Wymarzona lokalizacja w centrum Hamburga, niesamowity widok - i przyjemne nowe wnętrze stworzone przez Kinnarps. Nic dziwnego, że pracownicy DNV wrócili do biura.
Gdy pandemia dobiegła końca, firma DNV skontaktowała się ze swoim partnerem Kinnarps. Panowało przekonanie, że niemiecka siedziba główna w Hamburgu nie spełnia swojego zadania – trudno było zachęcić współpracowników do powrotu do biura. Zarówno meble, jak i układ przestrzenny wydawały się przestarzałe, szare kolory i biura w wydzielonych przestrzeniach, w których nie było miejsca na spontaniczne spotkania.
Biuro firmy jest doskone zlokalizowane w HafenCity Hamburg. Nowa dzielnica powstaje w starym porcie od początku 2010 roku, dynamicznym obszarze przybrzeżnym, w którym obecnie pracuje 40 000 osób, z czego 800 w DNV.
Budynek biurowy w Brooktorkai 18, zaprojektowany przez biuro architektoniczne gmp, został ukończony w 2010 roku. Bliskość portu jest ważnym czynnikiem, ponieważ DNV jest znanym globalnym operatorem w branży morskiej. Stamtąd można również zobaczyć historyczną okolicę Speicherstadt i „Elphi”, salę koncertową, która stała się nowym punktem orientacyjnym miasta. O ile wspaniały widok sprzyja dobremu samopoczuciu pracowników, o tyle nie wystarczy, aby stworzyć idealne biuro. Widok wewnątrz również musi działać.
Firma Kinnarps otrzymała od DNV zadanie stworzenia bardziej zrównoważonego, przyjemnego i elastycznego środowiska pracy. Zespół rozpoczął pracę od zapoznania się z oryginalnymi rysunkami, przeprowadzenia pomiaru hałasu oraz zaangażowania w proces zmian pracowników. Nowa aranżacja wnętrza została zaprezentowana i oceniona podczas warsztatów z udziałem projektantów wnętrz Kinnarps. Jedna grupa miała również możliwość wypróbowania różnych mebli.
Projekt został zakończony w 2023 roku zarówno pracownicy, jak i managerowie byli bardzo zadowoleni z wyniku.
„Wszystko poszło gładko” mówi kupiec Esther Zopf o współpracy z Kinnarps. „Wspólnie osiągnęliśmy fantastyczny wynik zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki”.
„Wspólnie osiągnęliśmy fantastyczny wynik zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki”.
Strefa w zachęcającej kolorystyce została zaprojektowana z myślą o różnych typach spotkań. Fotel Fendo zestawiono ze stołem Centrum i sofą Monolite. Zabawny stołek Mr T umożliwia aktywne siedzenie.
Biurko z serii P z regulacją wysokości umożliwia pracę na siedząco i na stojąco. Na ścianie znajduje się panel akustyczny Oktav, częściowo wykonany z odpadów tekstylnych z fabryk Kinnarps. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2001 roku sprzedano ponad dwa miliony ergonomicznych foteli biurowych Plus o zrównoważonym designie. Łatwe do wymiany elementy krzesła umożliwiają naprawy i modernizację.
Teraz panuje zupełnie inna atmosfera harmonii. Pracownicy wrócili do biura optymalnie przystosowanego do pracy hybrydowej. To, co kiedyś było małymi przestrzeniami kuchennymi, zostało przekształcone w obszerne strefy spotkań na każdym piętrze. To tutaj znajdują się tapicerowane krzesła Deli i stołki barowe Embrace. Spotkania hybrydowe mogą odbywać się dzięki strategicznie rozmieszczonym ekranom w innych salach konferencyjnych. Na parterze znajduje się strefa rekreacji, spotkań towarzyskich i biznesowych. Tapicerowane krzesła Fendo , sofa Monolite , stołki Mr T i stoliki Tinnef zachęcają do spotkań i rozmów.
Dobre środowisko akustyczne zapewniono dzięki zastosowaniu paneli, starannie dobranych materiałów i aranżacji wnętrza. Biurka z regulacją wysokości z serii P są rozmieszczone w różnych grupach i można je rezerwować z wyprzedzeniem. Nowa era rozpoczęła się również w zarządzaniu dokumentami. W przeszłości powszechnym widokiem były szafki na dokumenty i kontenerki na kółkach Teraz każdy ma do dyspozycji przegródkę w jednej z otwartych szafek Kinnarps z serii Space. Jeśli chcesz coś przenieść, możesz użyć zaprojektowanej przez Kinnarps torby do przechowywania lub szuflady.
Paleta ciepłych odcieni zieleni i błękitu połączona z bielą została starannie przemyślana. Esther Zopf, która uczestniczyła w projektowaniu, wyjaśnia:
„Naturalne kolory pozytywnie wpływają na samopoczucie i koncentrację. Symbolizują również niebo, ziemię i wodę w logo DNV. Projektanci wnętrz Kinnarps przełożyli to na meble i materiały w bardzo atrakcyjny sposób.”
„Paleta ciepłych odcieni zieleni i błękitu połączona z bielą została starannie przemyślana”.
Zrównoważony rozwój był również kluczowym elementem tego zadania. Nie tylko dlatego, że firma DNV oferuje swoim klientom zrównoważone rozwiązania i wyznaczyła surowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju dla własnej działalności. W związku z tym wybór mebli, wykładzin i oświetlenia opierał się na jasno określonych kryteriach.
„Podpisanie umowy ramowej z firmą Kinnarps ułatwiło nam pracę” – mówi Esther Zopf. „Wiedzieliśmy, że Kinnarps przoduje w zrównoważonym rozwoju. Co odpowiadało naszym założeniom.”