Case: Ulstein Poland LTD

Fakty

Klient:
Ulstein Poland LTD

Lokalizacja:
Gdynia

Architekt:
Małgorzata Zielińska

Metraż:
700 m²

Liczba stanowisk pracy:
72

Termin realizacji:
maj 2023

Zdjęcia:
Fotomohito

Biuro firmy Ulstein Poland LTD w Gdyni – odnowione w duchu holistycznej ergonomii i cyrkularności

Firma Ulstein Poland LTD jest częścią Grupy Ulstein z główną siedzibą w Norwegii, świadczącej usługi inżynierskie i projektowe dla armatorów z całego świata. Spółka specjalizuje się w przygotowywaniu dokumentacji technicznej, obliczeń wytrzymałościowych, wyposażenia wnętrz oraz dokumentacji roboczej w pełnym zakresie niezbędnym do wykonania statku.

Polskie biuro firmy Ulstein zostało wyposażone przez Kinnarps w 2004, a jego aktualne potrzeby dotyczyły odnowienia powierzchni i dostosowania środowiska pracy do obecnych standardów.

Klientowi zależało nie tylko na odświeżeniu biura, lecz także na dopasowaniu go do aktualnych trendów aranżacyjnych poprzez stworzenie przyjaznego, skandynawskiego wnętrza, aby pracownicy dobrze się w nim czuli i chętnie z niego korzystali.

Z tą myślą biuro zostało wyremontowane z uwzględnieniem wszystkich aspektów ergonomii. Wzięto pod uwagę wszystkie elementy fizyczne przestrzeni, takie jak: umeblowanie, temperatura, oświetlenie, naturalna kolorystyka i materiały, akustyka, a także aranżacja, która zachęca użytkowników do ruchu w ciągu dnia pracy.

Dobre samopoczucie kluczem do sukcesu w pracy

W odnowionym biurze pojawiło się więcej naturalnych materiałów i zieleni, a także elementów, które poprawiają akustykę. Choć istniała już sala do ćwiczeń, zaplanowano także pomieszczenie rekreacyjne chillout room i przearanżowano kantynę firmową, aby stała się przyjemnym miejscem spożywania posiłków i odpoczynku.

Z myślą o dobrym samopoczuciu zespołu zostało zmienione oświetlenie ogólne, co pozytywnie wpłynęło również na poziom koncentracji pracowników w biurze. Atmosferze skupienia sprzyja także stonowana, chłodna kolorystyka wyremontowanego wnętrza.

Trwałe rozwiązania wysokiej jakości

Klient od początku podejmował przemyślane decyzje, wybierając produkty dobrej jakości, aby mogły służyć jak najdłużej, co zaprocentowało w czasie remontu biura. Podejście ekologiczne i ekonomiczne sprawiło, że w dużej mierze wykorzystano istniejące meble, w których zostały zmienione tapicerki, aby odświeżyć ich wygląd, przedłużyć żywotność i funkcjonalność, a także dopasować do nowej kolorystki biura. Nowe elementy wyposażenia były oceniane pod kątem zrównoważonego rozwoju.

Współpraca z Kinnarps przebiegała znakomicie. Zrozumienie naszej wizji, elastyczność rozwiązań, kreatywność i propozycje architekta umożliwiły takie połączenie estetyki z funkcjonalnością, o które nam chodziło. Największym wyzwaniem projektu był ograniczony czas na przeprowadzenie prac, ale dzięki sprawnej koordynacji dostaw, wszystko zostało zrealizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem.

– mówi Lidia Smeja, Manager Finance & HR w Ulstein Poland.

realizacja-kinnarps_ulstein_fotomohito (31)_1.jpg

Aby zapewnić komfort podczas przerw w kantynie firmowej zastosowano krzesła Nilo z profilowym siedziskiem oraz panele akustyczne Vibe.

realizacja-kinnarps_ulstein_fotomohito (8).jpg

Stanowiska pracy są wyposażone w ergonomiczne krzesła biurowe Plus oraz ścianki biurkowe Vibe.

realizacja-kinnarps_ulstein_fotomohito (26).jpg

Hokery Frisbee, które służyły firmie przez kilka lat, zyskały nowe życie dzięki zmianie tapicerki na siedziskach.

Ponadczasowe środowisko pracy

Klient docenił dbałość o szczegóły, które tworzą całość i decydują o funkcjonalności nowej przestrzeni biura. Powstało przyjazne środowisko pracy w duchu zrównoważonego rozwoju i holistycznej ergonomii. Dzięki zastosowaniu rozwiązań wysokiej jakości podczas pierwszej aranżacji biura w 2004 r., możliwe były oszczędności podczas rearanżacji, polegające na odświeżeniu i przetapicerowaniu istniejących mebli zamiast ich całkowitej wymiany.

Podczas rearanżacji istniejącego środowiska pracy uwzględniono wszystkie istotne funkcje poszczególnych typów przestrzeni. Dotychczasowe meble oparły się upływowi czasu, a nowa kolorystyka odświeżyła i uatrakcyjniła biuro .

– podsumowuje Iwona Lewicka, Key Account Manager w Kinnarps.

Chcesz, by Twoje wnętrze było odporne na wyzwania przyszłości?

Poznaj koncepcję zrównoważonej cyrkularności

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Vibe

Vibe

Vibe Panele akustyczne

141 Kolory | 27 Warianty

Vibe

Vibe

Vibe Ścianki biurkowe

141 Kolory | 41 Warianty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Space

Space

Space Pedestal

48 Kolory | 6 Warianty

Invito

Invito

265 Kolory

Gino

Gino

267 Kolory | 11 Warianty

Nexus

Nexus

34 Kolory | 7 Warianty

Nilo

Nilo

318 Kolory | 18 Warianty

Frisbee

Frisbee

329 Kolory | 6 Warianty

Motus

Motus