Ciało jest Twoim najważniejszym narzędziem

Anatomiczna budowa kręgosłupa posiada kształt zbliżony do litery S, który powinniśmy w miarę możliwości odwzorowywać w pozycji siedzącej. Umożliwiają to otaczające kręgosłup mięśnie, jak i ergonomiczne krzesła. Należy także zmieniać pozycję w pracy – na przemian siedząc i stojąc.
ruch
Jako istoty ludzkie zostaliśmy pod każdym względem przygotowani, aby się poruszać. Funkcjonowanie naszego organizmu – od układu nerwowego po trawienie – zależne jest od ruchu. Dlatego właśnie powinniśmy tworzyć środowiska efektywne ergonomicznie, które zapewniają nam szeroki zakres fizycznej aktywności.
regeneracja
Tak, jak ruchu i aktywności fizycznej, potrzebujemy również czasu, aby odprężyć się i naładować baterie. Nie wystarczy wziąć kilka tygodni wolnego w roku – musimy regularnie planować aktywny wypoczynek. Dzięki napięciu pojawia się odprężenie i na odwrót.
plecy
Anatomiczna budowa kręgosłupa posiada kształt zbliżony do litery S, który powinniśmy w miarę możliwości odwzorowywać w pozycji siedzącej. Umożliwiają to otaczające kręgosłup mięśnie, jak i ergonomiczne krzesła.
szyja i ramiona
W prawidłowych warunkach podczas pracy szyja i ramiona pozostają rozluźnione. Takie środowisko zapewnia odpowiednie oświetlenie pomieszczenia i umożliwia regularne przerwy oraz zmianę postawy ciała, aby stymulować przepływ krwi. Konstrukcja mebli oraz możliwość
dostosowania ich funkcji do własnych potrzeb umożliwia korzystne rozłożenie masy ciała
dłonie i ręce
Chociaż praca biurowa z definicji nie jest ciężka fizycznie, wymaga wielokrotnego powtarzania tych samych, niewielkich ruchów dłoni i przedramienia. Dolegliwościom związanymi z jednostajnymi ruchami podczas pracy można zapobiec, korzystając z odpowiednio dostosowanych narzędzi oraz zmieniając od czasu do czasu pozycję ciała podczas pracy.