Case: OMNES Education Vellefaux 2

Fakty

Klient::
OMNES Education Vellefaux 2

Lokalizacja:
Paryż, Francja

Liczba stanowisk pracy:
40

Liczba pracowników na terenie kampusu:
1500

Data realizacji:
kwiecień 2022

Zdjęcia:
Alexis Paoli

Vellefaux 2: tworzenie zdrowego i efektywnego środowiska pracy z zastosowaniem koncepcji holistycznej ergonomii według Kinnarps

Firma OMNES Education zleciła Kinnarps we Francji zaaranżowanie przestrzeni Vellefaux 2, dawnego arsenału komendy policji, którego architektura nieco przypomina konstrukcję Wieży Eiffla. Celem projektu było zapewnienie optymalnych warunków pracy studentom Wyższej Szkoły Biznesu i Ekonomii INSEEC. Wyzwanie, któremu udało się sprostać, polegało na stworzeniu pomieszczeń odpowiednich dla placówki edukacyjnej w dość nietypowej przestrzeni budynku położonego w pobliżu Kanału Saint-Martin. Kinnarps podjął się nadzorowania projektu, obejmującego powierzchnię 3000 m2, w tym 12 sal wykładowych i 700 miejsc siedzących. Chodziło o stworzenie nowego kampusu, do którego przeniosłyby się istniejące oddziały szkoły. Kinnarps patrzy na ergonomię z szerszej perspektywy - holistycznej, która oznacza pełne doświadczenie danej przestrzeni. Koncepcja ta uwzględnia wszystkie czynniki ergonomiczne – fizyczne, organizacyjne i społeczne.

Tworzenie harmonii w pracy

Ponieważ OMNES Education podziela podstawowe wartości Kinnarps, celem było zaprojektowanie przestrzeni, która poprawi jakość życia zarówno studentów, jak i pracowników kampusu. Oznacza to zapewnienie im dobrego samopoczucia i promowanie pracy zespołowej, a także indywidualnej pracy w skupieniu dla lepszej koncentracji.

Tworzenie sukcesu studentów

Ta transformacja ilustruje chęć przemyślenia na nowo tych przestrzeni, tak aby zapewnić studentom i pracownikom inne doznania związane z nauką i pracą akademicką, niż te których można doświadczyć gdzieindziej. W tym przypadku sprawdziło się podążanie za trendem tworzenia przestrzeni coworkingowych: meble Kinnarps będą motywować studentów do spędzania większej ilości czasu na terenie kampusu, czyniąc lata studenckie niezapomnianymi.

To, co sprawiło, że Kinnarps był tak wyjątkowym partnerem, z którym naprawdę dobrze nam się współpracowało, to jego zdolność do oferowania innowacyjnych mebli przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu ergonomii. W praktyce tworzy to „efekt wow” dla naszych studentów i pracowników, zmieniając podejście, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Szczególnie doceniłem naszą konstruktywną relację, w ramach której Kinnarps dołożył wszelkich starań, aby zapewnić nam satysfakcję, przedstawiając dużą liczbę propozycji zgodnych z naszymi wymaganiami i budżetem.

Malika Guillou, dyrektor ds. nieruchomości

Chcesz dowiedzieć się, jak ulepszyć Twoją przestrzeń edukacyjną?

Skontaktuj się z nami

Rozwój odpowiadający na nowe potrzeby

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń do elitarnych szkół biznesowych wybór nowego budynku w naturalny sposób odzwierciedlał chęć zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na przestrzeń i reagowania na zmiany w metodach pracy w szkolnictwie wyższym. Praca zespołowa odgrywa coraz ważniejszą rolę, co skłoniło OMNES Education do zwrócenia szczególnej uwagi na wspólne obszary pracy, infrastrukturę, którą można łatwo dostosować do potrzeb poszczególnych osób oraz na uproszczenie sposobu, w jaki ludzie poruszają się po terenie kampusu.

Wspomnieliśmy o niezwykłej architekturze, ale tak naprawdę budynek Vellefaux 2 przywodzi na myśl konstrukcję łodzi: rozłożony na dwóch pokładach, gdzie dolna część przeznaczona jest na sale lekcyjne i jadalnie, a górna to przestrzeń coworkingowa z harmonijną dekoracją, którą zapewnia drzewko pomarańczowe. Przestrzeń ta umożliwia kontakt wszystkim osobom pracującym na terenie obiektu, a także studentom.

Na terenie obiektu nie ma tradycyjnych sal wykładowych; zamiast tego zaprojektowano tzw. sale modułowe, które oferują lepszą ergonomię, odpowiadając jednocześnie na społeczną potrzebę studentów bycia razem, przywracając utracone w czasie pandemii kontakty międzyludzkie. Preferowana przez Kinnarps holistyczna ergonomia, zgodnie z którą każde pomieszczenie ma znaczenie przy tworzeniu silnej, funkcjonalnej całości, skłoniła OMNES Education do wyboru wysokiej jakości mebli, a także zadbania o dobre samopoczucie i komfort psychiczny studentów.

Kolekcja tkanin i materiałów wykończeniowych Kinnarps Colour Studio umożliwiła klientowi odważne dopasowanie kolorów ton w ton. Barwy mogą być stosowane jako narzędzia, które wpływają na zachowanie i samopoczucie. Kinnarps Colour Studio oferuje atrakcyjne, starannie przetestowane i sprawdzone materiały pasujące do różnych typów środowisk. Różne odcienie sprawiają, że studenci mogą pracować w jak najlepszych warunkach, które przyczyniają się do ich edukacyjnych sukcesów.

Klient był bardzo zadowolony z projektu jako całości, podkreślając dbałość Kinnarps o szczegóły, takie jak panele akustyczne, które są doskonałym wykończeniem przestrzeni pracy i zapewniają idealne środowisko akustyczne. Rzeczywiście, nadmierny hałas jest uważany za szkodliwy dla efektywności podczas pracy i nauki. Hałas negatywnie wpływa na naszą koncentrację, poziom stresu i kreatywność.

Podsumowanie

 

  • Celem projektu było odpowiedzenie na potrzeby związane z nowymi metodami pracy i zmianami w sposobach kształcenia.
  • Efekt końcowy spełnił oczekiwania klienta i w dużej mierze jest rezultatem wartości Kinnarps dotyczących ergonomii i zrównoważonego rozwoju.
  • Realizacja spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów, którzy określili ją jako „udaną, nowoczesną i naprawdę dobrze przemyślaną”.

Powiązane produkty

Vagabond

Vagabond

Plockepinn

Plockepinn

Sture

Sture

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Anagram

Anagram

Rocca

Rocca

Mr T

Mr T

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty