na akustyce pomieszczeń na wczesnym etapie planowania. Wyposażenie obiektu w sufity akustyczne i podłogi dźwiękochłonne to zawsze opłacalna inwestycja. Środowisko akustyczne można dodatkowo poprawić dzięki meblom tapicerowanym, panelom akustycznym, zasłonom, dywanom, blatom dźwiękochłonnym i meblom na kółkach. Wybierając miękkie materiały, zyskujemy przytulną atmosferę i sprzyjamy spokojnemu zachowaniu.

W pomieszczeniach o twardych powierzchniach dźwięk odbija się z długim czasem pogłosu. Czas pogłosu jest miarą echa w pomieszczeniu i można go zmierzyć, na przykład, głośno klaszcząc w dłonie, a następnie mierząc czas potrzebny do zaniku dźwięku. Rozmawiający ludzie są główną przyczyną wysokiego poziomu hałasu, a w zależności od tego, jak jest używane pomieszczenie i jak jest zaprojektowane, zalecane są różne czasy pogłosu. Dobrym punktem odniesienia jest czas pogłosu wynoszący 0,4s-0,6s. Ogólnie rzecz biorąc, im ważniejsze jest rozumienie mowy, tym krótszy powinien być czas pogłosu.

Wiele przestrzeni biurowych powinno być przystosowanych do różnego rodzaju aktywności, zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej. Oznacza to, że musimy mieć możliwość dostosowania projektu wnętrza, aby otrzymać dobre środowisko akustyczne dla wszystkich czynności. Ważne jest również podzielenie biura na strefy o różnym stopniu skupienia, z jasnymi zasadami korzystania z tych różnych obszarów. Otwarte przestrzenie można podzielić na mniejsze strefy za pomocą ścianek działowych, szaf do przechowywania, mebli z wysokimi oparciami lub tekstyliów, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się dźwięku.

Square big_akustik.jpg

Zrównoważona akustyka w miejscu pracy sprzyja naszemu zdrowiu i sukcesom zawodowym. Warto wiedzieć, na czym hałas polega i jak na nas oddziałuje.

Różne sposoby wpływania na dźwięk

Złe warunki akustyczne mogą być spowodowane kilkoma czynnikami. Hałas z wnętrza budynku, np. rozmowy i szum otoczenia, hałas przesuwanych mebli lub otwierania i zamykania szafek. Innymi rozpraszającymi dźwiękami mogą być brzęczenie wentylatorów, dźwięk urządzeń elektronicznych lub wind. Zakłócający hałas zewnętrzny może obejmować dźwięki ruchu drogowego z ulicy.

Rozpraszanie Icon_diffuse.png

Rozbicie i zmiana kierunku fal dźwiękowych. Stosując półki na książki, rośliny, ścianki działowe lub rozwiązania do przechowywania o nieregularnych kształtach.

Redukcja Icon_reduce.png

Zmniejszenie lub zablokowanie hałasu. Stosując dźwiękochłonne blaty, dywany, zasłony, kółka do mebli, ścianki działowe, ścianki do biurka i szuflady z cichym zamykaniem.

Top Image_akustik2.jpg

Space. Oferujemy szeroki wybór modułów, kolorów i materiałów do przechowywania, które można dowolnie łączyć. Tutaj pokazano z dodatko-wymi panelami akustycznymi.

kin-product-vibe-vflex420w-vnb139-vhook-vmi-vbag4--24200.jpg

kin-product-vibe-vfh816-vfh814-vfh1214-36135.jpg

kin-product-vibe-18241.jpg

Seria Vibe obejmuje różne dźwiękochłonne i akustyczne ścianki działowe - podłogowe, montowane do ściany, sufitu i blatu, które oferują nieskończone możliwości w zakresie ergonomii i umożliwiają stworzenie harmonijnej całości we wnętrzu.

Pochłanianie Icon_absorb.png

Zmniejszenie hałasu. Dźwiękochłonność to ważna koncepcja akustyki pomieszczeń. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się hałasu w pomieszczeniu, stosuje się elementy pochłaniające dźwięk, takie jak meble tapicerowane, ściany, sufity, blaty, panele i ścianki działowe. Pozwala to skrócić czas pogłosu w pomieszczeniu, co zapewnia lepsze środowisko akustyczne. Gdy energia fali dźwiękowej jest pochłaniana, dźwięk cichnie. Aby pochłaniać dźwięki ludzkiejmowy, panel lub ścianka musi mieć grubość co najmniej 40 mm.

Top Image_akustik3.jpg

Strefa wysokiego skupienia Kabiny Vibe w połączeniu z panelami akustycznymi montowanymi na suficie iorazszafkami sygnalizują, że jest to miejsce do pracy w pojedynkę.

kin-product-fields-fihb1cusbu-23518.jpg

kin-product-fields-fi1t-22448.jpg

kin-product-fields-fihb3cubu-23522.jpg

Oferta foteli, puf i sof Fields w różnych wykończeniach pomaga zapewnić dobre środowisko akustyczne. Wysokie oparcie tworzy osobistą strefę spokoju.

Blokada Icon_block.png

Blokuj dźwięk przed przechodzeniem z jednego miejsca do drugiego. Przez ściany w pomieszczeniu lub zewnętrzne, które blokują hałas ruchu ulicznego.

Dobra akustyka w miejscu pracy nie polega na stworzeniu całkowicie cichego biura, ale raczej na zrównoważeniu poziomu hałasu i znalezieniu odpowiedniego środowiska dźwiękowego do wszystkich rodzajów działań.

Czy potrzebujesz pomocy w stworzeniu dobrego środowiska dźwiękowego w swoim miejscu pracy?

Skontaktuj się z nami!

Produkty powiązane

Vibe

Vibe

Vibe Ścianki działowe

144 Kolory | 110 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Vibe

Vibe

Vibe Panele akustyczne

144 Kolory | 27 Warianty

Vibe

Vibe

Vibe Ścianki biurkowe

144 Kolory | 41 Warianty

Oktav

Oktav

50 Kolory | 2 Warianty

Deep Forest

Deep Forest

Point

Point

Monolite High

Monolite High