Badania wyraźnie pokazują, że środowisko fizyczne wpływa na samopoczucie i jakość życia ludzi. Tworząc środowisko i aranżację wnętrz zgodnie z określonymi potrzebami, dobrze przemyślaną organizacją przestrzeni i odpowiednią specyfikacją, można uzyskać funkcjonalne przestrzenie, które będą sprzyjać dobremu samopoczuciu i poczuciu przynależności. Podstawowe wartości takiego rozwiązania opierają się na empatii, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Inwestowanie polega na dążeniu do poprawy, zmiany i rozwiązania, które zapewnią zrównoważony rozwój w długoterminowej perspektywie. Na wczesnym etapie należy skupić się na kwestiach krytycznych, a także na analizie i gromadzeniu wiedzy. Proces wymaga również interdyscyplinarnego podejścia, szybkości reakcji i jasnego przywództwa.
Z naszego wieloletniego doświadczenia w projektowaniu rozmaitych środowisk opieki zdrowotnej jasno wynika, że dobre przygotowanie pomaga osiągnąć sukces. Efektem jestdoskonałe, przemyślane rozwiązanie, które spełnia potrzeby pensjonariuszy, ich rodzin i personelu. Innymi słowy, jest to korzystna z punktu widzenia ekonomii zdrowia inwestycja na wiele lat. Zaproś Kinnarps do współpracy przy tworzeniu nowego środowiska opieki zdrowotnej.
Zdefiniuj wynik końcowy
Analiza potrzeb Next Care® stanowi fundament projektu zagospodarowania przestrzeni środowiska opieki, aby jak najlepiej wspierała pensjonariuszy, kadrę i ich rodziny.
Od pomysłu do działania
Pomagamy w przełożeniu wyników analizy na koncepcję, projekt aranżacji wnętrza i konkretne rozwiązania. Analizujemy przestrzeń pod kątem ergonomii, funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju.
Przedstawiamy potencjał
Posiadamy własny, sprawnie działający system logistyczno-realizacyjny, dzięki czemu nasze projekty są realizowane całkowicie zgodnie z projektem. Pomagamy we wdrażaniu metod pracy, zaleceń dotyczących ergonomii oraz aranżacji mebli i przestrzeni,
tak aby każdy mógł wykorzystać możliwości, jakimi dysponuje.
Lepiej wiedzieć niż się domyślać
Na podstawie analizy potrzeb można na bieżąco śledzić funkcjonowanie przestrzeni środowiska opieki i określić, czy potrzeby uległy zmianie.
Nasza analiza potrzeb Next Care® pomaga zebrać dane przed przystąpieniem do projektowania środowiska opieki zdrowotnej. Dzięki specjalnie opracowanym narzędziom nasi doświadczeni stratedzy ds. środowiska opieki zdrowotnej kierują pracą zespołu projektowego, osób decyzyjnych i grupy referencyjnej złożonej z osób reprezentujących różne umiejętności i profesje, zgodnie z wizją, celami i ramami projektu. Organizują warsztaty, wykłady i ankietę internetową, aby pomóc w identyfikacji potrzeb i procesów, angażując w przemyślany sposób kadrę i pensjonariuszy oraz ich rodziny. Skupiamy się na myśleniu perspektywicznym i inspirujemy do otwierania się na nowe sposoby wykorzystania środowiska opieki zdrowotnej w codziennych aktywnościach. Od klientów oczekujemy wkładu w postaci czasu, planowania, wprowadzenia zmiany pod kierunkiem managementu oraz zaangażowania zespołu. Nasza analiza dostarcza danych, które stanowią solidną wiedzę i wartościowy fundament projektu przestrzeni środowiska opieki, który najlepiej spełni konkretne potrzeby.
• Ocena, jak istniejące przestrzenie wspierają pensjonariuszy, ich rodziny oraz personel w następujących aspektach:
- Bezpieczeństwo i niezależność
- Stymulacja i uczestnictwo
- Warunki pracy dla personelu
- Inkluzywność
- Akustyka, oświetlenie i wentylacja
- Metody pracy i aktywności
• Perspektywa dyrekcji
• Perspektywa personelu, pensjonariuszy i ich rodzin
• Udział i zaangażowanie
• Zalecenia dotyczące środowiska fizycznego związanego z różnymi rodzajami zadań i aktywności
• Rodzaje przestrzeni
• Liczba stanowisk pracy
• Co zawiera każda przestrzeń
• m² w pomieszczeniu i powierzchnia łączna
OSOBY ZARZĄDZAJĄCE/DECYZYJNE
KADRA/GRUPA REFERENCYJNA
OSOBY ZARZĄDZAJĄCE/DECYZYJNE
• Czy przestrzenie sprzyjają bezpieczeństwu i niezależności pensjonariuszy?
• Czy przestrzenie stymulują ich i zachęcają do uczestnictwa?
• Czy przestrzenie wspierają personel w pracy?
• Czy potrzeby wszystkich — również krewnych — zostały uwzględnione?
• Jak oceniamy akustykę, światło i jakość powietrza?
• Czy przestrzenie zostały zaprojektowane z myślą o danym sposobie pracy i wykonywanych czynnościach?