Stockholm Furniture & Light Fair 2018. Kompleksowe narzędzie do badania zrównoważonego rozwoju, produkty Kinnarps podziwiane za design.

Wysokie oceny za zrównoważony rozwój, nagradzane produkty oraz popularne wydarzenia – to główne elementy składowe udziału Kinnarps podczas targów Stockholm Furniture & Light Fair 2018.

Podczas targów Stockholm Furniture & Light Fair 2018 stoisko Kinnarps było bardzo popularne. Zarówno prezentowane produkty jak i wydarzenia, które Kinnarps organizowało w ciągu tygodnia – skupione na  zrównoważonym rozwoju oraz designie – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podstawą zrównoważonego rozwoju jest wskaźnik The Better Effect Index – kompleksowe narzędzie służące do oceny zrównoważonego rozwoju produktów. Zostało ono zaprojektowane na bazie obszarów, które różne grupy docelowe zidentyfikowały jako kluczowe dla tej dziedziny. Każdy z obszarów posiada skalę oceny od 1 do 3. Tworzy to jasny, klarowny obraz tego w jakim stopniu zrównoważony jest dany produkt.

Koncepcja zorganizowania tegorocznych działań Kinnarps wokół idei zrównoważonego rozwoju oraz konferencji prasowej z panelem dyskusyjnym pt. „Otwarte umysły” przyciągnęła dużą uwagę. W trakcie dyskusji pojawiło się wiele ciekawych argumentów. Gośćmi panelu byli nagradzany architekt Gert Wingårdh, Louise König, uznana za kierowniczkę ds. zrównoważonego rozwoju roku 2017 w Szwecji, Erik Huss z think tanku Fores, Johanna Ljunggren, kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kinnarps oraz Robert Petersson, prezes Kinnarps. Rozmowa była moderowana przez Renée Nyberg z kanału TV4 (telewizja szwedzka).

 

Kolejnym popularnym wydarzeniem okazało się wtorkowe spotkanie dla prasy zagranicznej, współorganizowane przez Kinnarps wraz z Visit Stockholm, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz centrum Stockholm International Fairs and Congress Centre w sali prezentacyjnej w Sickla w Sztokholmie. Również we wtorek Johanna Ljunggren, kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kinnarps, reprezentowała branżę meblarską podczas panelu dyskusyjnego Związku Meblarstwa Drzewnego (Trämöbelförbundet, w skrócie TMF), próbującego odpowiedzieć na pytanie „W jaki sposób szwedzki przemysł meblarski pomaga ratować świat?”.

 

Podczas targów Kinnarps zaprezentowało dwa produkty, które niedawno zostały wyróżnione: funkcjonalne i stylowe krzesło konferencyjne LEIA (nagroda iF Design Award) oraz serię mebli SPACE (nagroda Good Design™). Obie nagrody to wysoce prestiżowe nagrody w świecie designu.  Nasi goście mogli również dowiedzieć się, jak Kinnarps widzi miejsca pracy oraz szkoły przyszłości w ramach programów Kinnarps Next Office i Next Education. Ogólnie rzecz ujmując, możemy uznać, że był to tydzień wypełniony fantastycznymi spotkaniami, aktywnościami oraz informacjami na temat nowych perspektyw zrównoważonego rozwoju. 

 

O Kinnarps

KINNARPS TO DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ DLA MIEJSC PRACY
Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a obroty grupy w roku finansowym 2016/2017 wyniosły około 4.0 miliardów koron szwedzkich. Kinnarps założono w 1942 roku z inicjatywy Jarla i Evy Anderssonów. Do dzisiaj pozostaje spółką rodzinną.

 

Pobierz

Pobierz PR-kit