Case: PeopleScout a Trueblue Company

Fakty

Klient:
PeopleScout A TrueBlue Company

Architekt:
The Design Group

Inwestor:
PeopleScout A TrueBlue Company

Metraż:
600 m2

Data realizacji:
2017

Zdjęcia:
Fotomohito

 

Krakowska siedziba firmy PeopleScout a Trueblue Company

 

Człowiek w centrum uwagi

Firma PeopleScout a TrueBlue Company, będąca jednym z liderów w branży outsourcingu usług rekrutacyjnych, zdecydowała się na zlokalizowanie swojego pierwszego europejskiego oddziału w Krakowie – jednego z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. To w Krakowie co roku świetnie wykształceni specjaliści z ponad 20 szkół wyższych trafiają na rynek pracy i to właśnie oni są w centrum zainteresowania PeopleScout a TrueBlue Company. Siedziba firmy, znajdująca się w budynku Orange, została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o potrzebach i komforcie pracowników, którzy są najcenniejszym zasobem firmy. Autorem projektu jest biuro projektowe The Design Group prowadzone przez Konrada Krusiewicza, a eksperci z firmy Kinnarps zadbali o wybór i dostawę wyposażenia biura. 

„Innowacja i jakość to kluczowe wartości, jakimi kierujemy się w naszej firmie. Dlatego zależało nam na tym, aby nasze krakowskie biuro, powstało przy współpracy z najlepszymi specjalistami na rynku, którzy oferują nowoczesne rozwiązania. Wybraliśmy firmę Kinnarps również dlatego, że jest doświadczonym i kompetentnym doradcą, posiadającym wszechstronną wiedzę na temat wpływu designu biura na produktywność i kreatywność pracowników.”

Michał Dranka, Director – Global Support Team w firmie PeopleScout a TrueBlue Company


Ergonomiczne stanowiska pracy

Fotel obrotowy Capella zachęca do aktywnego siedzenia i zapewnia pełnię funkcjonalności i estetyki, co przekłada się na dobre samopoczucie. Sercem fotela Capella jest innowacyjny mechanizm FreeMotion. Zapewnia swobodę wykonywania nieznacznych ruchów w fotelu, które sprzyjają aktywnemu siedzeniu. A wszystko to, aby czuć się dobrze.


Nowoczesna sala konferencyjna

Flex to zaprojektowany z kunsztem fotel, który nadaje się świetnie do nowoczesnego biura. Siedzisko jest umieszczone na kolumnie obrotowej, a sam fotel może być wyposażony w nakładki lub kółka.


Domowy klimat

Wygodne fotele Jeffersson tworzą idealną przestrzeń do rozmowy. Nisko umieszczony środek ciężkości sprawia, że fotel Jeffersson charakteryzuje się śmiałym wzornictwem, a przy tym stanowi balsam dla ciała i duszy.

System biurek Polaris to elastyczne rozwiązanie stworzone z myślą o pracy w grupie. I dostosowane do indywidualnych potrzeb. W połączeniu z różnorodnymi modelami ścianek działowych montowanych do blatu, Polaris zapewnia pracownikom indywidualną przestrzeń do koncentracji podczas pracy przy biurku. Ścianka Prim przyczynia się do uzyskania właściwej akustyki, która ma ogromne znaczenie w otwartym środowisku pracy.

Jak w domu

Biuro PeopleScout zostało stworzone w zgodzie z aktualnymi światowymi trendami w planowaniu przestrzeni biurowej. „Chcieliśmy, aby nasze biuro samo w sobie było wartością dodaną, a nie jedynie miejscem pracy. Stworzona przez architektów z pracowni The Design Group i ekspertów z firmy Kinnarps aranżacja daje poczucie swobody i korzystnie wpływa na samopoczucie pracowników, co w efekcie przekłada się na ich codzienną efektywność.” – podkreśla Michał Dranka.

Krakowskie biuro PeopleScout zajmuje 600 m2 nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni do pracy - w bardziej i mniej formalnej atmosferze oraz odpoczynku. Znajduje się tu m.in. open space z 70 miejscami do pracy przy biurkach, ale również wygodnymi sofami i fotelami do mniej oficjalnych spotkań. A wszystko to w otoczeniu ciekawych tekstur, materiałów oraz wykładzin, tworzących inspirującą i komfortową przestrzeń. Szarość wykładzin oraz foteli obrotowych idealnie komponuje się z dębowymi blatami stołów, białymi ramami mebli oraz cegłą na ścianie. Zielone i szare tkaniny foteli do odpoczynku dodają wnętrzu szlachetnego wyglądu. Kolejne 80 m2 przestrzeni, gdzie dominującymi kolorami są szarości, zielenie i granaty, zostało zaaranżowanych w mniej formalny sposób, z przeznaczeniem do pracy oraz odpoczynku. Duży drewniany stół z hockerami to miejsce do pracy, ale także rozmów i spotkań, w luźniejszej niż biurowa atmosferze. Podobnie jak sąsiadujące z nim wygodne fotele, sofy i siedziska, tworzące ciepły, domowy klimat. Sercem każdego domu jest kuchnia – w tym przypadku jest podobnie: na 70 m2 zaaranżowane zostało miejsce spotkań wszystkich pracowników firmy wraz ze strefą chillout. W centralnej części pomieszczenia znajduje się długi drewniany stół, a w dalszej części - komfortowe fotele, sofa oraz siedziska wraz ze stolikami. Pracownicy mają też do swojej dyspozycji dwie sale konferencyjne utrzymane w białej kolorystyce. „Jest to jedna z najładniejszych i najciekawszych realizacji w Krakowie, reprezentująca nietuzinkowe podejście do przestrzeni biurowej. Miejsca do pracy przenikają się z miejscami wypoczynku, tworząc atmosferę zarówno skupienia, jak i kreatywności oraz relaksu.” – komentuje Małgorzata Wala, Key Account Manager, odpowiedzialna za realizację projektu w Kinnarps.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Napisz do nas!

Zastosowane rozwiązania

  • Stanowiska pracy - biurka seria P i bench Polaris oraz fotele pracownicze Capella marki Kinnarps
  • Open space - fotele Jeffersson marki Skandiform
  • Sale konferencyjne - stoły Colt oraz krzesła na kółkach Flex marki Skandiform  
  • Przestrzeń chillout&work - stoliki Papa marki Skandiform, fotele Hotspot marki Drabert, stoliki Fields marki Kinnarps
  • Kuchnia - stoliki Oberon, krzesła Polett marki Kinnarps oraz hockery Sputnik marki NC Nordic Care
  • Recepcja - stolik Slitz marki Skandiform

Agile Working – elastyczny model pracy

Biuro PeopleScout doskonale odzwierciedla aktualne trendy rynkowe i zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby uwzględnić rozwiązania dające możliwość elastycznej pracy. „Staramy się umożliwić naszym pracownikom maksymalną elastyczność na przestrzeni biurowej połączoną z możliwością pracy z domu. Dodanie do aranżacji powierzchni „tymczasowych stanowisk pracy” idealnie wpisuje w dalsze plany rozwoju naszej firmy.” – podsumowuje Michał Dranka.

Powiązane produkty

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Polaris

Polaris

16 Kolory | 20 Warianty

Papa - stolik

Papa - stolik

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

Hotspot

Hotspot

272 Kolory | 2 Warianty

Jeffersson

Jeffersson

Jeffersson

Jeffersson