Be a part of – jeden z nas

Ella Westlund stoi za Be a part of – meblem integracyjnym dla osób na wózkach inwalidzkich.

Kiedy Ella Westlund rozpoczęła swoją pracę dyplomową w Beckmans College of Design, zdała sobie sprawę, że mogła połączyć swoje dwie pasje w życiu, projektowanie i pracę z ludźmi o różnych możliwościach.

„Dorastałam z młodszą siostrą, która ma zespół Downa, więc ten świat zawsze był naturalną częścią mojego życia. Gdy tylko nadarzyła się okazja, zaczęłam zajmować się działaniami artystycznymi dla osób o różnych możliwościach, co naprawdę kocham i nadal robię”.

Ella wspomina, gdy jako dziecko towarzyszyła swojej siostrze w centrum doświadczeń Korallen, w którym znajdowały się różne pokoje tematyczne, gdzie można było wszystkiego dotknąć i poczuć różne tekstury. Kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć pracę nad projektem dyplomowym, Ella poprosiła o zgodę na przeprowadzenie badań w tym miejscyu by znaleźć inspirację.

„Odkryłam, że chociaż wiele dzieci porusza się na wózku inwalidzkim, w pokoju rodzinnym, gdzie spotyka się innych rodziców i dzieci, na wózek nie było odpowiedniego miejsca. Ponieważ odbywa się tam wiele ważnych spotkań z rodzicami i dziećmi, a także z innymi rodzinami, chciałam je ułatwić”.

Be a part of, tu jako sofa trzyosobowa z miejscem na wózek inwalidzki pomiędzy dwoma siedziskami.

W ten sposób pojawiła się potrzeba stworzenia mebli do siedzenia Be a part of, które pozostawiają przestrzeń na wózek pomiędzy dwoma siedziskami na tym samym poziomie. Jest to również idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą porozmawiać na trudniejsze tematy, ponieważ mogą usiąść na wprost siebie. Projekt okazał się tak udany, że marka NC zdecydowała się na współpracę z Ellą w celu opracowania gotowego produktu, który pomoże w tworzeniu inkluzywnych przestrzeni.

„Chciałam stworzyć coś, co będzie miało znaczenie. Produkt, który zmienia nasze postrzeganie przeznaczenia przestrzeni publicznych. Miejsce, w którym nikt nie czuje się wykluczony”.

Co Twoja siostra myśli o tej sofie?

„Chociaż sama nie porusza się na wózku inwalidzkim, uważa, że to świetne rozwiązanie. To dzięki niej zetknęłam się z tym niezwykłym światem, więc bez mojej siostry ta sofa nigdy by nie powstała”.

nc-product-beapartof-855-856-858-9285.jpg

nc-product-beapartof-855-856-858-9490.jpg

nc-product-beapartof-855-856-858-9255.jpg

Inkluzywne wzornictwo

„Chciałam stworzyć produkt, który zmieni nasze postrzeganie tego, dla kogo przeznaczone są przestrzenie publiczne”.

Ella Westlund