Dahlia – gwiazda wśród sof

Meble do miejsc opieki przyszłości oferują szereg funkcji, które mogą nie być od razu widoczne. Johan Franzén z Kinnarps opowiada o udanej koncepcji siedzisk Dahlia.

Ekologiczne, funkcjonalne, a przy tym przyjazne dla środowiska. Dahlia to nowa generacja mebli do placówek opieki zdrowotnej i pielęgniarskiej, zaprojektowana tak, aby sprostać wszystkim wymaganiom przyszłości. Ta seria sof i foteli została stworzona dla domu opieki Djupängen w gminie Hammarö.

„Klient nie był w stanie znaleźć sofy o domowym charakterze, odpowiedniej dla placówki opieki zdrowotnej i pielęgniarskiej. Ponieważ na rynku nie było rozwiązania spełniającego te kryteria, zdecydowaliśmy się na opracowanie go wspólnie z klientem i architektem. Tak właśnie pracujemy”

Johan Franzén, kierownik asortymentu w Kinnarps marki NC Nordic Care

Dahlia to rodzina miękkich, wygodnych i w pełni tapicerowanych sof i foteli.

Produkt powstawał we współpracy Kinnarps i NC z pracownią architektoniczną Tengbom oraz dużą grupą roboczą klienta przez kilka lat.

„Podczas pracy ze środowiskami opieki zdrowotnej i pielęgniarskiej ważne jest włączenie różnych interesariuszy, aby lepiej zrozumieć, co jest potrzebne. Wczesne rozpoczęcie prac jest kluczem do sukcesu, a w tym przypadku proces rozpoczęto trzy lata przed datą wdrożenia”. W najlepszym przypadku projekty budynku i wnętrz powstają równolegle.

Dahlia wyewoluowała w wyjątkową rodzinę mebli. Meble wyglądają zachęcająco i przytulnie, a jednocześnie oferują wiele ważnych funkcji użytkowych. Szczelina między siedziskiem a oparciem zapobiega gromadzeniu się brudu i ułatwia czyszczenie; wysokość siedziska jest odpowiednia dla osób starszych. Nie trzeba dodawać, że tapicerka jest trwała i można ją zdjąć do prania.

„Mamy mocną pozycję w ochronie zdrowia i pielęgniarstwie od wielu lat. Chodzi o tworzenie mebli, które są inkluzywne i dają każdemu prawo do korzystania z przestrzeni publicznych” – mówi Johan Franzén.

„Nasze meble nie wyglądają "instytucjonalnie". Mają promować niezależność, godność osobistą i bezpieczeństwo”.

Johan Franzén, kierownik asortymentu w Kinnarps marki NC Nordic Care

Dahlia posiada również certyfikat zrównoważonego rozwoju Möbelfakta. Jest wykonana z drewna brzozowego z certyfikatem FSC®, z elementów, które można naprawić lub wymienić.

dahlia1-gron-1382x1382.jpg

dahlia2-gron-1382x1382.jpg

kp09-001369a.jpg