ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ MUSI STAĆ SIĘ ŁATWIEJSZY

Nowe pokolenie stawia firmom nowe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej ludzi dokonuje wyborów motywowanych zrównoważonym rozwojem, chcą zobaczyć efekt swoich wyborów, dlatego musimy im go ułatwić.

Johanna Ljunggren, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kinnarps

Trzy kluczowe czynniki, które przyczyniają się do rozwoju sektora wnętrz publicznych:

1. NOWA GENERACJA KLIENTÓW

Nowe pokolenie stawia firmom nowe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przyszli decydenci nie będą usatysfakcjonowani zakupem na podstawie metki -chcą zobaczyć efekt swoich wyborów. 

2. WYŻSZE WYMAGANIA PRZY ZAMAWIANIU

Społeczeństwa, firmy i organizacje zwiększają swoje wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju w zamówieniach. Już nie wystarczy, że dostawca odhaczy odpowiednie pole w kwestionariuszu. Trzeba będzie wykazać, że ma się kontrolę nad sytuacją.

3. CERTYFIKOWANIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Rosnąca liczba deweloperów decyduje się na certyfikowanie projektów według różnych standardów zrównoważonego rozwoju, na przykład LEED. Dotyczy to całości projektu - także wyboru mebli i wyposażenia.

NASZ SPOSÓB TO: THE BETTER EFFECT INDEX

Indeks „The Better Effect” to sposób Kinnarps na uproszczenie i wyjaśnienie zasad zrównoważonego wyboru w projektach aranżacji i wyposażenia wnętrza. Pomysł polega na łatwej identyfikacji kryteriów zrównoważonego rozwoju i porównaniu sposobu, w jaki różne produkty spełniają te wymagania. Produkty są punktowane wg sześciu wskaźników, które mają duże znaczenie dla zrównoważonego rozwoju.

 

 

Dowiedz się więcej o The Better Effext Index 

CZY WIESZ, ŻE:

Indeks Better Effect będzie stosowany we wszystkich markach w grupie Kinnarps (Kinnarps, Drabert, MartinStoll, Materia, NC oraz Skandiform).

The Better Effect to Open Source, dostępny dla wszystkich zainteresowanych stron - architektów, klientów i konkurentów - co oznacza, że każdy może dowiedzieć się  jak oceniliśmy nasze produkty.


RADOŚĆ DZIELENIA SIĘ Z INNYMI!

Ekonomia współdzielenia (sharing economy) rozwija się. Wkrótce będziemy świadkami pojawienia się w sektorze aranżacji wnętrz rozwiązań inspirowanych aplikacjami typu Sunfleet czy Über. Współdzielenie biur, mebli i sprzętu pozwala na oszczędność czasu i kosztów i jest sposobem na ekonomiczne zarządzanie zasobami.


 
NOWE MATERIAŁY

Jako producenci mebli wiele możemy nauczyć się od projektantów mody. W przemyśle modowym eksperymentuje się z użyciem liści ananasa zamiast skóry lub dzięki technologii druku 3D tworzy się obuwie z odpadów tworzyw sztucznych wyłowionych z morza.


RZECZYWISTOŚĆ VIRTUALNA

Rzeczywistość wirtualna ma potencjał stać się jednym z czynników przyczyniających się do zmniejszenia emisji CO2. W przyszłości będziemy mogli zaoferować naszym klientom korzystanie z tej technologii zamiast organizować prezentację oferty wymagającą podróży. Dzięki wirtualnej rzeczywistości nie będzie już potrzeby budowania kosztownych showroomów i ekspozycji.


LEASING MATERIAŁÓW

W nowej gospodarce okrężnej nazywanej też gospodarką obiegu zamkniętego (circular economy) możliwe będzie ponowne wykorzystywanie materiałów pomiędzy branżami. W przemyśle tworzyw sztucznych już możliwe jest wykorzystywanie w ten sposób różnych materiałów i składników. Kolejnym przykładem są banki tworzyw sztucznych zlokalizowane w Peru i na Haiti. Miejscowa ludność zbiera odpady tworzyw sztucznych i w zamian otrzymuje potrzebne materiały i narzędzi.