Case: Francuska służba cywilna

Klient:
Francuska służba cywilna

Liczba pracowników:
250

Liczba stanowisk pracy:
250

Data realizacji:
2021

Zdjęcia:
Alexis Paoli

Nowe biura francuskich departamentów rządowych

W Paryżu firma Kinnarps stworzyła koncepcję biura dla niektórych instytucji wspierających pracę francuskiego rządu. Innowacyjne miejsca pracy zostały opracowane z myślą o wymaganiach użytkowników dotyczących efektywności i dobrego samopoczucia. Oczekiwania związane z wymianą mebli dotyczyły całkowitej zmiany aranżacji oraz uwzględnienia w jak największym stopniu ergonomii dla zwiększenia komfortu pracy.

Musieliśmy pomóc klientowi przemyśleć na nowo rozwiązania przestrzeni działów, które zostały ze sobą połączone, aby zachęcała ona do nowych dynamicznych interakcji. Dlatego podkreślaliśmy korzyści płynące z tworzenia przestrzeni „szytych na miarę”, dopasowanych do każdego rodzaju zadań. W grę wchodzi wiele czynników, a każdy użytkownik ma własne wymagania i oczekiwania. Dlatego zawsze staramy się jak najlepiej zaspokoić potrzeby każdego z nich.

Swoboda, którą obdarzył nas klient, pozwoliła wyrazić istotę naszych rozwiązań, aby, wykorzystując kolory i kształty, stworzyć praktyczne i przyjemne środowisko pracy.

Nowe rozwiązanie uwzględnia potrzeby pracowników dotyczące ich obowiązków służbowych. Ponadto zaaranżowaliśmy przestrzenie wspólne wyposażone w wysokie stoły i stołki. 

Problem:

Potrzeby zgłoszone przez klienta to: większa przestrzeń, więcej światła i bardziej przyjazna atmosfera zachęcająca do przemieszczania się, rozmów i współpracy. Wprowadzone zmiany musiały też pasować do charakteru niezwykłego obiektu, w którym mieści się siedziba służby cywilnej.

Rozwiązanie:

Przearanżowaliśmy wiele przestrzeni, dostosowując je do układu pomieszczeń w budynku oraz konkretnych potrzeb użytkowników. W ten sposób udało nam się osiągnąć rezultat, który spełnił oczekiwania naszego klienta. Wykorzystaliśmy piękne i dobrze doświetlone pomieszczenia, by wyeksponować meble, gwarantując jednocześnie pracownikom niezbędny komfort.

Przestrzeń otwarta na spotkania

Strefa nieoficjalnych spotkań

Stół Hal, krzesła barowe Neo Lite, siedzisko Boullée i sofa Spino – sprawdzają się w dużej, jasnej, otwartej przestrzeni. To miejsce wyróżnia się dużą dostępnością przestrzeni. Meble zostały ustawione w taki sposób, aby zachęcić pracowników do rozmów.

Restauracja

Stół z litego dębu z krzesłami Neo Lite. Krzesła te są dostępne z podłokietnikami lub bez nich, z różnymi ramami oraz w kilku wariantach tapicerowania. Tutaj wykorzystano je w czterech wersjach kolorystycznych, a ich wyrazisty styl i geometryczny kształt przyciągają wzrok.

Strefa relaksu

Sofa Crest w tapicerce z bordowego aksamitu jest wygodna i piękna. Duży wybór kolorystyki tapicerek sprawia, że Crest doskonale sprawdza się w różnych przestrzeniach, takich jak hole, poczekalnie i strefy wypoczynku.

Z miejsc pracy w przestrzeni wspólnej korzystają różne osoby, dlatego konieczne było zastosowanie tam wielofunkcyjnych mebli. Niektóre z nich są przeznaczone do długotrwałej pracy w skupieniu, podczas gdy inne służą do wykonywania krótkich zadań w pozycji siedzącej, np. w ramach projektu. Uważamy, że korzystanie z krzeseł biurowych powinno być intuicyjne, a różne typy przestrzeni muszą być dostosowane do różnych sposobów wykonywania pracy.

Kierownik projektu, Kinnarps

Podsumowanie

  • Celem było stworzenie profesjonalnego miejsca pracy wyposażonego w meble wysokiej jakości. Skoncentrowano się na elastycznych rozwiązaniach, które ułatwiają integrację pracowników.
  • W strefach pracy znajdują się meble, które pełnią różne funkcje. Niektóre z nich są przeznaczone do pracy wymagającej skupienia, a inne – do krótkotrwałej pracy indywidualnej lub projektowej.
  • Przestrzenie na planie otwartym, zarówno restauracje, jak i strefy pracy, zostały umeblowane w różnorodny sposób. Jest to biuro zapewniające pozytywną dynamikę i swobodę przechodzenia od interakcji do pracy indywidualnej.
  • W rezultacie powstało elastyczne i uniwersalne wnętrze, w którym nacisk położono na zrównoważone rozwiązania i wykorzystano trwałe materiały zapewniające przytulną atmosferę i komfort akustyczny.

Powiązane produkty

Spino

Spino

Crest

Crest

Deli

Deli

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty

Vagabond

Vagabond

Stołki barowe Neo Lite

Stołki barowe Neo Lite

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Frisbee

Frisbee

329 Kolory | 6 Warianty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Neo lite

Neo lite

Plint

Plint

Oak

Oak

Motus

Motus

Fendo

Fendo