Case: Wärtsilä Finland

Fakty

Klient:
Wärtsilä Finland Oy

Lokalizacja: 
Wyspa Vaskiluoto, Vaasa

Projekt:
Centrum Zrównoważonej Technologii

Liczba pracowników:
ok. 1 500

Metraż:
ok. 10 000 m2

Realizacja:
2021 - 2022

Nowe, ergonomiczne i łatwe do przystosowania miejsca pracy w Centrum Zrównoważonej Technologii

Sustainable Technology Hub, znajdujące się na wyspie Vaskiluoto nieopodal miasta Vaasa i jest zintegrowanym ośrodkiem badawczo-rozwojowym. Jednym z celów projektu było stworzenie łatwych do przystosowania przestrzeni, umożliwiających efektywną pracę zespołową pracownikom, którzy do tej pory ulokowani byli w różnych miejscach. Chodziło również o stworzenie funkcjonalnych przestrzeni dla partnerów, takich jak start-upy oraz pracownicy naukowi.

Przez wiele dekad biura firmy Wärtsilä w Vaasie mieściły się w kilku starych budynkach w centrum miasta, na działce, której rozmiary nie pozwalały na rozbudowę. Ponieważ nie było dalszej możliwości przekształcenia lub rozbudowy istniejących pomieszczeń biurowych, tak aby spełnić potrzeby firmy, jedyną możliwością stała się wybudowanie nowej siedziby. Budowa w zupełnie innej lokalizacji umożliwiła pracę i obsługę klientów w normalnym trybie, przez cały okres trwania prac budowlanych.

„Skala tego projektu, napięty budżet i termin realizacji, oraz wprowadzane jednocześnie zmiany metod pracy sprawiły, że całe przedsięwzięcie było niezwykle wymagające” – mówi zarządca nieruchomości firmy Wärtsilä, Tommy Grannas.

„Profesjonalny zespół projektowy z firmy Kinnarps był nieocenioną pomocą w czasie, gdy poszukiwaliśmy funkcjonalnych rozwiązań dla naszych nowych przestrzeni biurowych. Efekt końcowy doskonale pokazuje, że dzięki Kinnarps udało się znaleźć idealne dla nas rozwiązania”.

Tommy Grannas, Zarządca Nieruchomości, Wärtsilä Finlandia

Na parterze rozmieszczonych jest kilka sal konferencyjnych i przestrzeni do odpoczynku. Na etapie projektowania dołożono wszelkich starań, aby były wygodne dla użytkowników.

Pomieszczenia dla gości wyróżniają się klasycznym, eleganckim wystrojem i wygodą. Trwałe, wysokiej jakości elementy aranżacji wnętrz sprawiają, że inwestycja jest przyjazna dla środowiska i ponadczasowa.

Zrównoważony rozwój w centrum uwagi

Na przestrzeni lat, w firmie Wärtsilä zakupiono wiele mebli do biur w starej siedzibie. Były w dobrym stanie, więc zaplanowano, na ile to możliwe, aby użyć ich do umeblowania nowej siedziby, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności, ergonomii, funkcjonalności i nowoczesności w przestrzeniach biurowych. Wymagało to połączenia istniejących mebli z nowymi w taki sposób, aby efekt końcowy był spójny, a także tworzył przestrzenie funkcjonalne, inspirujące i łatwe do rearanżacji.

Firma Wärtsilä zdecydowała się skorzystać z usługi „pod klucz” oferowanej przez Kinnarps, obejmującej aranżację wnętrz, dobór nowych mebli i dopasowanie ich do już istniejących elementów.

Oprócz możliwości wykorzystania starych mebli, istotny był również fakt, że wyposażenie zostało wykonane w Skandynawii, a do jego produkcji użyto certyfikowanego drewna.

“Kinnarps succeeded, even though Wärtsilä presented many changes and schedule-related challenges during the project,” says Grannas. "The cooperation has been really good during the entire project and also after the implementation. Deliveries, schedules and prices – everything worked just as agreed," he adds.

Zmienne przestrzenie interakcji społecznych

Kinnarps_Wartsila_STH-8 lr_h 800.jpgPrzestrzeń przeznaczona do organizacji różnych wydarzeń i spotkań różnych grup

Meble w pomieszczeniach do organizacji wydarzeń są łatwe do przemieszczania i składania, co pozwala na adaptację i modyfikację aranżacji. Istnieje możliwość organizowania wydarzeń dla większych grup, ponieważ pomieszczenie może zostać połączone z przylegającą częścią jadalnianą.

Kinnarps_Wartsila_STH-10 lr_h 800.jpgInspirujące przestrzenie sprzyjające wymianie pomysłów

Kawiarnia jest miejscem, w którym można skupić się na pracy lub porozmawiać ze współpracownikami. Pomieszczenie zostało wyposażone w zestaw sof i foteli Alto średniej wysokości oraz stół Vagabond na kółkach, który w razie potrzeby można wstawić do przestrzeni przeznaczonej do organizacji wydarzeń i np. wykorzystać do podawania posiłków.

Wspólna jadalnia

Duża jadalnia jest dostępna dla pracowników biurowych i pracowników z działu produkcji przez cały dzień. Można usiąść przy tradycyjnym stole lub przenieść się na sofę. Poza porą obiadową, zestaw wypoczynkowy może służyć jako miejsce spotkań.

Partner Campus - przestrzeń dla współpracowników

Wielofunkcyjne umeblowanie umożliwia różnorodne ustawienie miejsc do siedzenia i ruchomych tablic do pisania, np. na ściankach Vibe czy sofach Fields z wysokim oparciem, które mogą także służyć jako ścianki działowe lub elementy wygłuszające. Wspólne przestrzenie nadają się zarówno do pracy indywidualnej, jak i zespołowej i mogą pomieścić kilka grup jednocześnie.

Meble posiadają zintegrowane gniazdka sprzyjające komfortowej pracy, a bujane stołki oraz krzesła wyposażone w kółka zwiększają aktywność fizyczną pracowników.

3 najlepsze elementy nowego środowiska pracy

O nowej siedzibie firmy Wärtsila wypowiedzieli się pozytywnie zarówno pracownicy, jak i klienci. Zarządca tej nieruchomości również jest bardzo zadowolony z projektu i wymienia następujące trzy główne zalety nowej przestrzeni do pracy:

1. Możliwość dostosowania i adaptacji środowiska pracy
2. Ergonomia
3. Elegancki i ponadczasowy design recepcji i pomieszczeń dla gości

Brzmi interesująco? Zaprojektuj swoje miejsca pracy razem z naszymi ekspertami.

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Fields

Fields istuinkalusteet

Alto

Alto

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

52 Kolory | 65 Warianty

Crest

Crest

Vagabond project

Vagabond project

Rocca

Rocca

Motus

Motus

Neo lite

Neo lite

Cap

Cap

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Polaris

Polaris

16 Kolory | 20 Warianty

Uni

Uni

Pop

Pop