Case: Ahlsell

FAKTY

Klient:
Ahlsell

Przedstawiciel handlowy Kinnarps:
Ann-Sofie Asplund, Cristina Kelly

Architekt:
Spectrum Arkitekter

Metraż:
3 800 m2

Liczba stanowisk pracy:
stanowiska pracy dla 150 pracowników

Data realizacji
wiosna 2019

Od biura z podziałem na pokoje do biura opartego na aktywności

Biuro, które odzwierciedla wartości marki

"Solidnie i z finezją" to hasło, które towarzyszyło powstawaniu nowej siedziby firmy Ahlsell. Odzwierciedla ono wartości marki i wysoką jakość jej nowej przestrzeni pracy. Wszystkie pomieszczenia współgrają ze sobą kolorystycznie, są utrzymane w subtelnej tonacji z dominacją błękitu. Aby ułatwić pracownikom przejście z aranżacji z wydzielonymi pokojami do otwartego biura typu activity-based working, wykorzystano naturalne sekwencje przestrzeni pracy, tworząc oddzielne strefy. Było to możliwe dzięki inteligentnemu wyborowi mebli.

_0JA9345-1-1000x667.jpg

Oaza dla twórczych spotkań

Sofy są częścią serii Fields, która została zaprojektowana z myślą o przestrzeniach do pracy kreatywnej oraz strefach, które zapewniają więcej prywatności w biurze na planie otwartym. Poszczególne moduły serii Fields można łączyć w zależności od potrzeb, co pozwala na elastyczne wyposażenie pomieszczenia.

_0JA9399-1-1000x667.jpg

Design i ergonomia w jednym

Krzesło Leia marki Kinnarps zostało specjalnie zaprojektowane do spotkań i nauki. Ergonomiczna konstrukcja zapewnia siedzącym wygodną pozycję, która odciąża plecy i nogi, a wielokrotnie nagradzany design nadaje pomieszczeniom styl.

_0JA9355-1-1000x667.jpg

Dla zrównoważonego relaksu

Scandinavia to ponadczasowy klasyk marki Kinnarps. Czyste, proste linie tej sofy dobrze sprawdzają się w każdym środowisku. Mebel posiada zdejmowaną tapicerkę i dwustronne poduszki, co wydłuża jego żywotność.

"Przeszliśmy z biura z wydzielonymi pokojami do przestrzeni opartej na aktywności, dlatego ważne było dla nas, aby wszyscy pracownicy byli zadowoleni. Kinnarps był bardzo pomocny i elastyczny w swoim podejściu, a my kochamy nasze nowe miejsce pracy. To przestrzeń o atrakcyjnej kolorystyce i wysokim poziomie jakości i komfortu - czujemy się jak nasza marka – solidnie i z finezją!"

Maria Bjurenstedt, kierownik projektu w Ahlsell

Akustyka jako element wyposażenia

Panele akustyczne, tkaniny, materiały dźwiękochłonne i wykładziny podłogowe pochłaniają dźwięk w biurze na planie otwartym, a także podkreślają wiodący motyw kolorystyczny, nadając przestrzeni przytulny, harmonijny wygląd.

Szafki pracownicze zapewniają porządek w przestrzeni biura

Lockery są łatwym sposobem na utrzymanie porządku w biurze. Każdy pracownik ma swoją własną szafkę z zamkiem elektronicznym (tzw. locker), którą może wykorzystać do przechowywania swoich rzeczy osobistych. Dodatkowo szafki zostały ustawione tak, by naturalnie tworzyły dodatkową wydzieloną przestrzeń w pomieszczeniu.

Geometryczny design

Ostre, wyraźnie zaznaczone linie geometrycznego designu są widoczne zarówno na meblach jak i panelach akustycznych. Wszystko to nadaje przestrzeni starannie przemyślany, nowoczesny wygląd.

Strefy przeznaczone do dużych i małych spotkań

W całym biurze znajdują się różnej wielkości strefy do prowadzenia rozmów telefonicznych, spotkań lub indywidualnej pracy w skupieniu. Meble z wysokim oparciem są skutecznym sposobem na wizualne wydzielenie przestrzeni i tworzą przytulny klimat.

Firma Ahlsell chciała zachować indywidualną, przytulną atmosferę pomimo dużych otwartych przestrzeni. Wybierając meble o konkretnym wzornictwie i kolorystyce, powstały elastyczne miejsca pracy i strefy dostosowane do potrzeb pracowników.

Klient ściśle współpracował z architektem i przedstawicielami Kinnarps, aby znaleźć odpowiedni styl, zapewniając jednocześnie pracownikom ergonomiczne rozwiązania. Biuro Ahlsell jest funkcjonalną przestrzenią o wysokiej jakości wykończenia i nowoczesnym wzornictwie, która oferuje komfort pracy.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Mr T

Mr T

Vagabond

Vagabond

Motus

Motus

Scandinavia

Scandinavia

263 Kolory | 4 Warianty

Cap

Cap

Cone

Cone

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Prim

Prim

Ścianki działowe Prim

103 Warianty

Neo Barstool

Neo Barstool

Neo lite

Neo lite

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

5000

5000

228 Kolory | 6 Warianty

Boullée

Boullée

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

52 Kolory | 65 Warianty

Plektrum

Plektrum

Plint

Plint

Monolite High

Monolite High

Pax

Pax