Przemyślany design

W jaki sposób tworzymy coś więcej niż meble

Od założenia firmy w 1942 roku filozofia projektowania Kinnarps jest głęboko zakorzeniona w naszym DNA. Tworzymy meble i rozwiązania do aranżacji wnętrz, które mają pozytywny wpływ na życie ludzi. Podstawą tego podejścia jest harmonijne połączenie estetyki, funkcjonalności, ergonomii i zrównoważonego rozwoju. Przemyślany design pozostaje naszą główną siłą napędową — z myślą o obecnych klientach i przyszłych pokoleniach.

80 lat sukcesów

Połączenie naszego 80-letniego doświadczenia z naturalną ciekawością i nieszablonowym myśleniem pozwala tworzyć to, co najlepsze. Efekty są ponadczasowe, rzetelne i bardzo starannie przemyślane pod każdym względem — od metody produkcji po sposób wykorzystania nawet najmniejszych detali. Potrafimy rozpoznać ludzkie potrzeby, dobrać najbardziej odpowiednie materiały i znaleźć sposób na najpełniejsze zastosowanie ergonomii. Krótko mówiąc, nasze meble i rozwiązania sprzyjają dobremu samopoczuciu użytkowników i przyczyniają się do ich sukcesów. Przede wszystkim nasza filozofia projektowania pozwala ludziom rozwijać się i osiągać pełen potencjał.

„Nasze meble są projektowane z myślą o trwałości, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym — nazywamy to ponadczasowym wzornictwem”.

Jenny Hörberg, Global Range and Design Director

Design sprzyjający

Mebel powinien nie tylko być miły dla oka, lecz także funkcjonalny i przyjazny w użytkowaniu. Najpierw zauważamy to, co przyciąga wzrok, ale już po chwili doceniamy, w jaki sposób aranżacja ułatwia życie, emanując obietnicą zmiany, by sprostać ewolucji potrzeb użytkowników. Aranżacja wnętrza, która jest czytelna, praktyczna, ergonomiczna i wspierająca, a jednocześnie, dzięki przemyślanemu rozplanowaniu i wzornictwu oraz przydatnym funkcjom, umożliwia realizację różnych aktywności.

Kiedy wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, począwszy od doboru materiałów, by osiągnąć wysoką jakość i funkcjonalność — całość zawsze będzie większa niż suma poszczególnych elementów. Właśnie dlatego przykładamy tak dużą wagę do detali. Wiele z naszych detali zostało opatentowanych, dzięki czemu produkowane przez nas meble są trwalsze i wygodniejsze, a w dłuższej perspektywie również bardziej przyjazne dla środowiska. Niektóre szczegóły są niewidoczne, inne zaś zwracają uwagę od razu. W drodze od pomysłu do gotowego produktu korzystamy ze spostrzeżeń użytkowników, architektów oraz innych ekspertów, aby tworzyć coś, co spełnia autentyczne potrzeby i dodaje wartości w codziennym życiu.

Design kompleksowy

Design włączający

Dobry design jest efektem wszystkich pozytywnych wartości, które kojarzą się z meblami Kinnarps. Wszystko zaczyna się od użytkownika. Jednoznaczne skupienie się na użytkowniku, zwiększa dostępność mebli,  co z kolei skutkuje większą uniwersalnością i inkluzywnością. Im więcej użytkowników czuje, że ich potrzeby zostały uwzględnione, tym większe korzyści zarówno dla nich samych, jak i dla całej organizacji. Nasze wzornictwo jest również szczere. Oznacza to, że funkcje naszych mebli są czytelne i widoczne — nie ukrywamy ich. Gdy ludzie instynktownie rozumieją, w jaki sposób coś działa, mogą się skoncentrować na wykonywanym zadaniu.

Nasze wzornictwo zostało przemyślane od samego początku, aby meble mogły długo służyć obecnym, a nawet przyszłym użytkownikom. Dlatego są przygotowane do modernizacji i zmian w przyszłości. Gruntownie przemyślane rozwiązania oparte na wysokiej jakości i elastyczności są korzystne zarówno dla ludzi, jak i dla naszej planety. Moda przychodzi i odchodzi, ale styl nie przemija. Właśnie na tym polega nasza praca. Projektujemy meble, które zapewniają trwałe korzyści. To ponadczasowy i zrównoważony design w najczystszej postaci.

Design ponadczasowy

Dobra aranżacja usprawnia pracę

Nasze podejście do projektowania dotyczy nie tylko mebli. Dla każdego projektu tworzymy kompleksowe rozwiązanie i najlepszy układ aranżacyjny. Opierając się na konkretnych potrzebach klienta, dbamy o to, by aranżacja wnętrz była nie tylko atrakcyjna wizualnie, lecz także usprawniała pracę. Obejmuje ona efektywne rozplanowanie różnych typów przestrzeni oraz stref do pracy wymagającej niższej lub wyższej koncentracji. Dzięki temu powstają warunki, które zapewniają dobre samopoczucie i wysoką efektywność. W przestrzeni dostosowanej do potrzeb organizacji pracownicy mogą optymalnie realizować swoje zadania.

Podzieliliśmy fizyczne otoczenie na strefy przeznaczone do różnych typów aktywności, aby inspirować i ułatwić stworzenie środowiska pracy, które wspiera zadania, jakie mają w nim miejsce w jak najwyższym stopniu.Najczęściej spotykane przestrzenie w biurach, szkołach i placówkach opieki medycznej znajdziesz tutaj.

Opracowaliśmy narzędzia analityczne Next Office®, Next Education® i Next Care®, które wspomagają proces tworzenia nowego środowiska pracy w każdym z tych sektorów. Służą one do zebrania danych, aby opracować dokładną mapę potrzeb i metod pracy w konkretnej organizacji.

 

Różne przestrzenie, które wspierają Twój dzień

Wartościowy design

Ścianka działowa Vibe — elastyczność i dobra akustyka

Opatentowany zacisk VIBE umożliwia łatwy montaż do większości blatów — bez użycia narzędzi. Nie pozostawia śladów na stołach, zapewniając elastyczność aranżacji przestrzeni. Design, który umożliwia szybkie i łatwe dostosowanie do różnych aktywności, takich jak praca indywidualna i projektowa. Seria VIBE obejmuje różne dźwiękochłonne i akustyczne ścianki działowe - podłogowe, montowane do ściany, sufitu i blatu, które oferują nieskończone możliwości w zakresie ergonomii i umożliwiają stworzenie harmonijnej całości we wnętrzu.

Dowiedz się więcej

Capella — podąża za
 naturalnym ruchem ciała

CAPELLA to rezultat 80 lat myślenia ergonomicznego oraz współpracy z naukowcami i specjalistami z tej dziedziny. Jest to kolejny krok Kinnarps do stworzenia zdrowego środowiska pracy biurowej. Wyjątkowy mechanizm fotela FreeMotion® przez cały czas wywołuje mikroruchy. Oparcie i siedzisko, którego nie można zablokować, poruszają się niezależnie od siebie,  co zapobiega statycznemu siedzeniu i zachęca do siedzenia aktywnego.

Dowiedz się więcej

Fields — design, który się zmienia

Modułowa seria FIELDS opiera się na inteligentnym zacisku, który pozwala zmieniać konfigurację elementów w przestrzeni na wiele różnych sposobów. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów, zacisk nie pozostawia śladów na meblach, co sprawia, że jest to wybór trwały i elastyczny zarazem. Widoczna konstrukcja opatentowanego zacisku, który jest równie dekoracyjny, co funkcjonalny, wysyła użytkownikowi jasny komunikat, że możliwa jest zmiana ustawienia mebli. Przemyślany detal ze szczeliną między wysokimi oparciami a łącznikiem zapewnia widoczność użytkownikowm, tworząc bezpieczną przestrzeń.

Dowiedz się więcej

Xact — krzesło biurowe dla uczniów

XACT jest efektem starań firmy Kinnarps zmierzających do opracowania ergonomicznego krzesła dla uczniów. Fotel ten posiada regulowaną wysokość i głębokość siedziska, zapewniając uczniom idealne warunki niezależnie od wzrostu i wieku. Mechanizm Freefloat™ umożliwia poruszanie siedziskiem i oparciem w ślad za mikroruchami użytkownika, co pozwala mu utrzymać uwagę podczas zajęć. Meble wyposażone w& regulację wysokości tworzą przestrzenie bardziej uniwersalne i integrujące.

Dowiedz się więcej

Xpect flex — design zintegrowany z
 ruchem

Oparcie obejmuje ucznia, tworząc jego przestrzeń osobistą i zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość skupienia się na nauce. Wygięte w łuk oparcie umożliwia wykonywanie mikroruchów oraz zmianę pozycji podczas pracy. Jest to konstrukcja, która zapewnia większy komfort i pozwala uczniom dłużej utrzymać uwagę. Fotele można łatwo sztaplować i zawieszać na krawędzi blatu, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.

Dowiedz się więcej

W Kinnarps dbamy o zrównoważony rozwój przez cały czas i w każdym szczególe. Nasze meble charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnym wzornictwem, długim cyklem życia i niskim wpływem na środowisko. Dostarczanie atrakcyjnych, długowiecznych rozwiązań wnętrzarskich nie jest dla nas niczym nowym. Robimy to od samego początku istnienia, by troskliwie chronić zasoby, którymi obdarzyła nas natura.

Rozwiązania, które przetrwają próbę czasu