Inteligentny i elastyczny system przechowywania do nowoczesnych biur

Wraz z pojawieniem się technologii cyfrowej nowe sposoby pracy znacząco zmieniły sposób przechowywania dokumentów w biurach. Półki z aktami, książkami i papierami, które kiedyś dominowały w przestrzeni, wyszły już z użycia. Duże szafy i osobiste kontenerki zmieniliśmy na bardziej elastyczne i sprytne rozwiązania, które oferują znacznie więcej niż tylko miejsce do przechowywania.

Biuro jest nadal sercem firmy

W większości organizacji pomimo hybrydowych metod pracy fizyczne biuro pozostaje ich głównym centrum aktywności. To miejsce, które odzwierciedla firmowe wartości, służy kreatywności i rozwijaniu kultury organizacyjnej. Biuro to miejsce, w którym najłatwiej wdrożyć i zintegrować nowych pracowników. Stanowi fizyczną reprezentację marki, zarówno wobec klientów, jak i pracowników. Nie ma wątpliwości, co do roli i znaczenia biura – aby stworzyć atrakcyjne miejsca pracy, środowisko fizyczne musi odpowiadać potrzebom pracowników i wspierać metody pracy organizacji.

Nowoczesne rozwiązania do przechowywania wspomagają organizację pracy

Henrik Axell, dyrektor ds. strategii środowiska pracy w Kinnarps, pomaga organizacjom tworzyć optymalne rozwiązania aranżacyjne. Wnioski z ponad 400 analiz środowiska pracy świadczą o zmianie tradycyjnego modelu biura w nowoczesne miejsca pracy, które możemy zaobserwować dzisiaj. Wzrosły wymagania dotyczące optymalizacji każdego metra kwadratowego powierzchni i obecnie potrzebne są różnorodne typy przestrzeni, które promują zarówno skupienie, współpracę, jak i kontakty społeczne. Aby stworzyć atrakcyjne, funkcjonalne biuro, odnajdując równowagę między różnymi funkcjami przestrzeni, ważnym elementem współczenej aranżacji wnętrz stały się inteligentne rozwiązania do przechowywania.

„Miejsca, w których mogą odbywać się spontaniczne spotkania, są korzystne zarówno dla ożywienia biura, jak i przełamania barier pomiędzy działami. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu do przechowywania można efektywnie tworzyć tego typu środowisko!”

Henrik Axell, Head of Workplace Strategy, Kinnarps

Dynamiczne środowiska

Miejsca, w których mogą odbywać się spontaniczne spotkania, są korzystne zarówno dla ożywienia biura, jak i przełamania barier pomiędzy działami. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu do przechowywania można efektywnie tworzyć tego typu środowisko!

Elastyczność

Nowoczesne biuro często stawia na elastyczność i mobilność. Meble modułowe i wielofunkcyjne, które można dostosować do zmieniających się potrzeb, dzieki czemu stają się rozwiązaniem, które przygotowuje wnętrza na wyzwania przyszłości.

Wielofunkcyjność

Optymalizacja przestrzeni niekoniecznie oznacza jej zmniejszenie. Chodzi o to, jak stworzyć biuro, które będzie efektywniej odpowiadać na nowe potrzeby organizacji. Wielofunkcyjne rozwiązanie do przechowywania staje się do tego skutecznym narzędziem.

3 wskazówki, jak najlepiej wykorzystać rozwiązanie do przechowywania!

1. Kreatywnie wykorzystuj systemy do przechowywania

Wielofunkcyjne rozwiązanie do przechowywania może stworzyć dynamikę w środowisku fizycznym, na przykład funkcjonując jako zintegrowana przestrzeń do szybkich spotkań lub przegroda w pomieszczeniu.

2. Zoptymalizuj przestrzeń dzięki rozwiązaniu do przechowywania

Wybierając rozwiązanie do przechowywania, które pełni jednocześnie funkcję np. przestrzeni projektowej, miejsca do odpoczynku czy garderoby, można usprawnić funkcjonowanie pomieszczenia.

3. Wybierz rozwiązanie do przechowywania na przyszłość

Modułowe rozwiązanie do przechowywania, które można dostosowywać do zmieniajacych się potrzeb i rekonfigurować w razie potrzeby, jest zrównoważonym rozwiązaniem w długiej perspektywie.

Wprowadź przechowywanie dokumentów w biurze na wyższy poziom

Wraz ze swoim zespołem Per Enskär, Category Product Manager w Kinnarps, opracował następną generację biurowych systemów przechowywania. Oto, co mówi o idei stojącej za nową serią o nazwie Capacity:

„Widzieliśmy wyraźną potrzebę stworzenia rozwiązania do przechowywania, które stanie się naturalną częścią organizacji pracy. Elastycznego systemu, który pod względem przechowywania przygotuje biuro na wyzwania przyszłości, łącząc w jednej serii szafki wspólne i indywidualne, siedziska, przegrody i szafy garderobiane”.

Capacity wprowadza zupełnie nowy sposób integracji szaf z przestrzenią biura. Wszechstronne moduły można łatwo dostosować do potrzeb danego miejsca pracy – jako element rozdzielający pomieszczenie lub miejsce spotkań albo pracy nad projektem. Seria jest dostępna w szerokiej gamie wykończeń, które pozostawiają swobodę aranżacji, z innymi elementami wystroju oraz roślinami.

PerEnskar.jpg

Per Enskär, Category Product Manager, Kinnarps