Ekscytująca współpraca projektowa Kinnarps i Beckmans College of Design

Podczas Stockholm Design Week 2021 na mini wystawie Greenhouse w centrum Sztokholmu podczas tygodnia designu zostanie zaprezentowany ekscytujący projekt mebla, jako rezultat współpracy projektowej pomiędzy marką Kinnarps a Beckmans College of Design.

„Zależy nam na uczestnictwie w tego typu współpracy projektowej. Zawsze warto zobaczyć, jakie innowacyjne pomysły z dziedziny, w której działamy, mają studenci. We wspólnym projekcie z Beckmans College of Design nacisk położono na dopasowanie produktu do dzisiejszego elastycznego sposobu pracy"

mówi Jenny Hörberg, dyrektor, Global Range & Design, Kinnarps AB.

Wytyczne projektowe dla studentów zawierały takie pojęcia, jak elastyczność, mobilność, wielofunkcyjność, trwałość,  gospodarka obiegu zamkniętego oraz kameralność. Tworzenie nowych środowisk biur, szkół oraz sektora opieki wymaga nowych, elastycznych rozwiązań. Nasz sposób pracy stał się bardziej mobilny i zróżnicowany, do czego także musimy odpowiednio dostosować nasze wyposażenie.

W rezultacie powstał prototyp produktu o nazwie Cael, który jest lekkim, przenośnym stolikiem pod laptopa do zastosowania w przestrzeni publicznej. W procesie projektowania wykorzystano znaczenie i symbolikę koła, przekazując ruch w formie graficznej ekspresji.

„Stół jest łatwy w obsłudze, mobilny i przystosowany do niższego siedziska, np. sofy. Zainspirował nas klasyczny produkt Kinnarps - krzesło Jig, w którym wykorzystane są możliwości firmy w produkcji elementów ze stali. Naszym celem była oszczędność materiału i użycie niewielu elementów. Cael ma służyć do pracy w zmieniającym się środowisku, posługując się optymistycznym językiem designu”

mówią Anna Rothlin i Emma Falkehed z Beckmans School of Design.

Rezultat współpracy Kinnarps i Beckmans School of Design zostanie zaprezentowany na mini-wystawie Greenhouse na Sergels Torg  w centrum Sztokhholmu podczas tygodnia designu w dniach 8-13 lutego 2021.