Case: Thoren Business School

FAKTY

Klient:
Thoren Business School, Solna, Szwecja

Powierzchnia:
2 600 m2

Stanowiska pracy:
Przygotowane dla 440 uczniów

Realizacja:
2019

Różnorodność miejsc, które zachęcają do nauki i współpracy

Czy środowisko szkolne może wpływać na naukę i ułatwiać kooperację wśród uczniów? Firma Kinnarps podjęła to wyzwanie, gdy została wybrana do współpracy przy projekcie aranżacji nowo otwartej Thorens Business School w Solna (Szwecja). W rezultacie powstała nowoczesna szkoła, nieco przypominająca biuro, ze środowiskiem edukacyjnym, w którym uczniowie mogą wybierać różne miejsca do realizacji swoich projektów, w zależności od ich założeń. Szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem i jest odwiedzana przez międzynarodowych architektów ze względu na swój innowacyjny koncept.

"Kinnarps poświęcił swój czas i wysłuchał nas - byli fantastyczni! Mamy szkołę, w której wystrój wnętrz sprzyja studentom i atmosferze nauki. Wnętrze ma swój styl, przypominający biuro z różnymi typami aranżacji, który sprawia, że uczniowie czują się bardziej dorośli, co motywuje ich do podejmowania odpowiedzialności. ”

Inan Sentürk

Biurowy klimat przygotowuje do życia zawodowego

Wspólnie z klientem Kinnarps wykorzystał moodboardy, aby stworzyć we wnętrzu efekt biura, a nie typowego szkolnego otoczenia. W tym projekcie chodziło o to, by dać uczniom posmak życia zawodowego i zainspirować ich do odpowiedzialności podczas pracy w grupach. Nowoczesne otoczenie, ze starannie dobranymi meblami, tworzy atmosferę, która dla uczniów jest pomostem do dorosłego świata.

Przestrzeń do nauki i kreatywnej współpracy

Strefa do studiowania oferuje różne przestrzenie do samodzielnej nauki. Stelaże w kształcie domów ponad grupami siedzisk tworzą przytulne i wydzielone w przestrzeni miejsca, a sofy Wilson zapewniają miejsce do rozmów i dyskusji w większym gronie.

Boullee_0JA6514-1.jpg

Aktywne siedzenie i swoboda wyboru miejsca zapewnia efektywną naukę

Miejsca do siedzenia w klasach są zróżnicowane, aby zapewnić uczniom swobodę wyboru. Boullée ma takie same właściwości ergonomiczne jak piłka do pilatesu i zachęca do ruchu.

_0JA6505-1.jpg

Forma, która pozwala na modyfikacje

Stoły Trixagon mają intrygujący sześciokątny kształt, dzięki któremu pasują do siebie jak kawałki układanki. Można je łatwo rekonfigurować, aby dostosować się wielkości grupy projektowej.

Ergonomia na kilku poziomach

Uczniowie i nauczyciele spędzają dużo czasu na terenie obiektu, dlatego Kinnarps zadbał o ergonomię zarówno poprzez dobór mebli, jak i akustykę i oświetlenie. Ważną częścią projektu było stworzenie zróżnicowanych miejsc, w których wykorzystano różne rodzaje mebli, o wielu wariantach wysokości. Promuje to elastyczność, tak aby uczniowie i nauczyciele nie siedzieli w ten sam sposób przez dłuższy czas w ciągu dnia. Duże okna zapewniają wspaniałe oświetlenie sprzyjające koncentracji. Meble tapicerowane i tekstylia zapewniają dobre środowisko akustyczne.

Obszary skupienia zapewniają spokój do nauki

Fotele i sofy z wysokim oparciem tworzą „pokoje w pokoju” - miejsca, w których można skupić się na pracy w zespołach lub poświęcić samodzielnej nauce. Pochłaniają także dźwięki otoczenia, zapewniając poczucie komfortu.

Instalacja w formie drzewa służy zarówno do pochłaniania dźwięku, jak i oświetlenia pomieszczenia, w którym w ciągu dnia przebywa wiele osób. Liście wykonane z dźwiękochłonnego filcu wełnianego, mimo dużych, otwartych przestrzeni z wysokimi sufitami, tworzą komfortowe warunki do rozmów.

Open space z wolnością wyboru

Podsumowując, Thorens Business School chciała stworzyć nowoczesne środowisko nauki, o biurowym charakterze, zachęcające studentów do podejmowania odpowiedzialność, które w przyjazny sposób przygotuje ich do życia zawodowego.

W rezultacie powstała szkoła na planie otwartym, z dużą swobodą wyboru miejsca. Uczniowie są zachęcani do pracy zespołowej i mogą współpracować, nie przeszkadzając sobie nawzajem, dzięki inteligentnemu wnętrzu z miejscami do realizacji projektów i dyskusji w grupach.

Podsumowanie

  • Elastyczne miejsca do samodzielnej nauki i pracy w grupach
  • Nowoczesne środowisko o biurowym klimacie wspomagające edukację biznesową
  • Zróżnicowane typy miejsc z myślą o ergonomii
  • Trwałe tkaniny
  • Miejsca do przygotowania się do egzaminów

Powiązane produkty

Cap

Cap

Vagabond

Vagabond

Sputnik

Sputnik

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Frisbee

Frisbee

329 Kolory | 6 Warianty

Sture

Sture

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Boullée

Boullée

Monolite table

Monolite table

Motus

Motus

Neo Barstool

Neo Barstool

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

48 Kolory | 65 Warianty