Case: Valle Wood

FAKTY

Klient:
4Service

Architekt: 
Lund+Slaatto Arkitekter

Metraż:
2 000 m2

Data realizacji:
wiosna 2019

Wyposażenie innowacyjnego i zrównoważonego miejsca pracy

Solidni współpracownicy zasługują na najlepsze, a personel 4Service właśnie to otrzymał. Firmie zależało na meblach wysokiej jakości z elastycznymi i przyjaznymi dla użytkownika rozwiązaniami. Kluczowym założeniem projektu był zrównoważony rozwój. Wybór był prosty: meble firmy Kinnarps.

Valle Wood stał się kultowym miejscem dla miejskiej społeczności. Firma Kinnarps była bardzo zainteresowana wyposażeniem wnętrz tego wyjątkowego biurowca z litego drewna zlokalizowanego się w Oslo. Jak wskazuje nazwa budynku, drewno stanowi jego motyw przewodni. Meble Kinnarps dały pracownikom 4Service szeroki wybór elastycznych form pracy.

Miejsce dla energii i efektywności

Praca to nie tylko wykonywanie zadań zawodowych. W końcu w biurze spędza się średnio jedną trzecią doby. W Valle Wood wszystko rośnie. 4Service zatrudnia solidnych pracowników, a przestrzeń biurowa pomaga stworzyć im dobre środowisko pracy. To prawda, że wszystkie ciepłe odcienie drewna nadają temu miejscu bezpretensjonalny charakter. Ale to nie zmienia faktu, że firma i jej pracownicy mierzą wysoko!

Usługi i zrównoważony rozwój

4Service jest firmą usługową, która z pasją oferuje pomoc swoim klientom, m.in. usługi sprzątania oraz serwis wspomagający dla biura. Dla firmy ważne jest również ograniczenie emisji dwutlenku węgla, zarówno lokalnie, jak i globalnie. 4Service koncentruje się szczególnie na gospodarce odpadami i minimalizuje emisję toksycznych chemikaliów, aby stać się jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska. Dlatego ważne było, aby partnerem wyposażającym nowe biura 4Service była firma, która podziela te wartości.

Miejsca wspólne i zaciszne

Na parterze, 4Service stworzył kawiarnię, restaurację i przestrzeń eventową o nazwie Trewerket. Druga kondygnacja jest miejscem pracy zespołowej z biurami i salami konferencyjnymi do rezerwacji krótko- lub długoterminowej. Valle Wood jest doskonale zlokalizowany - zarówno w pobliżu centrum Oslo, jak i terenów zielonych na obrzeżach miasta, a także niedaleko lotniska Fornebu. Dzielnica Helsfyr, w której znajduje się budynek również prężnie się rozwija; czołowy deweloper - firma NCC - ma duże plany dotyczące tego terenu. Wnętrza biurowca Valle Wood odzwierciedlają charakter okolicy, łącząc w sobie jednocześnie miejski styl i bliskość natury.

Umiar w wyrazie i w budżecie

4Service zależało na znalezieniu partnera do wyposażenia, który potrafiłby zachować styl określony przez architekta wnętrz Torunna Petersena (Lund+Slaatto), a jednocześnie zrealizować cały projekt w ramach rozsądnie ustalonego budżetu.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z urozmaiconego wyposażenia przestrzeni otwartych, takich jak restauracja i pomieszczenia do współpracy. Nie są to wydzielone obszary, lecz przestrzeń na parterze płynnie przechodzi od dynamicznej, elastycznej przestrzeni współpracy do strefy indywidualnej pracy w skupieniu.

Anette Reite, Dyrektor ds. strategii finansowej i działalności handlowej w 4Service

"Ponieważ różni użytkownicy korzystają ze stanowisk w przestrzeni do współpracy, ważne było, aby zastosować meble o wielu funkcjach. Niektóre były przeznaczone do długotrwałej pracy w skupieniu, inne raczej do krótszych zadań, jak np. podczas pracy nad projektem. Uważamy, że przestrzeń biura powinna być dostosowana do różnych rodzajów zadań, a dla pracownika wybór odpowiedniego krzesła do konkretnej pracy powinien być intuicyjny.”

– Kierownik projektu, Kinnarps

Kinnarps opisuje styl wnętrza:

„Projekt wnętrza jest elastyczny i wszechstronny. Skupiliśmy się na wykorzystaniu zrównoważonych tkanin. Dzięki temu pomieszczenia są przytulne i przyjazne pod względem aktustycznym. Zastosowane koloryska podkreśla, że Valle Wood to zrównoważony budynek.”

Podsumowanie

 

  • Celem było stworzenie miejsca pracy o elastycznych i przyjaznych dla użytkownika rozwiązaniach, w których wykorzystano meble wysokiej jakości.
  • Obszary pracy wykorzystują meble o różnych funkcjach. Niektóre z nich służą do pracy w skupieniu, inne do krótkich zadań lub pracy projektowej.
  • Wyposażenie przestrzeni otwartej, zarówno w restauracji, jak i w miejscach pracy, jest zróżnicowane. Biuro zapewnia właściwe proporcje pomiędzy interakcją a pracą indywidualną.
  • Rezultatem są rozwiązania dla wnętrz, które są elastyczne i uniwersalne, a jednocześnie zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. A zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że przestrzeń jest ciepła, przytulna i zapewnia komfort akustyczny.

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

51 Kolory | 65 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Papa - stolik

Papa - stolik

Deli

Deli

Matsumoto

Matsumoto

Alto

Alto

Neo Lite

Neo Lite

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Monolite

Monolite

Vagabond

Vagabond

Motus

Motus

Nexus

Nexus

34 Kolory | 5 Warianty

Humlan

Humlan

Jeffersson

Jeffersson

Papa - stolik

Papa - stolik