Ergonomiczne otoczenie wpływa na dobre samopoczucie i zachęca do współpracy

 

Często zadawane pytania     Obiekty referencyjne

Miejsca dobrego samopoczucia w pracy. Dosłownie.

„Ergonomia tworzy harmonijne interakcje pomiędzy współpracownikami oraz ich otoczeniem. Chodzi o stworzenie przestrzeni pracy, która zapewni ludziom to, co jest im niezbędne, by czuć się dobrze i działać skutecznie.”

Anders Lundahl

Wszystko, co trzeba wiedzieć o ergonomicznych miejscach pracy

1. Czym jest ergonomiczne miejsce pracy?

2. Jaka jest przyszłość ergonomii miejsc pracy?

3. Dlaczego dobre samopoczucie w pracy jest ważne?

4. Zalety ergonomicznego miejsca pracy

5. Kto powinien odpowiadać za ergonomię i dlaczego?

6. Jak zaprojektować ergonomiczne miejsce pracy?

7. Czy ergonomiczne miejsce pracy to duży wydatek?

8. Jak możemy pomóc Ci w stworzeniu ergonomicznego miejsca pracy?

9. Obiekty referencyjne

1.
Czym jest ergonomiczne miejsce pracy?

RÓŻNICA POMIĘDZY ERGONOMICZNYM A ZWYCZAJNYM MIEJSCEM PRACY:
Ergonomiczne miejsca pracy zostały zaprojektowane, by spełniać potrzeby funkcjonalne pracowników. Są elastyczne, wspierają w pracy i pozytywnie wpływają na dobre samopoczucie i produktywność użytkowników. Nieergonomiczne miejsce pracy może wyglądać atrakcyjnie, ale nie daj się zwieść. Przede wszystkim powinno wspierać zdrowie i efektywność pracowników.

Różne aspekty ergonomii

Ergonomia oferuje rozwiązania w wielu obszarach wpływających na dobre samopoczucie i produktywność: kognitywnych – np. stres i interakcje, fizycznych – np. aranżacja biura oraz postawa w trakcie pracy, a także środowiskowych, jak oświetlenie i akustyka. 

Ergonomiczne meble do pracy

Inwestycja w ergonomiczne meble tworzy najlepsze możliwe warunki do pracy. Meble zaprojektowane, by dopasować się do indywidualnych potrzeb, wpływają na zwiększenie motywacji, efektywności oraz obniżenie liczby urazów i zwolnień lekarskich. Ergonomia to dobre rozwiązanie dla ludzi i biznesu!

Ergonomia i akustyka 

Akustyka w miejscu pracy to ważny aspekt projektowania ergonomicznego. Hałas wpływa na koncentrację, komunikację czy zdolność podejmowania decyzji. Ścianki i panele akustyczne pomagają w zmniejszeniu poziomu hałasu, zapewniając pracownikom cień akustyczny – strefę ciszy w pobliżu gwarnej przestrzeni. Meble mogą być źródłem hałasu, dlatego należy decydować się na produkty lekkie i mobilne. 

Oświetlenie miejsca pracy

Oświetlenie odgrywa ważną rolę, ponieważ pomaga w utrzymaniu koncentracji w ciągu dnia. Światło naturalne jest ważne dla naszego samopoczucia, ponieważ wpływa na nasz rytm okołodobowy, kontrolując wydzielanie hormonów stresu.  

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

2.
Jaka jest przyszłość ergonomii miejsc pracy?


Ponieważ technologia stale kształtuje naszą pracę i interakcje z innymi, przyszłe pokolenia będą potrzebować elastycznych rozwiązań. Przedsiębiorstwa, które inwestują w ergonomiczne rozwiązania, dostrzegą korzyści płynące z dobrego samopoczucia i zaangażowania pracowników oraz zmniejszenia liczby zwolnień lekarskich. Ergonomiczne rozwiązania są niewątpliwie przyszłością biznesu, ponieważ łączą korzyści dla pracowników i pracodawców. Prawdopodobne w przyszłości ergonomiczne miejsca pracy zyskają na znaczeniu, przyciągając utalentowanych pracowników, którzy wybiorą pracodawców i środowisko spełniające ich potrzeby. 

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

3.
Dlaczego dobre samopoczucie w pracy jest ważne?    

Dobre samopoczucie zwiększa satysfakcję z pracy  

Większość naszego życia spędzamy w pracy – jeśli nie możemy czerpać z niej przyjemności, szybko stajemy się niespokojni i nieszczęśliwi. Prawdą jest także, iż praca, która daje satysfakcję, pozwala na czerpanie energii ze spotkań i współpracy z innymi. Musimy docenić wagę dobrego samopoczucia w miejscu pracy.

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

Dobre samopoczucie wpływa na kreatywność

Gdy ludzie pracują w dobrym i zdrowym środowisku, pojawiają się nowe pomysły i innowacje biznesowe. Energia i zaangażowanie, pochodzące z satysfakcji pracowników, przyczyniają się do ogromnych postępów firm i organizacji. Wysiłki pracowników składają się na sukces. 

Dobre samopoczucie w pracy ma wpływ na społeczeństwo

Pracownicy pełnią różne role społeczne: są żonami, ojcami, przyjaciółmi, sąsiadami... wszyscy stanowią część większej społeczności. Jeśli biznes nadaje priorytet dobrostanowi pracowników, pomaga stworzyć zdrową społeczność, w której ludzie mogą się rozwijać i odnosić sukcesy. 

4.
Zalety ergonomicznego miejsca pracy 

  • Wzrost wydajności i motywacji
  • Mniejsza liczba zwolnień lekarskich
  • Zwiększona efektywność
  • Długoterminowa poprawa stanu zdrowia i samopoczucia
  • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazów
  • Elastyczne rozwiązania na przyszłość
  • Większe zaangażowanie pracowników

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

5.
Kto powinien odpowiadać za ergonomię i dlaczego?

Z ergonomicznej przestrzeni do pracy korzystają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Inwestycja w ergonomię daje odczuć pracownikom, że ich wysiłek jest cenny. Dobrze przemyślane dopasowanie rozwiązań ergonomicznych do indywidualnych potrzeb pracowników skutkuje wzrostem motywacji i produktywności oraz zmniejszeniem liczby urazów i zwolnień lekarskich. Zdrowi pracownicy to szczęśliwi pracownicy, a w dzisiejszym, konkurencyjnym świecie, ergonomia przyczynia się do powstania najlepszych produktów przy użyciu najbardziej skutecznych metod.  

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

6.
Jak zaprojektować ergonomiczne miejsce pracy?

Pomyśl o aranżacji

Jakie chcesz uzyskać funkcje przestrzeni i jak pracownicy mają w niej współpracować? 
Stwórz środowisko, które będzie wspierać rezultat! Aranżacja miejsca pracy ma wpływ na efektywność. Spróbuj stworzyć przestrzeń, która zachęca do pracy zespołowej i innowacji. Pomyśl o potrzebach pracowników i uwzględnij je w aranżacji powstającej przestrzeni. Ergonomiczne miejsce pracy jest efektywne, ponieważ spełnia funkcjonalne wymagania pracowników. 

Pomyśl o dobrym samopoczuciu

Ergonomiczne miejsca pracy wpływają na dobre samopoczucie, ponieważ rozwiązania można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb pracowników. Tworząc miejsce pracy przeznaczone do spełniania potrzeb i stymulujące interakcję, pracownicy w naturalny sposób cieszą się doświadczeniami płynącymi z pracy. Znalezienie rozwiązań, poprawiających samopoczucie, zapewni zdrowie i satysfakcję z pracy!

Pomyśl o ruchu

Miejsce pracy, które zachęca do ruchu, poprawia samopoczucie i zwiększa produktywność.  Środowisko activity-based working pozwala na współpracę członkom różnych zespołów. Zamiast siedzenia przy biurkach przez cały dzień, pracownicy do wykonania różnych zadań mogą wybierać różne miejsca. Taki rodzaj ruchu wspomaga komunikację i współpracę, a także pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną i samopoczucie pracowników. 

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych ergonomicznych rozwiązań przestrzeni pracy?

Kontakt

7.
Czy ergonomiczne miejsce pracy to duży wydatek?

Inwestycja w ergonomiczne rozwiązania jest dobrym wyborem, ponieważ zapewnia trwały sukces pracowników i biznesu. Ergonomiczne rozwiązania tworzą możliwie najlepsze warunki do pracy, co przekłada się na wzrost produktywności. W dzisiejszych, konkurencyjnych czasach, ergonomiczne miejsca pracy przyczyniają się do tworzenia najlepszych produktów przy wykorzystaniu najbardziej efektywnych metod. Ergonomiczne miejsca pracy są projektowane z myślą o poprawie samopoczucia pracowników, dlatego firmy ponoszą mniejsze koszty zwolnień lekarskich i nieefektywnej obecności w pracy.

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

8.
Jak możemy pomóc Ci w stworzeniu ergonomicznego miejsca pracy?

Dzięki wiedzy i doświadczeniu, jakie posiadamy jako europejski lider rozwiązań do biur i obiektów publicznych, służymy pomocą w przygotowaniu środowiska pracy, które sprzyja powodzeniu i dobremu samopoczuciu! Rozumiejąc zagadnienia związane z ergonomią, wspieramy tworzenie przestrzeni służących wymianie pomysłów i współpracy. Pomagamy uwolnić potencjał przedsiębiorstw dzięki zastosowaniu rozwiązań, które stawiają na dobrostan pracowników i zwiększają ich efektywność. Skontaktuj się z Kinnarps i odkryj, jakie korzyści może odnieść Twój biznes dzięki ergonomii i poprawie samopoczucia w miejscu pracy.

Wróć do najczęściej zadawanych pytań

9. Obiekty referencyjne