Case: Kampus Orange East Toulouse

Fakty

Projekt:
Kampus Orange East Toulouse

Liczba pracowników:
1 200

Liczba stanowisk pracy:
ponad 1 000

Powierzchnia:
17 000 m2

Realizacja:
maj 2021

Zdjęcia:
Alexis Paoli

Kampus dla ludzi i technologii

Do tej pory pracownicy Orange byli rozlokowani w 14 budynkach, które nie były dostosowane do dzisiejszych metod pracy. Dlatego też celem tego projektu była całościowa poprawa metod i warunków pracy. Skoncentrowano się na trzech głównych priorytetach:

Po pierwsze na stworzeniu otwartych obszarów do bliższej współpracy, odpowiadających na realną potrzebę usprawnienia i łączenia funkcji między zespołami, która umożliwiałaby pracę zwinną. Po drugie na chęci obniżenia kosztów 14 zabytkowych nieruchomości. Po trzecie na stworzeniu flagowej siedziby, która stanowiłaby jednocześnie wizytówkę kompetencji Orange i odzwierciedlenie wartości organizacyjnych firmy, wyrażonych w haśle „Digital & Human”.

„Przedstawiciele Kinnarps byli bardzo uważni, przystępni i elastyczni. Spędziliśmy razem dużo czasu. Udzielili mi wielu profesjonalnych porad dotyczących rodzajów produktów oraz wyboru materiałów, tkanin i kolorów. Monterzy wykonali świetną robotę od samego początku do instalacji, byli zarówno pomocni, jak i skrupulatni – obie te cechy są dla mnie bardzo ważne.”

Chrystèle Bourdarias, dyrektor projektu, Campus Toulouse Est

STREFA NIEFORMALNYCH ROZMÓW

 

MIEJSCE ZACHĘCAJĄCE DO DZIELENIA SIĘ POMYSŁAMI

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o projekcie dla Twojej organizacji!

Skontaktuj się z nami

Projekt ze społeczną odpowiedzialnością biznesu w centrum uwagi

Cały projekt architektoniczny jest częścią ogólnego podejścia do CSR, od nowego budynku po tereny zewnętrzne. Trzy hektary, na których znajduje się obiekt były kiedyś strefą przemysłową a ponad połowa została zamieniona na tereny zielone.

Od prac budowlanych po montaż mebli, nasz klient był zaangażowany we współpracę z odpowiedzialnymi ekologicznie i społecznie firmami, które przetwarzały odpady, ponownie wykorzystywały meble I stosowały materiały pochodzące z recyklingu.

Kinnarps zaproponował umeblowanie do różnorodnych miejsc na kampusie, co umożliwiło stworzenie zarówno pomieszczeń do odpoczynku lub spożywania lunchu, jak i do kreatywnej pracy. Ostateczny powstało około 30 różnych typów przestrzeni.

Wybór produktów został starannie przeprowadzony przez wewnętrzną, interdyscyplinarną komisję BHP, składającą się z terapeutów zajęciowych, lekarzy oraz konsultantów. Przed rozpoczęciem projektu pracownicy mogli wypróbować i uczestniczyć w wyborze wyposażenia, dzięki przestrzeni pilotażowej o powierzchni 500 m2 utworzonej na sześć miesięcy.

Podsumowanie

  • W tym projekcie zagospodarowania wnętrz powstał szereg przestrzeni, dopasowanych do nowych sposobów pracy, z których można korzystać w różnych porach dnia.
  • Został on bardzo dobrze przyjęty, osiągając ocenę 4,8/5 w wewnętrznym badaniu* dzięki jakości wyposażenia, doświetleniu i akustyce pomieszczeń.

 

 

(*) Ankieta wewnętrzna przeprowadzona przez Orange East Toulouse Campus

Powiązane produkty

Oak

Oak

Plockepinn

Plockepinn

Neo Barstool

Neo Barstool

Alto

Alto

Crest

Crest

Deli

Deli

Scandinavia

Scandinavia

263 Kolory | 4 Warianty

Curling

Curling

Matsumoto

Matsumoto

Petals

Petals

Fendo

Fendo

Mama

Mama

Papa - stolik

Papa - stolik

Cap

Cap