Case: Volvo Trucks Poland

Fakty

Klient:
Volvo Trucks Polska

Architekt:
Izabela Sylwia Nowak

Liczba pracowników:
200

Strefy:
Wejście i recepcja, więcej miejsc spotkań, formalnych sal konferencyjnych i miejsc nieformalnych spotkań na open space. Strefy socjalne z otwartą kuchnią. Stanowiska pracy wyposażone w biurka z elektroniczną regulacją wysokości blatu.

Inspiracja przez różnorodność

Volvo Trucks Polska z powodzeniem prowadzi rewitalizację siedziby głównej, wykorzystując meble, wyposażenie i rozwiązania Kinnarps. Doceniają to pracownicy, centrala nagradza za projekt, a spółki z innych krajów idą w ślady polskiego oddziału.

Historia nowego biura Volvo Trucks Polska zaczyna się wraz z przeprowadzką do obiektu zlokalizowanego w podwarszawskim Młochowie, który łączy funkcje biura firmy i serwisu samochodów ciężarowych Volvo i Renault. Obecnie pracuje tu ok 200 osób.

Zaczynamy rewitalizację

Bezpośrednio po przeprowadzce wyremontowana i wyposażona na nowo została strefa wejścia. Klarowna nawigacja, możliwości prezentacji treści marketingowych, przestrzeń do kontaktu z klientem – zarówno prezesem, którzy przyjechał w interesach jak i kierowcą, który przyjechał do serwisu. Pozostałe przestrzenie zostały wyposażone sprzętem, który został zabrany z poprzedniej lokalizacji. Kolejna pozytywna fala zmian nadeszła wraz z nową prezes firmy Małgorzatą Kulis.

 - Zapadła decyzja, że nasze biuro powinno odzwierciedlać to, że jesteśmy liderem rynku i bardzo innowacyjną firmą - mówi Monika Ślęzak, General Services Manager w Volvo Trucks Polska. Nowe biuro zamierzaliśmy urządzić zgodnie z najnowszymi trendami aranżacji, wyposażenia i ergonomii. Komfort i przyjazne, nowoczesne otoczenie były priorytetem.

Więcej spotkań

Zmiany prowadziliśmy etapami, remontując piętra po kolei – mówi Izabela Sylwia Nowak, architekt  projektujący dla Volvo Trucks Polska. W nowej aranżacji znalazło się zdecydowanie więcej przestrzeni na spotkania dla pracowników, zarówno formalne w salach konferencyjnych jak i nieformalne w przestrzeni open space. Zdecydowanie rozbudowana została strefa socjalna z otwartymi kuchniami.

Zmieniamy myślenie o pracy i współpracy - tradycyjne, indywidualne stanowiska przy biurku uzupełniamy różnorodnością form i skali przestrzeni spotkań. W jednych przyjemnie rozmawia się przy kawie, w innych zorganizować można bardziej formalne spotkania, prezentacje, w jeszcze innych łatwiej się wyciszyć i skoncentrować lub swobodnie prowadzić rozmowę telefoniczną. Otwarta, elastyczna i przyjazna, przestrzeń daje warunki do dynamicznej i twórczej pracy i współpracy sprzyja tworzeniu relacji, integracji – mówi Izabela Sylwia Nowak.

Sprawdzony dostawca

Dostawcą mebli, wyposażenia, rozwiązań akustycznych był Kinnarps Polska, który z Volvo współpracuje od lat. – Dzięki Kinnarps zawsze byłam na bieżąco z trendami w projektowaniu i wyposażaniu biur. Kiedy zaczęliśmy projekt rewitalizacji, nasza współpraca zacieśniła się jeszcze bardziej – mówi Monika Ślęzak.

Kinnarps oferuje szeroką gamę modeli - funkcjonalności form i wzorów wykończenia. Dzięki temu mogliśmy wybrać wyposażenie współtworzące indywidualny charakter i nastrój poszczególnych przestrzeni – mówi Izabela Sylwia Nowak.

Współpraca z Volvo Trucks Polska pozwoliła nam pokazać potencjał naszej oferty. Ogromne możliwości konfiguracji są wsparciem dla architekta, który realizuje projekt - mówi Key Account Manager w Kinnarps Polska.

"Kinnarps oferuje szeroką gamę modeli - funkcjonalności form i wzorów wykończenia. Dzięki temu mogliśmy wybrać wyposażenie współtworzące indywidualny charakter i nastrój poszczególnych przestrzeni."

Izabela Sylwia Nowak

Robimy to najlepiej

Wieść o nowym biurze polskiego Volvo Trucks rozeszła się po innych europejskich biurach koncernu. Naszym śladem pójdą m.in. Litwa, Słowenia i Szwajcaria. Polska stała się innowatorem i wyznacza trendy  – dodaje Monika Ślęzak.

Korporacja to docenia…

Dział administracji, którym kieruje Monika Ślęzak otrzymał korporacyjną nagrodę za przeprowadzenie projektów związanych z rewitalizacą przestrzeni biurowych w Młochowie oraz warsztatów w Polsce -  To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Jest docenieniem naszej pracy oraz jasnym komunikatem, że zmiany przynoszą pozytywne efekty – podkreśla Monika Ślęzak.

Nowe wnętrza zbierają bardzo dobre recenzje u pracowników, którzy chętnie korzystają z nowych przestrzeni do spotkań na wygodnych fotelach wśród zieleni.

Nowe kolory stymulują, motywują i wprawiają w dobry nastrój."

Izabela Sylwia Nowak

…i pracownicy też

Nowe wnętrza zbierają bardzo dobre recenzje u pracowników, którzy chętnie korzystają z nowych przestrzeni do spotkań na wygodnych fotelach wśród zieleni. Mobilne ścianki akustyczne można w razie potrzeby łatwo przenieść w inne miejsce. - Nowe kolory stymulują, pobudzają, wprawiają w dobry nastrój – mówi Izabela Sylwia Nowak. Kolejnym etapem będzie rewitalizacja piętra executive, na którym znajdują się biura zarządu i kierownictwa regionu. Pojawi się także przestrzeń do ćwiczenia jogi.

Pełna satysfakcja

Lubię sobie przypominać jak duże zmiany wprowadziliśmy i jak poprawiła się nasza przestrzeń do pracy. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wszystkie wybory i decyzje dotyczące kolorów, materiałów czy modeli okazały się trafione – podkreśla Monika Ślęzak.

 

Zdjęcia: Fotomohito

Zobacz drugą część realizacji Volvo Group Trucks Poland

Chcesz dowiedzieć się, jakie rozwiązania będą pasować do Twojego biura?

Napisz do nas!

Powiązane produkty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty

Deli

Deli