Case: Dom opieki Yrjö ja Hanna kodit, Finlandia

FAKTY

Architekt:
Yrjö ja Hanna kodit, Kiinteistö Oy Kirkkonummen Valkokulta, Finlandia

Zespół Kinnarps: 
Marja Lehdonmäki, Yrjö & Hanna Oy; Anne Rosti, Kinnarps Oy; Tytti Nevalainen, Kinnarps Oy

Data realizacji:
2015

Dom opieki

Kiinteistö Oy Kirkkonummi Valkokulta posiada 30 domów opieki grupowej dla osób starszych. W domach opieki stacjonarnej mieszkańcy mają dostęp do usług domowych, takich jak sprzątanie, opieka medyczna lub catering, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. W pokojach grupowych obsługa personelu jest dostępna codziennie, 24 godziny na dobę.

Współpraca przebiegła bardzo sprawnie, a dostawy były terminowe - mówi Marja Lehdonmäki, dyrektor ds. Zasobów ludzkich Yrjö & Hanna Oy.

Cel

W domach opieki bardzo ważne jest stworzenie odpowiednich warunków dla podopiecznych. Wystrój wnętrz musi wspierać elastyczność funkcji i bezpieczeństwo użytkowników. Meble Kinnarps mają ergonomiczne funkcje, które wspierają fizycznie pracowników ośrodka, a podopiecznych stymulują umysłowo. Funkcjonalne meble mogą być również wykorzystywane do projektowania wygodnych przestrzeni, zapewniających poczucie domowego komfortu, który poprawia nastrój mieszkańców.

Zainteresowała Cię ta realizacja?

Napisz do nas!

Podsumowanie

Rozwiązania zaproponowane przez Kinnarps są elastyczne, a pomieszczenia mogą być łatwo przearanżowane zgodnie z potrzebami. Krzesła i stoły są niekłopotliwe do przemieszczenia, gdy zmieni się sposób wykorzystania danego miejsca, np. w jadalni lub miejscu spotkań. 

Całość jest spójna stylistycznie. Wykorzystano meble z tej samej rodziny produktów zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i w jadalni czy w salonie.

Wykorzystano gamę produktów marki NC Nordic Care z Grupy Kinnarps, takich jak krzesła, fotele i sofy serii Elin oraz szafki do przechowywania Ellinor. Nogi krzesła Elin w salonie są wyposażone w kółka, co ułatwia pracę personelu pielęgniarskiego. Krzesła mają dwie wysokości, a tapicerka mebli do siedzenia jest zdejmowana, łatwa do czyszczenia.

Świeża czerwień i ciepły pomarańcz wprowadzają miłą atmosferę do wnętrz. Współpraca przebiegła bez zakłóceń, a dostawy były terminowe - mówi Marja Lehdonmäki, dyrektor HR Yrjö & Hanna Oy.

Powiązane produkty

Ellinor

Ellinor

Ellinor

Ellinor