Case: Szkoła Voldsløkka

Fakty

Nauka i społeczność

Szkoła średnia Voldsløkka w dzielnicy Sagene w Oslo mieści się w nowym budynku oraz odnowionym zabytkowym obiekcie Heidenreich. Może pomieścić 810 uczniów w klasach od 8. do 10. Projekt został zrealizowany przez Oslobygg w imieniu Norweskiej Agencji ds. Edukacji.

"Droga do przyszłości wiedzie przez stymulowanie chęci uczenia się i tworzenia społeczności."

To wizja szkoły, która pomaga w rozwoju aktywnych i ciekawych świata uczniów oraz zachęca ich, aby wnieśli pozytywny wkład w życie własne i innych ludzi, a także rozwija zaangażowanie młodzieży w ochronę środowiska i swoją przyszłość. Punkt wyjścia projektu stanowiło założenie, że rozwiązania aranżacyjne powinny wspierać sposób, w jaki szkoła uczy. Jednocześnie wyposażenie szkoły musi być solidne, elastyczne i przetrwać wiele kolejnych lat. Istotne było również zachowanie architektury budynku.

Krzesła szkolne Xact z mechanizmem FreeFloat™ zachęca do ruchu, ponieważ oparcie i siedzisko poruszają się niezależnie od siebie.

Mobilne stoły Vagabond można swobodnie przemieszczać. Biurko z regulacją wysokości Oberon oraz miejsce do przechowywania z serii Space.

Ergonomia to także akustyka. W pomieszczeniu z wieloma twardymi materiałami sofa Monolite z wysokim oparciem pomaga poprawić warunki akustyczne. Stół Uni ułatwia współpracę i prowadzenie rozmów.

Wybór

Elastyczne rozwiązania

Nacisk położono na elastyczność wyposażenia wnętrz, tak aby można je zmieniać w razie potrzeby. Zgodnie z wizją szkoły jako miejsca stymulującego chęć do nauki i tworzenie społeczności, chodziło o to, aby aranżację wnętrza łatwo było zmieniać w zależności od różnych sytuacji edukacyjnych. Ponadto ważne było rozwiązania zachęcały do nauki na różne sposoby, mobilizując uczniów do poruszania się w ciągu dnia i zapewniając im ergonomię podczas zajęć.

Współpraca

Tone Bergstrøm, konsultant ds. zapasów / kierownik projektu, twierdzi, że współpraca z Kinnarps przebiegała bardzo dobrze. Odbyło się kilka spotkań w showroomie na etapie planowania, m.in. użytkownicy i dyrektor wraz z Norweską Agencją ds. Edukacji i Oslobygg byli zaangażowani w wybór wykończeni i kolorystyki. Ścisła kontrola towarzyszyła dostawom i odbiorom.

Członkowie zespołu projektowego są dumni z tego, że w rezultacie powstało dobre, ergonomiczne środowisko nauki i społecznej aktywności zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

 

„Elementy związane wyposażenia wnętrz zostały zamontowane przez uprzejmych serwisantów, i otrzymaliśmy wyłącznie pozytywne opinie.“

Tone Bergstrøm, konsultant ds. zapasów / kierownik projektu

Czy podobał Ci się ten projekt? Potrzebujesz pomocy w projektowaniu środowisk edukacyjnych?

Skontaktuj się z nami