Case: William Demant

Fakty

Klient:
William Demant, duński producent światowej klasy aparatów słuchowych.

Lokalizacja:
Warszawa, biurowiec Q22

Metraż:
3 000 m2

Projekt:
Anna Margoła, architekt JMP Service

Wyposażenie i projekt:
Kinnarps Polska

Zdjęcia:
Fotomohito

Biuro totalnie mobilne

Przykład przestrzeni firmowej w stylu skandynawskim: oszczędność w formie, wysmakowanie, wysokiej jakości materiały. Oto warszawskie centrum badań i rozwoju duńskiej firmy Demant Technology Centre. William Demant to światowy lider w produkcji aparatów słuchowych. Przed architektem firma postawiła trudne zadanie. Jej nowe biuro w Warszawie miało być nowoczesne, wygodne, twórcze i mobilne...

Dla spółki, będącej częścią holdingu o duńskim rodowodzie, ważne było również to, żeby przestrzeń odzwierciedlała bliski jej kulturze organizacyjnej skandynawski styl. Biuro mieści się w budynku Q22. Ponad 3 tys. m kw. powierzchni zajęły należące do duńskiego holdingu spółki – Demant Technology Centre i Oticon Polska. W nowej lokalizacji powstało centrum badań i rozwoju.

„Oczekiwaliśmy przestrzeni, która zapewni nam komfortowe warunki pracy, będzie sprzyjać poczuciu swobody i wspierać kreatywność. Jasne, przestronne, nowoczesne w formie wnętrze” – opowiada Anna Gronau, menedżer administracji w Demant Technology Centre.

„Istotne było również zdrowie, zgodnie z misją naszej firmy, i wygoda – ergonomiczne krzesła, biurka z regulacją wysokości, lampki z regulacją mocy i koloru światła… To wszystko co sprawia, że praca staje się łatwiejsza i bardziej przyjemna”

Monroe at William Demant

 

Wyśrubowane wymogi

Projekt nowego biura przygotowała Anna Margoła, architekt JMP Service. Wybrani oferenci wyposażenia przygotowali wstępne oferty według wytycznych i zaprezentowali je w showroomach. Wybrano spółkę Kinnarps. Decydujące okazało się podobne podejście obu firm do jakości, zdrowia i do precyzji wykonania produktów. Nadzieję na dobrą współpracę dawały także wspólne skandynawskie korzenie obu firm i filozofia prowadzenia biznesu. Klient upewnił się, że Kinnarps zapewni oczekiwaną jakość z najwyższą dbałością o szczegóły – jego przedstawiciele chcieli zobaczyć każdy element na własne oczy w showroomie, zamawiali wiele niestandardowych rozwiązań, wymagających od dostawcy ogromnej elastyczności i kompleksowości działań. Klient przywiązywał wagę nawet do pochodzenia siłowników do elektrycznie podnoszonych biurek.

Kinnarps, producent numer 1 w Europie, mający w swoim portfolio kilkanaście marek produktowych, zaproponował do biura Demant Technology Centre całą gamę nowoczesnych i ergonomicznych mebli: krzesła Mayflower, fotele marki Materia czy Deli z oferty Skandiform oraz meble polskich dostawców, z którymi firma współpracuje od lat. Wyprodukował też na specjalne zamówienie klienta nietypowy kontener, czyli szafkę na kółkach pod biurko. „Nie dysponowaliśmy meblem, którego poszukiwał klient, nie miał go też w ofercie żaden z naszych 80 dostawców. Po zaprojektowaniu zleciliśmy jego produkcję w naszych fabrykach. Przygotowaliśmy prototypy w dwóch różnych wykończeniach i zaprezentowaliśmy klientowi w showroomie” – mówi Key Account Manager w Kinnarps Polska.

Jak opowiada, jego spółka podjęła się również dostarczenia rozbudowanego systemu audio-wideo w ścisłej współpracy z menedżerem IT po stronie klienta. „Naszym zadaniem było skoordynowanie zakupów, dostaw i instalacji wszystkich elementów, które zostały szczegółowo wyspecyfikowane przez klienta, od marki po parametry” – mówi Zając.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Napisz do nas!

Z miejsca na miejsce

Firma Demant Technology Centre tworząc swoje biuro postawiła na totalną mobilność. Nie zaplanowano ani jednego stałego miejsca pracy. Dlaczego? Taką organizację biura określa styl pracy. Pracownicy nieustannie migrują i tworzą grupy zadaniowe, związane z projektami, nad którymi aktualnie pracują.

„Istotne było to, żeby przestrzeń, w której będziemy pracować, była dostosowana do wymogów naszej filozofii pracy, zorganizowanej w zespołach. Ważna była mobilność i swoboda kształtowania otoczenia na miarę zmieniających się potrzeb i powstawania nowych zespołów projektowych” – tłumaczy Agnieszka Piela, HR Manager w Demant Technology Centre. „Dlatego bardzo istotne były funkcje i elementy wyposażenia zapewniające naszym pracownikom mobilność, czyli łatwe przenoszenie się z miejsca na miejsce, przy jednoczesnym zachowaniu części ich osobistej przestrzeni”.

Biuro zawiera więc ruchome szafki osobiste, skonstruowane tak, żeby właściciel mógł łatwo przenieść swoje archiwa i przedmioty osobistego użytku w nowe miejsce. Mobilne ścianki dają możliwość aranżacji fragmentów przestrzeni w sposób najlepiej odpowiadający bieżącym potrzebom danego zespołu. Do tego dochodzą regulowane biurka, pozwalające dopasować każde miejsce pracy do wymagań i warunków fizycznych konkretnej osoby, zapewniające maksymalną ergonomię.

Powiązane produkty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty