Case: VINCI Energies

FAKTY

Klient:
VINCI Energies

Deweloper:
VINCI Immobilier

Architekt budynku:
Babin + Renaud architectes

Architekt wnętrz:
ARP-Astrance

Zdjęcia:
Alexis Paoli

Budynek WAVE, który został wyposażony właśnie na nowo przez Kinnarps, zbudowano w sercu EuraTechnologies - centralnej dzielnicy Lille, w północnej Francji. EuraTechnologies została założona w 2009 roku i jest centrum doskonałości i innowacji w technologii cyfrowej, w którym mieści się ponad 300 firm sektora high-tech, 200 start-upów, laboratoria, instytuty, tzw. fab labów (z ang. Fabrication Laboratory), czyli małych pracowni, w których każdy może zrealizować swoje pomysły, a 4000 osób pracuje dla innowacyjnych organizacji.

Wave jest częścią programu budowlanego triptic i został wyróżniony nagrodą "Business Property Prize"

WAVE, akronim od "We Are VINCI Energies", mieści regionalną siedzibę VINCI Energies. Mieści się tu również wewnętrzny start-up Smart Building Energies oraz działy inżynierii i innowacji innych spółek grupy VINCI Energies, związane z cyfryzacją i technologiami informacyjnymi.

Budynek o powierzchni 1.723 m² jest częścią programu TRIPTIC opracowanego przez VINCI Immobilier. Obejmuje on 5.717 m² powierzchni biurowej w trzech budynkach biurowych, lokal handlowy o powierzchni 150 m² oraz 100 miejsc parkingowych.

Projekt ten jest zgodny z zasadami ochrony środowiska i odpowiedzialności, nie pozostawiając niczego przypadkowi. Energia wytworzona przez 30 paneli fotowoltaicznych na tarasie budynku, będzie w całości wykorzystana przez budynek. Cały obiekt, który otrzymał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good", został również wyróżniony nagrodą "Business Property Prize" 2018 podczas ceremonii wręczenia nagród Pyramides d'Argent. Sam budynek WAVE otrzymał nagrodę SIMI Grand Prix 2019 w kategorii Nowy Budynek Biurowy - 5 000 m². WAVE oczekuje również na certyfikację R2S (Ready to Service).

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Inteligentny, zorientowany na potrzeby użytkownika budynek

Budynek WAVE zaprojektowany dla regionalnej siedziby VINCI Energies jest owocem doskonałego partnerstwa pomiędzy VINCI Immobilier, VINCI Energies i wszystkimi zaangażowanymi w projektowanie budynku. WAVE został wymyślony, zaplanowany i zrealizowany we współpracy wszystkich firm i uwzględniał zastosowane rozwiązania techniczne na bardzo wczesnym etapie. WAVE jest inteligentnym budynkiem zaprojektowanym z myślą o użytkowniku.

Jest to świetny przykład technologii inteligentnego budynku w pełni skoncentrowanego na dobrym samopoczuciu użytkowników. Komfort jest hasłem przewodnim, biorąc pod uwagę doświetlenie, położenie, optymalną akustykę, środowisko zapachowe oraz artystyczną dekorację "arterii komunikacyjnych", itp.

vinci_wave_29.jpg

Wysokie krzesła barowe Leia tworzą dodatkowe miejsce do krótkiej pracy z laptopem.

vinci_wave_09.jpg

Designerskie krzesła Deli są wygodne, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w biurowych kafeteriach.

vinci_wave_32.jpg

Sala konferencyjna wyposażona w stół konferencyjny Nexus i krzesła Embrace zapewnia komfortowe miejsce dłuższych spotkań.

Rozwój sprzyjający dialogowi i komunikacji

Opracowano aplikację na smartfony, dzięki której każdy pracownik może uzyskać dostęp do dostępnych usług i funkcji budynku, takich jak parkowanie, oświetlenie, ogrzewanie, rezerwacja pomieszczeń, ładowanie pojazdów elektrycznych oraz wypożyczanie rowerów. Wszystkie dane są analizowane w celu poprawy efektywności energetycznej budynku. 

Elementy wyposażenia zostały wykończone w taki sposób, aby stworzyć dynamiczne wnętrza sprzyjające komunikacji. Bardzo zindywidualizowane miejsca pracy łączą w sobie kolory, materiały i meble, zachęcając do pracy i spotkań mniej formalnych.

Fasada budynku składa się z cegły, która odzwierciedla przemysłową historię regionu, szkła, aby wpuścić jak najwięcej światła, oraz aluminium, które podkreśla wykusze. Budynek jest skonstruowany wokół centrum wyznaczanego przez skrzyżowanie, gdzie użytkownicy obiektu mogą się spotkać. Dostępny ogród i tarasy z miejscami do pracy zespołowej promują dyskusje, jednocześnie stymulując dobre samopoczucie pracowników.

Powiązane produkty

Deli

Deli

Neo Barstool

Neo Barstool

Plint

Plint

Boullée

Boullée

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Cap

Cap

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Monolite

Monolite

Deli

Deli