Case: Thule

Fakty

Klient:
Thule Group

Lokalizacja:
Szwecja

Architekt:
BSV Arkitekter & Ingenjörer AB Värnamo

Liczba stanowisk pracy:
170

Termin realizacji:
2020

Miejsce pracy w ciągłym ruchu

Thule Group, mając w planach powiększenie swojego biura w Hillerstorp, skontaktowała się z Kinnarps, aby pomógł im stworzyć aktywne środowisko pracy, które zapewni użytkownikom poczucie „bycia w ruchu”. Misja firmy tworzenia produktów do aktywnego życia znalazłaby odzwierciedlenie w miejscu pracy dzięki możliwości wyboru miejsc do szybkich spotkań na stojąco, elastycznemu umeblowaniu i kreatywnym przestrzeniom. Dla stworzenia odpowiedniej atmosfery ważne było zastosowanie funkcjonalnego i zróżnicowanego wyposażenia, które ułatwia zmianę zarówno otoczenia, jak i pozycji podczas pracy. Te elementy były kluczowe podczas projektowania wnętrz i wyboru kolorystyki.

„Jesteśmy zachwyceni wszystkim! Odczułem silne zaangażowanie Kinnarps w tworzenie zacisznego środowiska pracy oraz kreatywnych scenerii, o które nam chodziło. Myśleli nieszablonowo i stworzyli szeroką gamę inspirujących przestrzeni”.

Karl-Johan Magnusson, Senior Vice President of Product Development w Grupie Thule

Kreatywne przestrzenie spotkań

Różne rodzaje spotkań wymagają różnych miejsc. Strefy kreatywne z pufami i stołkami połączone z salami konferencyjnymi i miejscami do spotkań na stojąco oferują liczne możliwości.

Szybkie spotkania na stojąco

Pufy Lean In montowane do ściany, na których można się wygodnie oprzeć, wyposażone w stolik, aby odłożyć swoje rzeczy, zapraszają do krótkich i efektywnych spotkań.


Elastyczność z kroplą koloru

Krzesła Fendo firmy Skandiform nadają salom konferencyjnym nowoczesny wygląd. Dzięki kółkom można je łatwo przesuwać, aby pomieścić różną liczbę uczestników.


Kreatywna przestrzeń z miejscem na pomysły

Stół Nexus firmy Kinnarps został wyposażony w szklany blat do pisania, który ułatwia kreatywne, aktywne spotkania. Dzięki temu rozwiązaniu można od razu narysować i omawiać nowe koncepcje.


Ergonomiczne krzesło do długich spotkań

Sala audytoryjna została wyposażona w krzesła Leia. Ergonomiczny fotel zapewnia wygodę siedzenia przez długi czas. Ponieważ krzesła Leia można ustawiać w stosy i łączyć w rzędy, świetnie nadają się do rearanżacji przestrzeni w razie potrzeby.

Naturalne miejsce spotkań

Audytorium nawiązuje stylistycznie do lasu dzięki lamelom ściennym z drewna jesionowego, które spełniają także funkcję akustyczną, oraz zielonej wykładzinie przypominającej mech. Łatwe do sztaplowania krzesła w stonowanych kolorach zapewniają spokojną atmosferę w pomieszczeniu dla 80 osób.

„Wszystkich przestrzeni oraz mebli używamy zgodnie z przeznaczeniem i cieszymy się kreatywnym środowiskiem pracy”.

Karl-Johan Magnusson, Senior Vice President of Product Development w Grupie Thule

Jadalnia dla wszystkich

Jasna, otwarta jadalnia przypomina restaurację dzięki nowoczesnemu, minimalistycznemu wzornictwu. Połączenie krzeseł, sof i stołków umożliwia znalezienie ulubionego miejsca, a całość zapewnia odprężającą przerwę w ciągu dnia pracy.

Powiązane produkty

Fendo

Fendo

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Lean in

Lean in

Vagabond

Vagabond

Motus

Motus

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Monolite

Monolite

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

52 Kolory | 65 Warianty