Case: Fujitsu

FAKTY

Klient:
Fujitsu

Lokalizacja:
London, Baker Street

Liczba użytkowników:
200-300

Powierzchnia biura:
4 000 m2

Projekt i realizacja:
Modus

Przekształcenie ośrodków

Strategia Fujitsu dotycząca nieruchomości koncentruje się na tworzeniu wielu współpracujących ze sobą i angażujących społecznie ośrodków w Europie Północnej i Zachodniej, które wykorzystują zestaw koncepcji i produktów, aby wspierać markę i kulturę organizacji.

Hub Fujitsu w Londonie został niedawno przekształcony zgodnie z tymi standardami środowiska pracy, aby dostosować lokalizację przy Baker Street do siostrzanych centrów w Helsinkach, Sztokholmie i Monachium. Biura te zapewniają miejsce do współpracy i zastępują tradycyjne stanowiska aranżacją, która wspiera różne sposoby realizacji zadań. Celem Fujitsu jest zapewnienie wszystkim współpracownikom możliwości korzystania z przestrzeni, które wspierają ich indywidualne wymagania, są atrakcyjne i promują związek z firmą.

Transformacja siedziby przy Baker Street została zrealizowana w okresie szczytu pandemii COVID 19, co pozwoliło firmie Fujitsu ustalić priorytety i zaplanować wdrożenie strategii nieruchomościowej na najbliższe 18-24 miesiące. Okoliczności te pozwoliły zespołowi ds. projektów nieruchomościowych na szybką i pewną realizację projektu, bez wyzwań, które się pojawiają, gdy obiekt działa przy pełnym obłożeniu. Powstała bezpieczna i przestrzeń gotowa do powrotu współpracowników, zorientowana na kluczowe elementy strategii: przeznaczenie, dobre samopoczucie i technologia.

"Obecnie realizujemy projekty od początku do końca w krótkim czasie, ponieważ mamy możliwość wykonania prac, w czasie gdy organizacja doświadcza tej zmiany, a ludzie pozostają w domu".

Phil Scrutton, Szef Projektów Nieruchomości w Fujitsu

Fujitsu postrzega swoje główne ośrodki, szczególnie siedzibę przy Baker Street, jako miejsca, które umożliwiają pracownikom raczej współpracę, niż koncentrację na zadaniach realizowanych w samotności. Środowisko to oferuje możliwość wyboru miejsca, a ta swoboda jest ważna dla Fujitsu i niewątpliwie będzie czynnikiem decydującym o sukcesie firmy. W lokalizacji przy Baker Street zmniejszyła się liczba stanowisk pracy z 270 do 120 i obejmuje więcej przestrzeni nieformalnych, stref ciszy oraz lepszą dostępność i technologię.

Obiekt o powierzchni 4000 metrów kwadratowych ma takie znaczenie, ponieważ znajduje się w stolicy, a wszystkie ośrodki stają się centrami doskonalenia Fujitsu, zarówno z perspektywy handlowej, jak i zawodowej, jak podkreśla Olly Dickinson, dyrektor ds. standardów miejsc pracy w Fujitsu:

"Zgodnie ze strategią dotyczącą nieruchomości cieszymy się, że przekształciliśmy tę lokalizację w środowisko, które będzie wspierało pracowników i zachęcało ich każdego dnia do osiągania najlepszego potencjału. Postrzegamy Kinnarps jako partnera, a nie dostawcę. To partnerstwo zbudowane na doświadczeniu poprzednich projektów i pełnym zrozumieniu celów, jakie stawia sobie Fujitsu na całym świecie".

fujitsu-embrace@2x.jpg

Stołki Embrace to idealny dodatek do gościnnej atmosfery, dzięki któremu można odpocząć podczas przerwy.

fujitsu-motus-vagabond@2x.jpg

Stół Vagabond w połączeniu z stołkami Motus zwiększa elastyczność przestrzeni. Kółka ułatwiają jego przesuwanie, może być używany do spotkań oraz jako miejsce do szybkich indywidualnych zadań.

fujitsu-high-meeting@2x.jpg

Wyższy stół konferencyjny z stołkami jest idealny do szybkiego nadrabiania zaległości lub sesji burzy mózgów.

"Chcemy dysponować niewielką liczbą zaufanych partnerów, którzy pozwalają na ewolucję projektu, którzy rozumieją nas i współpracują z nami, aby zapewnić, że każdy realizowany przez nas projekt zawiera element lokalny. Rozumiemy znaczenie miejsca pracy dla przyciągania i zatrzymywania talentów oraz umożliwienia zmiany kultury pracy w tym ciągle ewoluującym świecie ".

Paul Brown Kierownik Działu Nieruchomości i Usług Wspólnych, Fujitsu Europa Północna i Zachodnia

Przemyślane podejście i design włączający

Projekt ten opierał się na przemyślanym podejściu, a skandynawskie dziedzictwo i etos Kinnarps, wraz z zaangażowaniem zespołu współpracującego ściśle z Fujitsu i innymi partnerami, umożliwiły tę udaną realizację. Produkty Kinnarps są projektowane zgodnie z ideą inkluzywności, co umożliwiło ścisłą współpracę z firmą Fujitsu, aby stworzyć środowisko pracy, które wspiera tę wartość. Kinnarps i Fujitsu są zgodne w przekonaniu na temat roli, jaką pełni środowisko pracy, zachęcając ludzi do wykorzystywania swojego potencjału. Projektowanie dostępnych i integrujących przestrzeni, z których wszyscy użytkownicy mogą korzystać w efektywny sposób, jest kluczem do sukcesu, zgodnie ze strategią środowiska pracy w firmy Fujitsu.

Wyrazem odpowiedzialności obu firm w stosunku do ochrony środowiska jest podejście Kinnarps do produkcji, dostaw i montażu. Na przykład, stosowanie koców zamiast opakowań plastikowych współgra ze stałym zmniejszaniem przez Fujitsu liczby jednorazowych opakowań plastikowych. Rzeczywiście, dzięki wielorazowym kocom Kinnarps zaoszczędza 270 kg opakowań na każdą ciężarówkę, która opuszcza fabrykę, a 96% surowców drzewnych posiada certyfikat pochodzenia. Istnieje wiele wspólnych wartości Kinnarps i Fujitsu, które wspierają współpracę obu firm i, dzięki produktom oraz usługom, pomagają tworzyć lepszą przyszłość dla pracowników.

"Współpraca z partnerem, który rozumie praktyczne aspekty zarządzania projektem i jego realizacji, jest niezbędna dla powodzenia projektu. Zaufaliśmy, że Kinnarps może nas w pełni wesprzeć, współpracując z innymi partnerami, i sprawić, że transformacja lokalizacji przy Baker Street zakończy się sukcesem".

Phil Scrutton, Head of Property Projects, Fujitsu

Podsumowanie

  • Współpraca i zaangażowanie społeczne
  • Możliwość wyboru warunków pracy
  • Przemyślane podejście i projektowanie sprzyjające integracji społecznej
  • Zrównoważony wybór

Powiązane produkty

Papa

Papa

Fields

Fields

Crest

Crest

Neo lite

Neo lite

Deli

Deli

Esencia

Esencia

Polaris

Polaris

Vagabond

Vagabond

Motus

Motus

Plint

Plint

Ava

Ava

Conica seating

Conica seating