Sprzedano już 2 miliony foteli biurowych z serii Plus marki Kinnarps!

Fotele biurowe Plus marki Kinnarps to klasyka szwedzkiej ergonomii i designu. Od wprowadzenia ich na rynek w 2001 r. sprzedano już 2 miliony egzemplarzy. Fotele Plus można spotkać na stanowiskach pracy biurowej w wielu częściach świata i prawie każdy miał okazję z nich skorzystać przy takiej, czy innej okazji.

Plus to udany przykład połączenia ergonomii i designu. Można znaleźć je w każdym środowisku pracy - w biurach, na wieży kontroli lotów, w laboratoriach badawczych i na stanowiskach produkcji przemysłowej. Każdy może wybrać najwygodniejszy sposób aktywnego siedzenia, dzięki dwóm rodzajom mechanizmów - FreeFloat, który swobodnie dostosowuje się do ruchów ciała lub Synchron, który zapewnia użytkownikowi łagodniejszy standard ruchu.

Seria Plus została wprowadzona na rynek przez Kinnarps w roku 2001, w odpowiedzi na prawdziwe wyzwanie, jakim było stworzenie następcy dla bestselerowej serii foteli biurowych 6/8000. Nowa rodzina foteli zyskała swój niepowtarzalny kształt dzięki ścisłej współpracy pomiędzy projektantem Johanem Larsvallem z pracowni Idesign a działem rozwoju produktu Kinnarps, który odpowiadał przede wszystkim za rozwiązania techniczne.

 „Charakterystyczną cechą serii foteli biurowych Plus jest wyrazista linia oparcia, wskazująca, w którym miejscu znajduje się podparcie części lędźwiowej kręgosłupa, która jest kluczowa dla komfortu siedzenia. Kształt wyraźnie wskazuje funkcję, zapraszając do zajęcia miejsca” - mówi Larsvall.

Innym znakiem rozpoznawczym serii foteli biurowych Plus jest pięcioramienna baza, z wypustkami do masażu stóp, która stała się prekursorem promocji zdrowia i dobrego samopoczucia w branży mebli biurowych. Ta funkcja została dodana w rezultacie badań, wskazujących, że masaż stóp stymuluje pracę mózgu.

 „Gdy produkuje się blisko dwa miliony sztuk foteli biurowych, ważne jest, aby przetrwały próbę czasu. Muszą, nie starzejąc się, umożliwić przetapicerowanie, wymianę części i powtórne wykorzystanie” - twierdzi , projektant Kinnarps odpowiedzialny za wiele rozwiązań technicznych serii Plus.

Dziś, seria foteli Plus stanowi rdzeń aranżacji biur wielu dużych europejskich firm i urzędów. Arne Ekbom wskazuje wyjątkowość połączenia formy i funkcji, jako główną przyczynę ich popularności.

 „Fotele z serii Plus są atrakcyjne wizualnie, kompaktowe i „szczupłe w ramionach” w przeciwieństwie do wielu modeli, które postrzega się raczej, jako dość szerokie w górnej części oparcia. Użyty w tej serii system sprężyn zapewnia dobrą równowagę i adaptację do masy ciała siedzącego, zapewniając wsparcie w całym zakresie ruchu ciała użytkownika.

Jedno jest pewne – mimo 19 lat, jakie minęły od wprowadzenia tej serii na rynek, fotele z serii Plus mają przed sobą długie życie.

 „Myślę, że możemy obserwować dwa równoległe sposoby ich wykorzystania - jako rozwiązanie z wieloma indywidualnymi ustawieniami, czyli coś więcej niż tylko fotel dla jednego użytkownika, a także, jako siedzisko, które intuicyjnie dopasowuje się do wielu użytkowników podczas jednego dnia pracy, np. w środowiskach typu activity-based working” – mówi Arne Ekbom.

MASZ PYTANIA?

Więcej informacji:

Aleksandra Krawsz
Marketing & PR Manager
+48 605 344 133

Kinnarps Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa

tel: +48 (22) 314 64 70-75

 

O Kinnarps

Kinnarps jest wiodącym w Europie dostawcą kompleksowych rozwiązań do aranżacji wnętrz dla biur, szkół i opieki zdrowotnej, posiadającym działalność w 40 krajach. Obroty Grupy wynoszą 4,2 miliarda SEK. Cały łańcuch wartości charakteryzuje się wysoką jakością i niskim wpływem na środowisko - od surowców po gotowe rozwiązania. Firma Kinnarps została założona w 1942 roku i jest w całości firmą rodzinną z produkcją w Szwecji.

www.kinnarps.pl

Pobierz

Zdjęcia

Zobacz krzesła z serii Plus

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty