Case: Sopra Steria Cityscope

Fakty

Klient:
Sopra Steria Cityscope

Architekt: 
Annie Vitipon Studio

Zdjęcia: 
Alexis Paoli

Architektka Annie Vitipon odkryła firmę Kinnarps i jej liczne produkty na wystawie Stockholm Show w 2016 r. Uwiedziona skandynawskim stylem szwedzkiego producenta postanowiła za pośrednictwem swojej pracowni architektonicznej zaangażować Kinnarps do dekorowania wnętrz dla jej najbardziej lojalnego klienta – Sopra Steria Group, europejskiego lidera w dziedzinie transformacji cyfrowej (38 000 pracowników w przeszło 20 krajach, z obrotem 3,6 miliardów euro w 2015 r.).

Pracowni Annie Vitipon Studio powierzono zadanie rekonstrukcji głównej siedziby firmy w celu upiększenia architektury wnętrza. Zakres prac obejmował urządzenie przestrzeni dla 290 pracowników, dekorację wnętrz oraz wybór mebli.

Budynek mieści się przy rue de Presbourg w Paryżu, wewnątrz znajdują się liczne biura, sale posiedzeń oraz przestrzenie socjalne rozmieszczone na 8 piętrach. Wytyczne dla projektu były następujące:

musimy dobrać stonowane kolory tła (ściany białe, beżowe i ciemnoszare; biurka w kolorach jasnych, naturalne materiały, np. drewno...), a następnie zastosować żywsze kolory na wykończenia siedzisk (krzesła biurowe, sofy, fotele...). Kolory powinny odpowiadać tym, które znajdują się w logotypie firmy: odcienie czerwieni i pomarańczowego, zrównoważone paletą kolorów uzupełniających: błękitem, turkusem i zielenią, a wszystko ma być zręcznie wkomponowane w tkaninę o jednolitym kolorze i w pasy.

Kolorystyka

Każde piętro jest w innym kolorze – począwszy od najchłodniejszego koloru na parterze do najcieplejszego sześć pięter wyżej, natomiast na ostatnim piętrze z przestrzenią „klubową” umieszczone są wnęki z siedziskami, na których znajduje się przekrój wszystkich kolorów z budynku. „Tak dobrana kolorystyka stanowi element scalający cały projekt i daje poczucie przyjemnej harmonii wnętrza. Celowo położyłam nacisk na stonowane kolory, które miały stać się tłem dla mebli” – mówi Annie Vitipon, architektka i twórczyni projektu.

Natura

Dużo roślinności i zieleni wprowadza do miejskiej przestrzeni element natury. Ściana zieleni nie tylko wygląda oryginalnie, ale posiada również wiele pożytecznych cech, np. stanowi izolację dla dźwięku i ciepła oraz usuwa zanieczyszczenia. Jednak przede wszystkim stanowi łącznik człowieka z przyrodą, przez co pomaga nam zapomnieć, że znajdujemy się w samym sercu Paryża!

Sztuka

Tu wreszcie możemy dostrzec emocje samej autorki projektu, która jest absolwentką wydziału sztuk pięknych. Annie Vitipon przywiązuje taką samą wagę do rzeczy dużych, jak i do szczegółów: majestatyczny żyrandol w recepcji, artystyczna balustrada z kutego żelaza na schodach, posągi w korytarzach, obrazy w biurach – obecność tych dzieł nadaje swoistej poetyckości wnętrzom, dając możliwość każdej osobie, która tu pracuje, do wyrażenia swojej kreatywności i wyobraźni.

Urządzanie wnętrza nie jest łatwym zadaniem, gdy za oknem rozciąga się piękno paryskich zabytków: Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla, Montmartre, czy choćby dachy pięknych budowli miasta... oczy nieubłaganie kierują się na zewnątrz. Architektce udało się jednak stworzyć arcydzieło: wnętrze, w którym można czuć się wspaniale i jednocześnie mieć ochotę pracować. Tętniące życiem i dynamizmem wnętrze dla firmy, która pewnie spogląda w przyszłość.

Czy podoba Ci się ta realizacja? Jak moglibyśmy zaaranżować Twoją przestrzeń?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Libra

Libra

267 Kolory | 3 Warianty

Petals

Petals

Spino

Spino

Omni

Omni

Point

Point

Jeffersson

Jeffersson

Boullée

Boullée

Deli

Deli

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

51 Kolory | 65 Warianty

Plint

Plint

Ava

Ava