Case: Brain Embassy - Tel Aviv

Fakty

Projektt:
Brain Embassy Tel Aviv

Lokalizacja:
Israel

Metraż:
5 300 m2

Liczba stanowisk pracy:
530

Termin realizacji:
2020

Architekt:
Roy David, Roy David Architecture

Manager projektu:
David Raz Management

Fotograf:
Itay Benit

Inna przestrzeń coworkingowa

Brain Embassy to wyjątkowa przestrzeń coworkingowa i unikalna koncepcja. Po raz pierwszy została wprowadzona w życie w Polsce, a następnie z powodzeniem wdrożona w Belgii. Najnowsza filia tej marki otworzyła się niedawno w Izraelu. Funkcjonalność, starannie dobrane materiały i wyraźnie zauważalny koloryt lokalny harmonizują ze sobą i tworzą niepowtarzalny wystrój wnętrz.

Kreatywność pobudzana przez design

Przestrzenie coworkingowe Brain Embassy w różnych lokalizacjach prawie zawsze wywierają na odwiedzających pozytywne wrażenie, a Brain Embassy w Tel Awiwie nie stanowi tu wyjątku. Ta przestrzeń coworkingowa o powierzchni 5300 m2 mieści się na 5 piętrach budynku wzniesionego właśnie po to, by pomieścić Brain Embassy. Każde piętro ma swój własny charakter. Staranne planowanie i inteligentny design są widoczne na każdym metrze kwadratowym. Wiele biur znajdujących się w budynku zostało na przykład umieszczonych w pobliżu okien, przez które wpada najwięcej naturalnego światła. Na piętrach nazwanych „Be Yourself” najemcy mają do dyspozycji gotowe małe i średnie biura oraz stanowiska pracy na otwartej przestrzeni biurowej, a ponadto mogą korzystać z miejsca spotkań i sali konferencyjnej. Kuchnie i stołówki, które odznaczają się swobodną atmosferą, znajdują się na każdym piętrze, a najwyższy poziom zajmuje tak zwane „piętro butikowe”, które ma swój własny styl i odrębny klimat. Nir Kelner, dyrektor generalny Brain Embassy, podkreśla, że firma skupia się na zapewnianiu wysokiej jakości niepowtarzalnych doświadczeń.

„Dzięki nam koncepcja coworkingu znacznie się rozwinęła. Nie tylko tutaj, w Tel Awiwie, ale także w pozostałych lokalizacjach, w których nasz model biznesowy i lokale pozwalają nam dostarczać wysokiej klasy produkt. Zwracamy uwagę na design, akustykę i różne sposoby pracy, które chcemy oferować najemcom, by zapewnić im jakość wyjątkową w naszej branży”.

Nir Kelner, dyrektor generalny Brain Embassy

Ale czego goście i najemcy mogą oczekiwać od przestrzeni coworkingowej Brain Embassy? Nir Kelner kontynuuje:
„Wspieramy kreatywność. Chcemy, by naszych gości inspirowało ich otoczenie. By to umożliwić, urozmaicamy ich dni robocze i pozwalamy im swobodnie przemieszczać się podczas pracy. Nasi goście mogą na przykład pracować przy biurku, stojąc lub siedząc. Mogą też usiąść w przestrzeni wspólnej. Mają nawet do dyspozycji huśtawki i piłki gimnastyczne. W Brain Embassy najważniejsze wartości to elastyczność i zorientowanie na gości. Nasi goście są przez cały czas otoczeni inspirującymi, oryginalnymi i funkcjonalnymi elementami wystroju, a także wysokiej jakości meblami i wyposażeniem. Wierzymy, że oferując to wszystko, zapewniamy gościom najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu i prowadzenia działalności w najbardziej skuteczny sposób”.

„Szukaliśmy partnera wyznającego wartości, które chcemy dostarczać naszym klientom, a firma Kinnarps idealnie wpisała się w te wymagania. Niezmiernie cieszymy się z takiego obrotu spraw, podobnie jak nasi najemcy. Najemcy wymagają od nas więcej, a firma Kinnarps pomogła nam spełnić ich oczekiwania, nadając nowy wymiar korzystaniu z Brain Embassy”.

Nir Kelner, dyrektor generalny Brain Embassy

Krzesła na kółkach Deli i stół Uni zapraszają do współpracy.

The creative corner with Motus stools and Mr T stools in different sizes.

Kreatywny kącik ze stołkami Motus i Mr T w różnych rozmiarach.

Określanie wizji architektonicznej

Osiągnięcie ambitnych celów coworkingowych Brain Embassy w Tel Awiwie zależało od wielu czynników, zwłaszcza kreatywności głównego architekta Roya Davida z firmy Roy David Architecture. Gdy poprosiliśmy go, by opisał proces projektowania i określania wizji architektonicznej, dał następującą odpowiedź:

„Proces projektowania był złożony i wyjątkowy. Po pierwsze konieczne było przestudiowanie kultury marki Brain Embassy oraz jej charakteru, a także przestrzeni działających pod tą marką w Polsce. Spotkaliśmy się z członkami polskiego zespołu i zapoznaliśmy się z ich wyjątkowym programem, wytycznymi i dokładnie określonym językiem projektowania. Poznaliśmy historię marki i zobaczyliśmy, jak myśli i pomysły spotkały się w jednym miejscu. Chodziło nie tylko o wspólną pracę, ale także o tworzenie, dzielenie się i przede wszystkim myślenie w sposób nieszablonowy”.

Mimo to zwykłe powtórzenie skutecznego podejścia przyjętego w Polsce nie wchodziło w grę. Otwarcie pierwszej filii Brand Embassy w Izraelu wymagało dostosowania się do kultury tego kraju i mieszkających w nim odbiorców. By osiągnąć sukces, architekt musiał zadać sobie podstawowe pytania dotyczące kultury. Czym jest izraelska przestrzeń? Gdzie Izraelczycy czują się komfortowo w swoim towarzystwie? Czym charakteryzują się przestrzenie wspólne w Izraelu? Czy istnieje przestrzeń, w której wszyscy Izraelczycy czują się częścią wspólnoty i jak u siebie w domu?

small-column-flexup.jpg

Krzesła Flex Up pozwalają usiąść wyżej.

small-column-fields.jpg

Sofa i stoliki kawowe Fields wchodzą w skład rodziny produktów, które umożliwiają tworzenie różnych konfiguracji miękkich siedzeń.

small-column-esencia.jpg

Kreatywne stanowiska pracy zostały wyposażone w fotel biurowy Esencia i stół Nexus z przestrzenią do przechowywania.

Shuk – hołd dla kultury Izraela

Odpowiedzią na wszystkie powyższe pytania i inspiracja dla całego projektu jest Shuk, czyli tradycyjny izraelski targ. 

„Shuk to prawdziwie izraelskie doświadczenie kulturowe. Każdy targ ma swoje własne widoki, dźwięki, zapachy, kolory i postacie. Shuk tworzy poczucie wspólnoty, a dla nas wszystkie te cechy stanowiły wyraźny i mocny punkt wyjścia dla wielu aspektów projektu. Najbardziej żywym tego wyrazem jest stworzenie zróżnicowanych stref i pomieszczeń, zarówno nieformalnych, jak i formalnych. Tak jak Shuk, powstały one, by zbliżać ludzi do siebie”.

Architekt Roy David z Roy David Architecture

Wychodząc od tego pomysłu, starannie dobrano elementy wystroju, które odzwierciedlają język marki, a ponadto stanowią hołd dla kulturowych i estetycznych cech charakteryzujących Shuk. Materiały użyte w tym celu to między innymi czerwona cegła z recyklingu, żelazne profile i dębowy parkiet. Połączono je z zabytkowymi drzwiami, malowanymi kaflami, dywanami, bujną roślinnością, szkłem i muralami, które odzwierciedlają koncepcję projektantów.

Na tym etapie, gdy wizja architektów zaczęła się krystalizować, potrzebny był dostawca z potwierdzonym doświadczeniem w opracowywaniu kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. Zespół projektowy zwrócił się do firmy Kinnarps.

narrow-shuk.jpg

narrow-shuk2.jpg

Inteligentna funkcjonalność i ergonomiczna doskonałość

Dostarczenie kompleksowego rozwiązania wnętrzarskiego dla Brain Embassy wymagało umiejętnego planowania. Kluczowe były takie cechy, jak inteligentna funkcjonalność i ergonomiczna doskonałość, a ponadto należało wziąć pod uwagę tonację kolorystyczną wnętrz inspirowanych Shukiem. Po okresie intensywnego analizowania potrzeb i przygotowywania się, Kinnarps przedstawił rozwiązanie obejmujące wszystkie pięć pięter budynku.

Brain Embassy w Tel Awiwie pokazuje, jak innowacyjny projekt i kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie mogą stworzyć niepowtarzalny ekosystem i nowoczesne miejsce pracy, stymulujące dla pracowników. W postpandemicznej rzeczywistości ten projekt jest również przykładem tego, jak nieszablonowe myślenie może doprowadzić do stworzenia komercyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, które są skuteczne i niezwykle atrakcyjne wizualnie zarazem.

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Embrace

Embrace

Kinnarps
Boullée

Boullée

Materia
Fields

Fields

Kinnarps
Mama

Mama

Plockepinn

Plockepinn

Deli

Deli

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Decibel

Decibel

Mr T

Mr T

Motus

Motus

Flex Up

Flex Up

Lean in

Lean in

Curt

Curt

Monolite table

Monolite table

Couture

Couture

Cap

Cap

Park

Park

Frame

Frame

Fendo

Fendo

Pax

Pax

Supporter

Supporter

Today

Today