Zachęcaj do ruchu dla dobrego samopoczucia i efektywności

Zachęcanie do ruchu w miejscu pracy jest ważne, ponieważ nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie, lecz także ma pozytywny wpływ na efektywność, kreatywność i kulturę firmy. Tworząc środowisko pracy sprzyjające aktywności, organizacje mogą odnieść wiele korzyści.

My, ludzie, jesteśmy stworzeni do chodzenia, biegania, wspinania się, skakania, czołgania się, podnoszenia, pływania. Bez ruchu słabnie układ mięśniowo-szkieletowy i zwalnia nasz metabolizm. Mamy mniej energii, łatwiej męczymy się i trudno nam się skoncentrować. Mimo to w ciągu ostatnich 200 lat dominuje bardziej siedzący tryb życia. Styl życia, który towarzyszy nam współcześnie, wpływa na wszystko, od naszego zdrowia po efektywność, ale przy odpowiedniej aranżacji wnętrz można ograniczyć niebezpieczeństwa związane ze statycznym siedzeniem. Ruch pozytywnie wpływa także na zdrowie emocjonalne, redukując poziom stresu i poprawiając nastrój. Środowisko pracy, które zachęca do ruchu przyczynia się do tego, że pracownicy są szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej skuteczni!

Układ przestrzenny stanowi podstawę ruchu

Nie chodzi o wyposażenie naszych miejsc pracy w rowery treningowe i biurowe siłownie, a przede wszystkim o stworzenie rozwiązań przestrzennych, zachęcających do ruchu i różnorodności pozycji w ciągu dnia. Możliwość wyboru przestrzeni w zależności od rodzaju wykonywanej czynności, zapewnia naturalny ruch, dzięki któremu zmieniamy pozycję naszego ciała. Naprzemiennie stoimy i siedzimy, to w miękkim fotelu, to na wysokim stołku lub na piłce. Aktywne spotkania, podczas których uczestnicy stoją, mogą być bardziej angażujące i produktywne. Może to również prowadzić do lepszych kreatywnych pomysłów i skuteczniejszych decyzji.

Meble zaprojektowane do ruchu

Same meble mogą również sprzyjać ruchowi. Krzesła z funkcją obracania lub odchylania oparcia, biurka lub stoły konferencyjne z regulacją wysokości, piłki do siedzenia i stołki z funkcją bujania to tylko kilka przykładów. Wybór krzesła biurowego również ma znaczenie, ponieważ siedzenie podczas pracy nie musi oznaczać siedzenia nieruchomo. Wszystkie krzesła biurowe Kinnarps zostały zaprojektowane tak, aby wspierać ruch lub zachęcać do niego. Jedną z najważniejszych zasad prawidłowego siedzenia na krześle biurowym jest ta, aby nigdy nie blokować mechanizmu fotela. Stałe mikroruchy zapewniają aktywne siedzenie.

Twoja najlepsza pozycja to następna pozycja!

Chcesz ograniczyć absencje chorobowe, zwiększyć efektywność i stworzyć środowisko pracy, za którym tęsknią pracownicy?

Odkryj holistyczną ergonomię

Większa satysfakcja z pracy i mniejsza liczba zwolnień lekarskich. Aktywne miejsce pracy pomoże zmniejszyć liczbę absencji chorobowych, promując zdrowie i dobre samopoczucie. Gdy pracownicy czują, że pracodawca dba o ich zdrowie i dobre samopoczucie, wzrasta także ich satysfakcja zawodowa i lojalność wobec firmy. Kinnarps posiada ponad osiemdziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu zdrowego i ergonomicznego środowiska pracy. Potrzebujesz pomocy, aby zaplanować najlepsze biuro, szkołę lub placówkę opieki zdrowotnej?

Czy jesteś gotowy na następny krok?

Meble, które wprawiają Cię w ruch

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Koy

Koy

324 Kolory | 2 Warianty

Boullée

Boullée

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Rocca

Rocca

Serie P

Serie P

17 Kolory | 42 Warianty

Xact

Xact

323 Kolory | 16 Warianty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Xpect

Xpect

298 Kolory | 36 Warianty

Plint

Plint

Elevate

Elevate

10 Kolory