Case: Försäkringsrådgivarna Mälardalen

Fakty

Klient:
Försäkringsrådgivarna w Mälardalen

Lokalizacja:
Västerås, Szwecja

Mentraż:
ok. 600 m2

Liczba pięter:
3

Liczba pracowników:
ok. 40

Termin realizacji:
2022-2023 r.

Gościnne biuro - hotelowe inspiracje

Ze względu na szybki rozwój doradcy ubezpieczeniowi Försäkringsrådgivarna Mälardalen (franczyzobiorcy Länsförsäkringar) potrzebowali większej siedziby. Gdy przenieśli się do wiekowego budynku Stora Westmannia w centralnej części Västerås, poszukiwali rozwiązania aranżacji wnętrz, które byłoby przyjazne i eleganckie zarazem. Jak twierdzi dyrektor naczelny Christer Dahlin, „firma była zdecydowana na przyjazne dla środowiska wnętrze, odznaczające się wysoką jakością i długowiecznością. Firmie Kinnarps udało się sprostać tym oczekiwaniom”.

Christer Dahlin uważa się za entuzjastę projektowania wnętrz. Dąży do tego, aby każdy szczegół został starannie dobrany i wraz z innymi stanowił spójną całość, ale nie ma czasu, aby całkowicie zaangażować się w proces aranżacji.

„Dlatego też zależało nam, aby Kinnarps poznał nasze potrzeby i zaprezentował nam kompleksową aranżację wnętrza, która zawierałby wszystko – od mebli i oświetlenia, po rośliny, tekstylia i obrazy. Taki zakres współpracy i specjalistyczna wiedza były absolutnie niezbędne przy wyborze aranżacji wnętrz” – dodaje.

Jako franczyzobiorca Försäkringsrådgivarna Mälardalen jest częścią Länsförsäkringar i obsługuje firmy w zakresie inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń przedsiębiorstw, emerytur pracowniczych, ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń komunikacyjnych i transportowych.

Oprócz głównej siedziby w Västerås firma posiada również biura w Sztokholmie i Uppsali. W ostatnich latach firma znacząco się rozwinęła. W 2022 roku przeniosła się do wyjątkowego budynku Stora Westmannia w Västerås, gdzie obecnie kontynuuje swój rozwój. Ostatnie piętro zostało wyposażone przez zespół Kinnarps z Västerås pod koniec 2023 roku.

„Nie tylko współpracowaliśmy z Kinnarpsem w przeszłości, lecz także wiedzieliśmy, że to oni stali za wieloma wspaniałymi wnętrzami w naszym regionie. Stąd też Kinnarps był dla nas oczywistym wyborem. Podoba nam się fakt, że firma znajduje się w pobliżu, a do tego jest szybka i skoncentrowana na świadczonej usłudze. Ponadto dba o to, aby jej produkty były dobrej jakości i służyły przez długi czas”.

Christer Dahlin, dyrektor naczelny Försäkringsrådgivarna

Wizja nowego biura polegała na stworzeniu przyjaznej atmosfery inspirowanej przestrzeniami hotelowymi i restauracyjnymi. Atmosfera wnętrza odznaczającego się wysoką jakością miała emanować profesjonalizmem i powagą, lecz bez sztywności i przepychu.

„Kinnarps znakomicie wywiązał się ze swojego zadania. Biuro budzi zaufanie i daje poczucie bezpieczeństwa klientom, zachowując prosty i przyjazny charakter, z kilkoma elementami rekreacyjnymi jak stół do gry w shuffleboard” – mówi Dahlin.

Image 3 column_forsakringsradgivarna.jpg

W strefie socjalnej można grać w shuffleboard lub usiąść na sofie Alto i wypić kawę.

Image 3 column_forsakringsradgivarna2.jpg

Stół Uni, stołek barowy Neo Lite, krzesło Pax i sofa Alto tworzą miejsce dla pracowników, w którym można zrobić sobie przerwę lub – wręcz przeciwnie – trochę popracować.

Christer Dahlin uważa design wnętrza za ważny element w pracy, której istotą jest kontakt z klientami. Jest to również sposób na wzmocnienie marki pracodawcy, a tym samym rekrutowanie i zatrzymywanie najlepszych i najbardziej oddanych pracowników.

<p„Spędzamy dużo czasu w pracy i chcielibyśmy, aby upływał w miłym otoczeniu, więc zależy nam na uczynieniu biura tak atrakcyjnym dla pracowników, aby chętnie w nim przebywali” – mówi z uśmiechem.

Dahlin opisuje współpracę z zespołem Kinnarpsa jako ścisłą i przejrzystą. Firma Försäkringsrådgivarna Mälardalen przedstawiła swoje pomysły i opisała oczekiwania. Następnie Kinnarps zinterpretował ich pragnienia, przedstawiając kilka kompleksowych propozycji aranżacji wnętrz.

„Taki sposób współpracy wymaga ogromnego, obustronnego zaufania tak jak w naszym przypadku” – mówi Dahlin.

Chcesz stworzyć biuro, za którym tęsknią pracownicy?

Umów spotkanie

Wysokie wymagania względem estetyki zostały uzupełnione całościowym podejściem do ergonomii obejmującym wszystkie aspekty – od akustyki, światła i kolorów po możliwość poruszania się w ciągu dnia na bieżni w „pokoju zdrowia”.

Akustyka stanowiła szczególne wyzwanie ze względu na charakter pomieszczeń z wysokimi sufitami i twardymi podłogami, a także potrzebę zachowania przez firmę wysokiego poziomu integralności i umożliwienia poufnych rozmów. Problem ten został częściowo rozwiązany poprzez dodanie cichych pomieszczeń do spotkań fizycznych i zdalnych.

“„Już jesteśmy jedną z największych firm franczyzowych w Länsförsäkringar i w nadchodzących latach nadal będziemy się rozwijać. Atrakcyjne i funkcjonalne środowisko pracy stanowi nieodzowny element naszego rozwoju, stąd też współpraca z firmą Kinnarps ma dla nas kluczowe znaczenie” – mówi Dahlin.

Image 3 column_forsakringsradgivarna3.jpg

Niewielka przestrzeń do spotkań w otoczeniu harmonijnych barw. Krzesło Primo oraz stół konferencyjny Oberon.

Image 3 column_forsakringsradgivarna4.jpg

Przestrzeń do dialogu. Pracownicy mogą omawiać poufne sprawy prywatnie i bez zakłóceń. Fotel Pax oraz stół Uni.

Powiązane produkty

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Oberon

Oberon

Oberon desk, sit/stand

38 Kolory | 43 Warianty

Vibe

Vibe

Vibe Ścianki biurkowe

144 Kolory | 41 Warianty

Space

Space

Space Cabinet with sliding doors

52 Kolory | 69 Warianty

Alto

Alto

Stołki barowe Neo Lite

Stołki barowe Neo Lite

Uni

Uni

Pax

Pax

Fendo

Fendo

Aplomb

Aplomb

Primo

Primo

Oberon

Oberon

38 Kolory | 5 Warianty