Praca z domu

Badanie praca z domu 2020

O badaniu

Podczas epidemii koronawirusa dla większości pracowników biurowych tymczasowym miejscem pracy stały się mieszkania. Postanowiliśmy sprawdzić, jakiego rodzaju ograniczenia napotkali przechodząc z dnia na dzień na tryb pracy home office, czego brakuje im w domach do sprawnej pracy zdalne, jak zareagowali i wspomogli ich pracodawcy oraz jak w tych warunkach pogodzili obowiązki domowe i zawodowe.

W Kinnarps uważamy, że aby doradzać w kwestii środowiska pracy, najpierw trzeba poznać stan faktyczny. Tę metodologię nazywamy Next Office®. Dlatego zanim cokolwiek doradziliśmy w kwestii pracy zdalnej chcieliśmy zbadać sytuację. Na przełomie marca i kwietnia 2020 przeprowadziliśmy badanie wspólnie z naszymi partnerami: Katedrą Zarządzania Akademia Leona Koźmińskiego, Polskim Instytutem Środowiska Pracy oraz Pro Progressio.

Dowiedz się więcej

Poznaj wyniki badania

Raport „Praca z domu 2020” już jest!

Kinnarps wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego, Polskim Instytutem Środowiska Pracy oraz Pro Progressio opublikował raport ze wspólnego badania warunków i wyzwań dotyczących pracy z domu tzw. home office w warunkach dystansowania społecznego w czasie pierwszej fali epidemii Covid-19, między marcem a czerwcem 2020 r.

Wnioski, które płyną z początkowego okresu dystansowania społecznego, są bardzo zróżnicowane. Raport prezentuje pełne spektrum doświadczeń i sytuacji. Na dotychczasową złożoność zadań wykonywanych przez pracowników wiedzy w biurze w czasie pracy z domu nałożyła się sytuacja rodzinna, mieszkaniowa oraz inne uwarunkowania osobiste, takie jak odporność na stres i brak kontaktów społecznych. Zmiana trybu pracy wiązała się zatem ze znaczną i wieloaspektową zmianą stylu życia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I POBIERZ RAPORT

Praca zdalna w czasie epidemii to test z trzema poziomami trudności. To, jak ci się pracuje, zależy w dużym stopniu od tego, czy masz dzieci

12 marca 2020 roku zamknięto w Polsce szkoły i przedszkola. Według doniesień PAP łącznie 4,58 mln uczniów szkół i 1,41 mln przedszkolaków pozostało w domach, z których pracowali zdalnie także wyposażeni w laptopy ich rodzice. Rozpoczęła się narodowa kwarantanna, która okazała się również ogólnopolskim testem pracy zdalnej. Badania warunków pracy w czasie epidemii i wyzwań związanych z pracą z domu pokazały, że wiele zależy od tego, czy w gospodarstwie domowym są dzieci i czy są już samodzielne, czy też wymagają jeszcze stałej opieki.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

 

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać najnowsze artykuły?

Zapisz się do Newslettera

Style pracy z domu

5 typów osobowości pracownika zdalnego

Zidentyfikowaliśmy 5 różnych typów osobowości, które naszym zdaniem opisują preferowany styl pracy w domu większości osób. Sprawdź, czy jesteś Zadowolonym Rezydentem, Pomysłowym Marzycielem, Komunikacyjnym Prymusem, Wędrownym Nomadem lub Mistrzem Improwizacji? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

SPRAWDŹ SWÓJ STYL PRACY Z DOMU

Chcesz dostosować swoje biuro do aktualnych potrzeb?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Domowe biuro

Home, Sweet Home… Office

Wydawało mi się, że wiem, jak pracować z domu, ale ostatni tydzień udowodnił mi, jakim wyzwaniem może być przebywanie z całą moją rodziną w naszym brooklyńskim mieszkaniu cały czas.” – mówi Luc Kamperman, jeden z ekspertów środowiska pracy z Veldhoen+Company.

Choć wszyscy dziś staliśmy się ekspertami od pracy zdalnej, to trzeba wyraźnie powiedzieć, że obecna sytuacja jest zupełnie inna niż w czasach, gdy home office był najbardziej upragnionym benefitem. Dziś, skala i konieczność szybkiego dostosowania się sprawiły, że zadajemy sobie pytanie, w jakim stopniu, to doświadczenie zmieni nie tylko podejście do pracy zdalnej, lecz także organizacji pracy biurowej generalnie?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Meble biurowe idealne do domu

Brak odpowiedniego fotela do pracy to największe wyzwanie podczas home office, które wskazali respondenci naszego badania PRACA z DOMU 2020. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom zdalnych pracowników, uzupełniliśmy ofertę Outletu Kinnarps o nowe fotele, które świetnie sprawdzą się podczas pracy w domowym zaciszu.

Stwórz swoje domowe biuro, korzystając z naszej oferty!

ZOBACZ MEBLE DOSTĘPNE ONLINE

Poznaj meble biurowe idealne do domu

Claro

Claro

75 Kolory | 6 Warianty

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

5000

5000

228 Kolory | 6 Warianty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Casper

Casper

6 Kolory | 2 Warianty

Xact

Xact

323 Kolory | 16 Warianty

Serie P

Serie P

17 Kolory | 42 Warianty