Krzesło Leia Kinnarps zdobywcą nagrody iF Design Award 2018

Kinnarps zaczyna 2018 rok od zdobycia kolejnej prestiżowej nagrody. Tym razem laureatem jest uniwersalne krzesło LEIA, które otrzymało nagrodę iF DESIGN AWARD 2018, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

 - Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni tym, że nasze produkty wyróżniane są w ten sposób – mówi Jenny Hörberg, Director Global Range & Design at Kinnarps. "Nagroda iF DESIGN AWARD to wysoce prestiżowa nagroda, która dowodzi, że Kinnarps tworzy meble na naprawdę światowym poziomie. Leia to krzesło konferencyjne, które jest zarówno funkcjonalne, jak i stylowe.Dzięki dużej elastyczności zastosowań krzesła Leia jest łatwo zaaranżować w pomieszczeniudające się łatwo ustawiać w mniejszych lub większych grupach, zależnie od sytuacji. Dlatego uważamy, że świetnie wpasowuje się w dzisiejsze zróżnicowane środowiska pracy”

Leia - przyjazne krzesło

Dzięki dużej elastyczności zastosowań krzesła Leia jest łatwo zaaranżować w pomieszczeniu, w którym ma się odbyć spotkanie lub szkolenie. Krzesła można sztaplować i łatwo przetransportować na wózku po zakończeniu spotkania, tym samym zwolni się miejsce, które dzięki temu posłuży do innych celów.

Stołówki i kawiarnie potrzebują spójności stylistycznej: kolorystyki, oświetlenia i akustyki. Równocześnie muszą być funkcjonalne i nowoczesne. Powinny być łatwe do utrzymania porządku oraz zapewniać wystarczającą przestrzeń zarówno do spożywania posiłków, jak i do interakcji społecznej. Krzesła Leia mogą być ustawiane w wielu konfiguracjach wokół stołów o różnych kształtach i wymiarach.

Każdy chce poznać krzesło Leia. Łatwo je polubić, Pobudza kreatywność i przyjemnie jest z niego korzystać. To funkcjonalne siedzisko konferencyjne, które sprawdzi się podczas spotkań w mniejszych lub większych grupach.  można je zarówno sztaplować, jak i łączyć w rzędy. Leia ma prostą i atrakcyjną konstrukcję dostępną w ośmiu różnych wariantach.

Głównym założeniem projektu LEIA było osiągnięcie optymalnego połączenia funkcjonalności, designu i ergonomii. Za design odpowiadają Johan Larsvall i Nils Löventorn ze szwedzkiego biura projektowego Idesign.

- Krzesło Leia to nowoczesne rozwiązanie w skandynawskiej stylistyce. Wszystkie linie są dobrze przemyślane dla zapewnienia właściwego komfortu.Leia jest krzesłem ergonomicznym i wygodnym, o wyrazistym i ponadczasowym designie. Leia to dbałość o szczegóły i oczywiste rozwiązanie do nowoczesnychmiejsc pracy i miejsc publicznych - tłumaczy Johan Larsvall ze szwedzkiego biura projektowego Idesign.

 

O nagrodzie iF Design Award

Nagroda iF DESIGN AWARD od 60 lat przyznawana jest najlepszym z najlepszych projektów. Logo iF wiąże się z wysokim prestiżem, a nagroda ta uważana jest za jedną z najważniejszych w świecie designu. Przyjmowane są zgłoszenia w następujących kategoriach: produkt, opakowane, komunikacja, projekt usługi, architektura, architektura wnętrz, koncepcja pracy. Laureaci nagród zostają również zaprezentowani w publikacji iF DESIGN GUIDE, aplikacji iF DESIGN APP, oraz przedstawieni na wystawie iF w Hamburgu, która stanowi źródło inspiracji dla wielu projektantów. Jury oceniło w sumie 6 400 zgłoszeń z 54 krajów.

 

O Kinnarps

KINNARPS TO DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ DLA MIEJSC PRACY

Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a obroty grupy w roku finansowym 2016/2017 wyniosły około 4.0 miliardów koron szwedzkich. Kinnarps założono w 1942 roku z inicjatywy Jarla i Evy Anderssonów. Do dzisiaj pozostaje spółką rodzinną.

Pobierz

Pobierz PR-kit