Case: Pyramide Conseils

Fakty

Klient:
Pyramide Conseils

Lokalizacja:  
Park Greenopolis, w IX dzielnicy Lyonu, Francja

Metraż:
2 000 m2

Zdjęcia:
Alexis Paoli
 

Fakty i liczby

Firma księgowo-doradcza Pyramide Conseils zakupiła trzypiętrowy budynek o powierzchni około 2 000 m2 w parku Greenopolis, w IX dzielnicy Lyonu, w centralnej Francji. Poprzednia siedziba firmy mieściła się w dzielnicy biznesowej Part Dieu, spółka potrzebowała jednak budynku, który odpowiadałby charakterowi firmy, a jednocześnie byłby w stanie pomieścić kilka różnych jej oddziałów.

Ponieważ część nowego budynku nie była używana, zdecydowano się otworzyć w nim centrum biznesowe o nazwie DMCI. Zakup ten pozwala Pyramide Conseils na świadczenie dodatkowych usług swoim klientom, do których należą przedsiębiorcy i dyrektorzy naczelni. Kinnarps dostał za zadanie tchnąć nowe życie w centrum biznesowe DMCI, przejmując przy tym kierowanie całym projektem, na który składały się: architektura, podział pomieszczeń, aranzacja wnętrz i umeblowanie.

Kierowanie projektem dało Kinnarps więcej możliwości

W dwóch osobnych obszarach na dwóch piętrach Pyramide Conseils chciała stworzyć kilka biur dla od 1 do 3 osób, strefy relaksu i coworkingowe oraz kuchnię - wszystko w kolorach marki.

„Słyszeliśmy o Grupie Kinnarps. Po raz pierwszy nawiązaliśmy kontakt w ramach tego projektu, byliśmy zachwyceni ofertą dobrze zaprojektowanych, praktycznych i zarazem nowoczesnych mebli. Co więcej Kinnarps zaoferował nam usługę „pod klucz”, dzięki czemu nie musieliśmy zajmować się zarządzaniem projektem. Współpraca z tylko jednym partnerem jest o wiele łatwiejsza i daje większą kontrolę i pewność” – mówi Betty Casazza, odpowiedzialna za zarządzanie projektem wyposażenia nowego obiektu.

Motyw przewodni: wyróżniać się na tle innych centrów biznesowych w Lyonie

Lyon pełny jest centrów biznesowych, Pyramide Conseils nie chciało być po prostu jednym z wielu. Firma chciała czegoś innego. Nie tylko powierzchni biurowej do wynajęcia, lecz takze miejsc do spotkań. Biura w DMCI mogą być wynajmowane na dni lub miesiące, a niektórzy najemcy wynajmują je na lata, więc zapewnienie im dobrych warunków do pracy było kwestią najwyższej wagi.

Firma była otwarta na sugestie, jak to osiągnąć. Aby pomóc spółce w podjęciu trafnej decyzji, zaproszono jej przedstawicieli do salonu Kinnarps w Lyonie, gdzie mogli porozmawiać z zespołem Kinnarps, dowiedzieć się więcej o ofercie, a także odwiedzić klientów, którzy skorzystali już z usług firmy. Czas przewidziany na cały projekt wynosił zaledwie 3 miesiące, niedługo mieli wprowadzić się nowi najemcy.

Rezultat spodobał się firmie, która następnie poprosiła Kinnarps o wyremontowanie recepcji i stref odpoczynku w jej głównym biurze, sąsiadującym z centrum biznesowym. Wartości Kinnarps i Pyramide Conseils częściowo się pokrywają – należą do nich: ludzie, szacunek i empatia. Wartości te znalazły odzwierciedlenie w wyposażeniu, a wnętrza działają relaksująco i sprzyjają dyskusji.

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Napisz do nas!

Powiązane produkty

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

Monolog

Monolog

Spino

Spino

Omni

Omni

Boullée

Boullée

Plint

Plint

Monolite High

Monolite High