Jesion – modny i tradycyjny

Niektóre materiały były stosowane i cenione od zawsze, zarówno ze względu na ich wygląd, jak i funkcję. Jednym z nich jest jesion, który jest teraz dostępny w Kinnarps Colour Studio – miejscu, w którym można znaleźć wszystkie używane przez Kinnarps materiały. „To niezwykle piękny materiał, który osobiście bardzo lubię” – mówi Ove Claesson, kierownik techniczny ds. materiałów drewnianych.
Jesion to modne I tradycyjne WYKOŃCZENIE, które można było zamawiać w Kinnarps już wcześniej, lecz teraz jest dostępne W OFERCIE STANDARDOWEJ W  WARIANCIE BIELONYM .
    „Spowodowane jest to  modą i popytem na ten materiał.” – mówi Claesson.  
  
 

Wszechstronne drewno

Jesion jest twardy i wytrzymały. Często był wykorzystywany do produkcji narzędzi, ale też rakiet tenisowych i nart. Wybrano bieloną powierzchnię, aby podkreślić i zachować naturalną fakturę drewna.

    „Przyjemnie pracuje się z materiałem, który ma tak duże znaczenie historyczne i reprezentuje praktyczne wartości” – mówi Claesson.

   Dodaje również, że bielony jesion to obecnie bardzo modny materiał, który jest poszukiwany i ceniony przez projektantów, architektów i klientów.

„To piękne drewno o atrakcyjnej fakurze i przyjemnym kolorze, z którym producenci lubią pracować, a którym klienci lubią się otaczać” – mówi. 

Korzyści dla środowiska

Jesion używany przez Kinnarps posiada certyfikat FSC® i pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. To jednak nie jedyne korzyści dla środowiska.

   „Jesion cechuje się również wysoką i równomierną jakością oraz pozwala na efektywne jego wykorzystywanie, dzięki czemu możemy używać większości zasobów  do produkcji mebli” – mówi Claesson.

   Modny i tradycyjny, przyjemny dla oka i przyjazny dla naszej planety. Nic dziwnego, że jest tak pożądany!

Czy wiecie, że…

 •   
   • Jesion jest twardy i wytrzymały i często był wykorzystywany do produkcji narzędzi, jak np. młotków, ale też rakiet tenisowych i nart. 

 

 •   
   • Brytyjski producent samochodów, Morgan, wciąż wykorzystuje jesion do produkcji ram samochodów.

 

 

 •   
   • Jesion używany przez Kinnarps posiada certyfikat FSC i pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

 

 


   • Yggdrasil, drzewo, które według nordyckiej mitologii spaja i otacza cały świat, to jesion.