Case: Yareal Polska

Fakty

Klient:
YAREAL Polska Sp. z o.o

Metraż:
946,24 m2

Lokalizacja:
Warszawa

Termin realizacji:
czerwiec 2021

Architekt:
BIT CREATIVE

Projekt wykonawczy:
Studio Quadra

Zdjęcia:
Fotomohito

Nowoczesne środowisko pracy w biurze Yareal Polska w warszawskim kompleksie LIXA

Yareal Polska to wiodący deweloper najwyższej klasy obiektów biurowych i mieszkaniowych. Flagowym kompleksem biurowym w Warszawie jest LIXA, do którego w czerwcu 2021 r. została przeniesiona siedziba firmy. Za projekt wnętrza odpowiadała pracownia Bit Creative, a umeblowanie powierzchni obiektu powierzono firmie Kinnarps.

Celem projektu nowego biura było stworzenie harmonijnej przestrzeni, która będzie odzwierciedlać prestiż marki, a także stanowić dynamiczną odpowiedź na najnowsze trendy w pracy biurowej. Wnętrze, dzięki oszczędnej palecie kolorystycznej oraz wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, jest jednocześnie eleganckie, nowoczesne, spójne i przytulne.

Dwie strefy

Przestrzeń biura Yareal Polska, liczącą blisko 1000 m kwadratowych, tworzą dwie strefy. Pierwsza - dostępna dla gości obejmuje efektowną recepcję wraz z lobby i garderobą oraz kilka półotwartych kilkuosobowych miejsc do nieformalnych spotkań, duże sale konferencyjne oraz mniejsze pomieszczenia dla 5 - 6 osób. Druga część, przeznaczona dla pracowników, to obszerny open space z wydzielonymi strefami dla poszczególnych działów i otwartymi miejscami do wspólnej pracy projektowej, a także kilkuosobowe sale konferencyjne, współdzielony zakątek do koncentracji oraz 3 pomieszczenia do realizacji zadań w wysokim skupieniu. Usytuowana w tej części obszerna kuchnia z dostępem do tarasu, obejmująca jadalnię i kawiarnię, może służyć jako miejsce pracy lub relaksu.

Środowisko pracy w firmie Yareal Polska zostało zaprojektowane na podstawie analizy stylu pracy zespołu, z uwzględnieniem wszystkich jego potrzeb. Otwarta przestrzeń biura sprzyja współpracy i wymianie informacji, a jej podział funkcjonalny zapewnia zarówno kameralną atmosferę spotkań, jak i doskonałe warunki do indywidualnej pracy w skupieniu. Wprowadzono także tzw. politykę czystych biurek, która umożliwia łatwe zmiany miejsca pracy w zespołach, do czego zachęca zastosowanie stołów z możliwością elektrycznej regulacji wysokości.

Elastyczność i praca zespołowa znajdowały się wysoko na liście priorytetów, zaś połączenie wspólnych i cichych miejsc pracy zachęca użytkowników biura do ruchu. Odpowiedni projekt, w tym również dobór mebli, w którym radą służyli eksperci z firmy Kinnarps, odzwierciedla wartości takie jak uczciwość i szczerość, dążenie do doskonałości, praca zespołowa, zaangażowanie i zrównoważony rozwój , którymi kierujemy się w swojej działalności na co dzień – mówi Iwona Zielińska, Office Manager w Yareal Polska.

W projekcie chodziło nam o dostosowanie funkcji biura do dzisiejszego modelu pracy oraz zharmonizowanie warstwy estetycznej z tożsamością marki oraz charakterem działalności firmy.

architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE

Odpowiedź na nowe potrzeby

Środowisko oraz styl pracy w ostatnim czasie uległy dynamicznym przemianom, a ich katalizatorem stała się pandemia. Dlatego kluczową potrzebą było, z jednej strony, zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy, z drugiej zaś - stworzenie w biurze przyjaznych warunków do spotkań i pracy w zespole.

W projekcie chodziło nam o dostosowanie funkcji biura do dzisiejszego modelu pracy oraz zharmonizowanie warstwy estetycznej z tożsamością marki oraz charakterem działalności firmy – powiedział architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE.

Praca nad estetyką biura okazała się najbardziej czasochłonnym zadaniem. Projektanci z pracowni BIT CREATIVE dostarczyli wiele pomysłów w formie realistycznych wizualizacji. Dzięki ich zaangażowaniu projekt został dopracowany w najdrobniejszych detalach. Przejrzyste zestawienie proponowanego wyposażenia do każdego z pomieszczeń posłużyło jako podstawa pracy nad wyborem poszczególnych elementów. Bardzo duże znaczenie dla zespołu projektowego klienta miała możliwość obejrzenia na żywo i wypróbowania mebli w showroomie Kinnarps oraz podczas testów w swojej siedzibie.

Zakres wyposażenia

Strefa dostępna dla gości: recepcja z garderobą i miejscem spotkań w formie otwartych budek telefonicznych, duże sale konferencyjne ze ścianą mobilną, mniejsze sale od 5 do 6 osób.

Strefa dla pracowników: open space z wydzielonymi strefami dla poszczególnych działów,  otwarte miejsca do wspólnej pracy projektowej,  sale lounge, strefa współdzielona do pracy w skupieniu, sale konferencyjne 5-8 osobowe, 3 pomieszczenia do pracy w koncentracji, oraz ok. 70 m2 kuchnia z dostępem do tarasu.

Przede wszystkim ergonomia

Odpowiedzialny design oraz wysoka jakość, jakimi charakteryzują się meble Kinnarps, wzmacniają wartości marki Yareal, do których odwoływały się założenia projektu. Jednak najważniejszym kryterium wyboru mebli była ergonomia. Model krzesła do pracy Plus 6772 został wyselekcjonowany na podstawie analizy opinii pracowników, którzy mieli możliwość przetestowania mebli zanim zapadła decyzja o wyborze dostawcy.

Jednym z kluczowych czynników, który zadecydował o współpracy z Kinnarps była oferta wyposażenia ergonomicznych stanowisk pracy, obejmująca fotele do pracy oraz biurka z elektryczną regulacją wysokości, a także eleganckie i wygodne fotele do miejsc spotkań i wysokiej jakości, funkcjonalne stoły konferencyjne

podkreśla Iwona ZielińsIka, Office Manager w Yareal Polska.

Na realizację prac wykończeniowych oraz całkowitą aranżację przestrzeni biurowej wraz z zamówieniem, dostawą i montażem mebli, zabudów niestandardowych oraz zieleni przewidziano 4 miesiące. Największym wyzwaniem tego etapu były utrudnienia związane z dystansowaniem społecznym w czasie pandemii. Dzięki doskonałej współpracy wszystkich zaangażowanych stron całość prac została przeprowadzona sprawnie, w miłej atmosferze i co najważniejsze - w zakładanym terminie.

Sofy i fotele Jefferson nadają strefie recepcyjnej przytulnego charakteru. Rodzina siedzisk Jeffersson charakteryzuje się śmiałym wzornictwem, a przy tym stanowi balsam dla ciała i duszy.

Krzesła konferencyjne Monroe zostały zaprojektowane z myślą o miejscach spotkań. Zapewniają komfort podczas rozmów, przyjmowania gości i w czasie krótszych chwil indywidualnej pracy.

Stanowiska pracy wyposażone w ergonomiczne fotele biurowe Plus oraz biurka z regulacją wysokości z Serii[P], tworzą zrównoważoną przestrzeń biurową odzwierciedlającą wartości marki.

Zastosowane rozwiązania Grupy Kinnarps

 • Marka Kinnarps
  fotele obrotowe Plus 6772
  stoły do spotkań Nexus z akcesoriami z serii Opti
  stoły konferencyjne z serii Oberon
  fotele konferencyjne Monroe
  fotele konferencyjne Koy
  biurka z elektryczną regulacją wysokości z serii[P] z akcesoriami z serii Opti
  sofy Scandinavia 
 • Marka Skandiform
  sofy i fotele Jefferson,
  krzesła Deli
 • Marka Materia
  hokery Neo

 

Nowe podejście do środowiska pracy

Biuro firmy Yareal Polska stanowi nie tylko atrakcyjną wizualnie przestrzeń, ale przede wszystkim odzwierciedla nowoczesne podejście do zmian zachodzących w środowisku pracy.

Zmieniliśmy nie tylko lokalizację, lecz także podejście do środowiska pracy. Nasze nowe biuro stanowi połączenie dwóch obecnie współistniejących stylów biurowych - tradycyjnego i „agile”. Uważamy, że zróżnicowane i ergonomiczne środowisko oraz liczne udogodnienia do pracy hybrydowej i spotkań zdalnych, jakie wprowadziliśmy, zachęcą wszystkich pracowników do korzystania z biura – podsumowuje Jacek Zengteler, Dyrektor Generalny Yareal Polska.

Yareal, jako firma, która posiada doświadczenie w tworzeniu przestrzeni biurowych, jest świadomym i wymagającym klientem. Tym bardziej jesteśmy dumni, że Kinnarps stał się częścią tego projektu. Najbardziej cieszą nas pozytywne komentarze użytkowników biura. Pracownicy Yareal podkreślają swoje zadowolenie z ergonomicznych stanowisk pracy, funkcjonalności i wygody sal konferencyjnych, a także spójności całego biura – dodaje Beata Osiecka, Prezes Kinnarps Polska.

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Scandinavia

Scandinavia

263 Kolory | 4 Warianty

Jeffersson

Jeffersson

Deli

Deli

Neo Barstool

Neo Barstool