Brain Embassy to wyjątkowa przestrzeń coworkingowa i unikalna koncepcja. Po raz pierwszy została wprowadzona w życie w Polsce, a następnie z powodzeniem wdrożona w Belgii. Najnowsza filia tej marki otworzyła się niedawno w Izraelu. Funkcjonalność, starannie dobrane materiały i wyraźnie zauważalny koloryt lokalny harmonizują ze sobą i tworzą niepowtarzalny wystrój wnętrz.
Przestrzenie coworkingowe Brain Embassy w różnych lokalizacjach prawie zawsze wywierają na odwiedzających pozytywne wrażenie, a Brain Embassy w Tel Awiwie nie stanowi tu wyjątku. Ta przestrzeń coworkingowa o powierzchni 5300 m2 mieści się na 5 piętrach budynku wzniesionego właśnie po to, by pomieścić Brain Embassy. Każde piętro ma swój własny charakter. Staranne planowanie i inteligentny design są widoczne na każdym metrze kwadratowym. Wiele biur znajdujących się w budynku zostało na przykład umieszczonych w pobliżu okien, przez które wpada najwięcej naturalnego światła. Na piętrach nazwanych „Be Yourself” najemcy mają do dyspozycji gotowe małe i średnie biura oraz stanowiska pracy na otwartej przestrzeni biurowej, a ponadto mogą korzystać z miejsca spotkań i sali konferencyjnej. Kuchnie i stołówki, które odznaczają się swobodną atmosferą, znajdują się na każdym piętrze, a najwyższy poziom zajmuje tak zwane „piętro butikowe”, które ma swój własny styl i odrębny klimat. Nir Kelner, dyrektor generalny Brain Embassy, podkreśla, że firma skupia się na zapewnianiu wysokiej jakości niepowtarzalnych doświadczeń.
„Dzięki nam koncepcja coworkingu znacznie się rozwinęła. Nie tylko tutaj, w Tel Awiwie, ale także w pozostałych lokalizacjach, w których nasz model biznesowy i lokale pozwalają nam dostarczać wysokiej klasy produkt. Zwracamy uwagę na design, akustykę i różne sposoby pracy, które chcemy oferować najemcom, by zapewnić im jakość wyjątkową w naszej branży”.
Ale czego goście i najemcy mogą oczekiwać od przestrzeni coworkingowej Brain Embassy? Nir Kelner kontynuuje:
„Wspieramy kreatywność. Chcemy, by naszych gości inspirowało ich otoczenie. By to umożliwić, urozmaicamy ich dni robocze i pozwalamy im swobodnie przemieszczać się podczas pracy. Nasi goście mogą na przykład pracować przy biurku, stojąc lub siedząc. Mogą też usiąść w przestrzeni wspólnej. Mają nawet do dyspozycji huśtawki i piłki gimnastyczne. W Brain Embassy najważniejsze wartości to elastyczność i zorientowanie na gości. Nasi goście są przez cały czas otoczeni inspirującymi, oryginalnymi i funkcjonalnymi elementami wystroju, a także wysokiej jakości meblami i wyposażeniem. Wierzymy, że oferując to wszystko, zapewniamy gościom najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu i prowadzenia działalności w najbardziej skuteczny sposób”.
„Szukaliśmy partnera wyznającego wartości, które chcemy dostarczać naszym klientom, a firma Kinnarps idealnie wpisała się w te wymagania. Niezmiernie cieszymy się z takiego obrotu spraw, podobnie jak nasi najemcy. Najemcy wymagają od nas więcej, a firma Kinnarps pomogła nam spełnić ich oczekiwania, nadając nowy wymiar korzystaniu z Brain Embassy”.
Krzesła na kółkach Deli i stół Uni zapraszają do współpracy.
Kreatywny kącik ze stołkami Motus i Mr T w różnych rozmiarach.
Osiągnięcie ambitnych celów coworkingowych Brain Embassy w Tel Awiwie zależało od wielu czynników, zwłaszcza kreatywności głównego architekta Roya Davida z firmy Roy David Architecture. Gdy poprosiliśmy go, by opisał proces projektowania i określania wizji architektonicznej, dał następującą odpowiedź:
„Proces projektowania był złożony i wyjątkowy. Po pierwsze konieczne było przestudiowanie kultury marki Brain Embassy oraz jej charakteru, a także przestrzeni działających pod tą marką w Polsce. Spotkaliśmy się z członkami polskiego zespołu i zapoznaliśmy się z ich wyjątkowym programem, wytycznymi i dokładnie określonym językiem projektowania. Poznaliśmy historię marki i zobaczyliśmy, jak myśli i pomysły spotkały się w jednym miejscu. Chodziło nie tylko o wspólną pracę, ale także o tworzenie, dzielenie się i przede wszystkim myślenie w sposób nieszablonowy”.
Mimo to zwykłe powtórzenie skutecznego podejścia przyjętego w Polsce nie wchodziło w grę. Otwarcie pierwszej filii Brand Embassy w Izraelu wymagało dostosowania się do kultury tego kraju i mieszkających w nim odbiorców. By osiągnąć sukces, architekt musiał zadać sobie podstawowe pytania dotyczące kultury. Czym jest izraelska przestrzeń? Gdzie Izraelczycy czują się komfortowo w swoim towarzystwie? Czym charakteryzują się przestrzenie wspólne w Izraelu? Czy istnieje przestrzeń, w której wszyscy Izraelczycy czują się częścią wspólnoty i jak u siebie w domu?
Krzesła Flex Up pozwalają usiąść wyżej.
Sofa i stoliki kawowe Fields wchodzą w skład rodziny produktów, które umożliwiają tworzenie różnych konfiguracji miękkich siedzeń.
Kreatywne stanowiska pracy zostały wyposażone w fotel biurowy Esencia i stół Nexus z przestrzenią do przechowywania.
Odpowiedzią na wszystkie powyższe pytania i inspiracja dla całego projektu jest Shuk, czyli tradycyjny izraelski targ.
„Shuk to prawdziwie izraelskie doświadczenie kulturowe. Każdy targ ma swoje własne widoki, dźwięki, zapachy, kolory i postacie. Shuk tworzy poczucie wspólnoty, a dla nas wszystkie te cechy stanowiły wyraźny i mocny punkt wyjścia dla wielu aspektów projektu. Najbardziej żywym tego wyrazem jest stworzenie zróżnicowanych stref i pomieszczeń, zarówno nieformalnych, jak i formalnych. Tak jak Shuk, powstały one, by zbliżać ludzi do siebie”.
Wychodząc od tego pomysłu, starannie dobrano elementy wystroju, które odzwierciedlają język marki, a ponadto stanowią hołd dla kulturowych i estetycznych cech charakteryzujących Shuk. Materiały użyte w tym celu to między innymi czerwona cegła z recyklingu, żelazne profile i dębowy parkiet. Połączono je z zabytkowymi drzwiami, malowanymi kaflami, dywanami, bujną roślinnością, szkłem i muralami, które odzwierciedlają koncepcję projektantów.
Na tym etapie, gdy wizja architektów zaczęła się krystalizować, potrzebny był dostawca z potwierdzonym doświadczeniem w opracowywaniu kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. Zespół projektowy zwrócił się do firmy Kinnarps.
Dostarczenie kompleksowego rozwiązania wnętrzarskiego dla Brain Embassy wymagało umiejętnego planowania. Kluczowe były takie cechy, jak inteligentna funkcjonalność i ergonomiczna doskonałość, a ponadto należało wziąć pod uwagę tonację kolorystyczną wnętrz inspirowanych Shukiem. Po okresie intensywnego analizowania potrzeb i przygotowywania się, Kinnarps przedstawił rozwiązanie obejmujące wszystkie pięć pięter budynku.
Brain Embassy w Tel Awiwie pokazuje, jak innowacyjny projekt i kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie mogą stworzyć niepowtarzalny ekosystem i nowoczesne miejsce pracy, stymulujące dla pracowników. W postpandemicznej rzeczywistości ten projekt jest również przykładem tego, jak nieszablonowe myślenie może doprowadzić do stworzenia komercyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, które są skuteczne i niezwykle atrakcyjne wizualnie zarazem.