Kinnarps zdobywcą nagrody iF Design Award 2017

Nowe linie produktów Kinnarps – Space oraz Fields – otrzymały jedną z najbardziej prestiżowych nagród wzorniczych: iF Product Design Award 2017.

„Oczywiście to wielka przyjemność i zaszczyt, że nasze produkty otrzymały taką nagrodę” – mówi Elisabeth Slunge, dyrektor ds. oferty globalnej i komunikacji. „Nagroda iF Product Design Award to niezwykle prestiżowe wyróżnienie oraz dowód na to, że Kinnarps tworzy meble światowej klasy. Serie Space i Fields opracowano z myślą o nowoczesnych przestrzeniach pracy. Zapewniają dużą elastyczność i odpowiadają na indywidualne potrzeby oraz wymagania współczesnego środowiska biurowego”.

Space

to seria zaprojektowana przez Stefana Brodbecka (Brodbeck Design) z myślą o metodach pracy, spotkaniach oraz miejscach do przechowywania, mająca odpowiadać zarówno obecnym, jak i przyszłym potrzebom. W jej skład wchodzą liczne moduły, które można łączyć i zestawiać zależnie od pożądanej funkcji. Łatwość dostosowywania linii sprawia, że można wydzielić zarówno miejsca sprzyjające koncentracji oraz rozmowie, jak też obszary do pracy zespołowej, a także przestrzenie bardziej prywatne.

Space

 

Fields

to linia łącząca tradycyjną przestrzeń do pracy biurowej z salą spotkań. Pozwala na stworzenie przestrzeni wspólnej, miejsc spotkań i zadań kreatywnych, pokojów w ramach innych pomieszczeń, jak również obszarów do koncentracji i pracy indywidualnej w samotności. Również tutaj znajdziemy wiele modułów, które można zestawiać i łączyć na wiele różnych sposobów. Linia ta została zaprojektowana przez Ollego Gyllanga z firmy Propeller Design AB i obejmuje sofy, wygodne fotele, stoły, ścianki oraz dodatki

Fields

Podczas Targów Mebli i Oświetlenia w Sztokholmie (Stockholm Furniture & Light Fair) firma Kinnarps zaprezentowała swoje produkty i koncepcje. W roku 2017 przypada 75. rocznica działalności firmy i z tej okazji zaprosiła ona do odwiedzenia przygotowanej na targi wystawy Silhouettes of Kinnarps, upamiętniającej 75-letnią historię spółki oraz prezentującej jej plany na przyszłość

 
O nagrodzie If Design AWARD

Nagroda iF Design Award to przyznawana od sześćdziesięciu lat nagroda za wybitne wzornictwo w następujących kategoriach: produkt, opakowania, komunikacja, usługi, architektura, architektura wnętrz i koncepcje produktu. Logo iF jest dziś bardzo rozpoznawalnym symbolem, a nagrodę uznaje się za jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie designu. Nagrodzone produkty prezentowane są w przewodniku iF design GUIDE, aplikacji iF DESIGN, a także podczas wystawy iF Design Exhibition w Hamburgu, stanowiącej źródło inspiracji dla wielu osób. Do tej pory jury łącznie oceniło łącznie 5500 zgłoszeń przesłanych z 59 krajów.

 

O Kinnarps

KINNarps to firma skupiona na rozwiązaniach do przestrzeni biurowej

Założyli ją w 1942 roku Jarl i Evy Andersonowie. Wciąż pozostaje firmą rodzinną, którą obecnie zarządzają dzieci i wnuki Jarla i Evy. Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a obroty grupy roku finansowym 2014/2015 wyniosły około 3,8 miliardów koron szwedzkich.