Case: ProCardia Medical

Fakty

Inwestor:
ProCardia Medical Sp. z o.o.

Architekt:
Mirosław Majkowski

Data realizacji:
2019

Metraż:
868 m2, w tym magazyn ok. 170 m2

Lokalizacja:
Warszawa

Liczba stanowisk pracy:
39

Zdjęcia:
Fotomohito

 

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical w Warszawie

ProCardia Medical Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego w dziedzinach kardiologii i radiologii inwazyjnej, neuroradiologii oraz ortopedii. Firma działa od 2003 r., a jej misją jest pomoc w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego poprzez dostęp do najnowszej wiedzy, technologii oraz specjalistycznego sprzętu medycznego wraz z profesjonalną obsługą i serwisem.

W 2018 r. w związku z rozwojem firmy podjęto decyzję o powiększeniu dotychczasowego biura i magazynu. Projekt, który objął blisko 40 stanowisk pracy, kuchnię z jadalnią, pokój relaksu z aneksem kuchennym, salę konferencyjną i pokój spotkań oraz magazyn powierzono architektowi Mirosławowi Majkowskiemu, a wyposażenie przestrzeni firmie Kinnarps.

 

Przemyślany projekt

W trakcie przygotowań dużo czasu poświecono na aranżację wnętrz i dopracowanie układu funkcjonalnego, szczególnie w adaptowanej części biura oraz magazynu. Jednym z rozwiązań, które wymagało szczególnej uwagi, jest bezpośrednie przenikanie się części biurowej z przestrzenią magazynową.

Całość prac adaptacyjnych odbywała się w 3 fazach, ponieważ przebudowa powierzchni biura miała miejsce w trakcie normalnego trybu pracy firmy, co stanowiło spore utrudnienie zarówno dla zespołu firmy, jak i dla harmonogramu robót.

 

Na szczególną uwagę w tym projekcie zasługuje bardzo dobra współpraca pomiędzy klientem, architektem, a dostawcą mebli.

Zaufanie klienta, dobrze zidentyfikowane potrzeby i czytelne komunikaty ze strony inwestora, szybkość i zdecydowanie w podejmowaniu decyzji oraz jasno nakreślona wizja końcowa sprawiły, że praca przy tym projekcie przebiegała bardzo sprawnie i przyjemnie – podkreśla Mirosław Majkowski, architekt.

kinnarps_fotomohito_procardia_web_007_5446.jpg

Skromna elegancja

Bone charakteryzuje się wyrazistym wzornictwem, emanując przy tym skromną elegancją dzieła sztuki. Wraz z nikism stolikiem z serii Fields tworzy przyjazną atmosferę, która wita gości wchodzących do biura.

kinnarps_fotomohito_procardia_web_017_5475.jpg

Ergonomia i estetyka

Fotele Plus to ikona szwedzkiego wzornictwa ergonomicznego. Biurka Oberon umożliwiają stworzenie funkcjonalnego środowiska pracy w prosty sposób i oferują rozwiązania techniczne ułatwiające realizację codziennych zadań. 

kinnarps_fotomohito_procardia_web_029_5514.jpg

Komfort w trakcie spotań

Krzesła konferencyjne Koy zapewniają wygodę nawet podczas długich spotkań. Regulowana baza umożliwia dostosowanie wysokości krzesła do potrzeb użytkownika, a kółka ułatwiają przesuwanie siedziska bez wzniecania zbędnego hałasu.

Klasycznie i komfortowo

Wnętrza biura firmy Procardia Medical są eleganckie i przytulne zarazem dzięki jasnej kolorystyce z elementami naturalnego drewna, które zostały zastosowane zarówno w wykończeniu mebli, jak i w okładzinach ściennych. Ergonomię pracy zapewniają fotele biurowe z serii Plus oraz Capella, a także biurka z elektryczną regulacją wysokości z serii Oberon. Całości dopełniają wygodne fotele Koy i Primo w salach konferencyjnych oraz Apollo w pokoju spotkań. Naturalna zieleń, barwne grafiki na ścianach oraz kolorowa przestrzeń wypoczynkowa stanowią elementy, które ożywiają aranżację utrzymaną w stonowanej palecie barw.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu. Wybór najlepszych designersko produktów i konsekwencja w doborze kolorystyki oraz użycie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych doprowadziły do uzyskania efektownego, eleganckiego i bardzo komfortowego wnętrza”

– podsumowuje Renata Grzegorzewska, Business Support Manager & Proxy w firmie ProCardia Medical.

Zastosowane rozwiązania Grupy Kinnarps

  • Stanowiska pracy z elektryczną regulacją wysokości Oberon, fotele biurowe Plus oraz Capella, szafy z serii Space, fotele konferencyjne Koy, fotele Apollo, stoliki do kawy z serii Fields, krzesła gościnne Embrace - marki Kinnarps
  • Stoły konferencyjne Colt, fotele konferencyjne i gościnne Primo - marki Skandiform
  • Stół do spotkań z elektryczną regulacją wysokości Hal, fotele Bone, stoliki do kawy Obi - marki Materia

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

51 Kolory | 65 Warianty

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty

Colt

Colt

Primo

Primo

Hal

Hal