Case: Oticon

Fakty

Klient:
Oticon

Architekt:
Barnaba Grzelecki, BIT CREATIVE

Lokalizacja:
Warszawa, biurowiec Q22

Metraż:
599 m2

Data realizacji:
2019

Zdjęcia:
Fotomohito

Wokół dźwięku

Oticon jest jedną ze spółek należących do grupy Demant - światowego lidera w produkcji, sprzedaży oraz projektowaniu urządzeń diagnostycznych i aparatów słuchowych. Firma oferuje najwyższej jakości urządzenia wspomagające słyszenie, wykorzystujące najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne i audiologiczne zgodnie z globalną misją marki Oticon, którą jest zapewnienie komfortu życia osobom niedosłyszącym oraz pomocy w rozwijaniu ich potencjału.

Głównym założeniem projektu biura Oticon zajmującego 5 piętro w warszawskim biurowcu Q22 było stworzenie lekkiej i funkcjonalnej aranżacji, która uwzględnia potrzeby pracowników i zapewnia im komfortowe warunki pracy. Ze względu na specyfikę działalności firmy wiodącym motywem biura jest dźwięk.

„Zależało nam na tym, aby biuro naszej firmy zostało zaaranżowane w nowoczesnym, skandynawskim stylu z dużym naciskiem na komfort i zdrowie pracowników. Bardzo istotne było też dla nas oddanie charakteru firmy i dostosowanie funkcji biura do poszczególnych specjalizacji .”

- Anna Gronau, menedżer administracji w Demant Warsaw.

Autorem projektu wnętrz jest pracownia BIT CREATIVE, a specjaliści z firmy Kinnarps byli odpowiedzialni za dostawę wyposażenia biura.

„Był to nas bardzo ciekawy i wymagający projekt. Oticon, który jest liderem w swojej branży, miał bardzo precyzyjnie określony cel - biuro musiało spełniać najwyższe wymogi w obszarch funkcjonalności i ergonomii, a pracownicy mieli się tutaj czuć po prostu dobrze. Dlatego też wspólnie z firmą Kinnarps w każdym detalu zadbaliśmy zarówno o ergonomię, jak i estetykę.” – powiedział architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE.

Naturalna harmonia i piękno

Wnętrza biura firmy Oticon, które zostały zaprojektowane w minimalistycznym stylu, zachwycają prostotą form, stonowaną kolorystyką i przemyślaną funkcjonalnością. Dominantę kolorystyczną stanowi biel, która zapewnia pomieszczeniom lekkość i przestrzenność. Przełamana została barwą naturalnego drewna i soczystą zielenią roślin. Dobór kolorów i szlachetnych materiałów jest nieprzypadkowy – takie połączenie pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników i ich efektywność.

„Przyjazna przestrzeń do pracy powinna odzwierciedlać jak najwięcej cech naturalnego środowiska. Dlatego też zastosowaliśmy dużo żywej zieleni, takiej jak m.in. ściany z mchu, w połączeniu z drewnem i bielą. Delikatne detale materiałowe i kolorystyczne stanowią dopełnienie efektu, a symbole i akcenty wizualne nawiązują do dźwięku – motywu przewodniego w firmie Oticon. Dużą wagę przyłożyliśmy także do rozwiązań akustycznych na ścianach i suficie.”

architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE

Niezwykle ważną kwestią podczas tworzenia nowej przestrzeni biurowej firmy Oticon była ergonomia. Stanowiska pracy zostały wyposażone w najwyższej jakości meble marki Kinnarps - fotele z serii Plus z zagłówkiem oraz biurka Oberon z elektryczną regulacją wysokości, dzięki którym w każdej chwili pracownicy mają możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą. Całości dopełniają odpowiednio pod względem akustycznym zaprojektowane sale konferencyjne i miejsca spotkań.

kinnarps polska_fotomohito_oticon_int_ (25).jpg

Elastyczne rozwiązania

Krzesła i stoły konferencyjne na kółkach pozwalają łatwo przearanżować przestrzeń. Dzięki temu sala konferencyjna może zostać szybko dostosowana do potrzeb uczestników spotkania.

kinnarps polska_fotomohito_oticon_int_ (30).jpg

Ergonomia w centrum uwagi

Fotele biurowe Plus umożliwiają aktywne siedzenienie, które jest niezbędne do zachowania ergonomicznej postawy ciała podczas pracy siedzącej.

kinnarps polska_fotomohito_oticon_int_ (26).jpg

Funkcjonalna estetyka

Wyposażenie kafeterii biurowej jest proste, stonowane i funkcjonalne, dzięki czemu zapewnia pracownikom odpowiednie warunki do wypoczynku.

Kinnarps – sprawdzony partner

Grupa Demant kilka lat wcześniej nawiązała współpracę z firmą Kinnarps, ponieważ zależało jej na meblach najwyższej jakości w stylu skandynawskim. Dobra wieloletnia współpraca zaowocowała kontynuacją i dlatego zadanie wyposażenia nowego biura Oticon także zostało powierzone firmie Kinnarps.

„Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny firma z grupy Demant zaufała nam, doceniając jakość, kompleksowość oferty oraz ponadczasową stylistykę rozwiązań oferowanych przez Kinnarps. Wyposażenie, łącząc jakość i ergonomię, wpisuje się w przemyślaną aranżację przestrzeni biura jako przyjaznego miejsca pracy.” – powiedział przedstawiciel Kinnarps odpowiedzialny za realizację projektu.

Zastosowane rozwiązania

Aranżacja biura Oticon stanowi odzwierciedlenie globalnych standardów marki. Oprócz open space, pracownicy mają do dyspozycji duże sale konferencyjne, a także niewielkie salki spotkań. W biurze nie zabrakło też dużej, nowoczesnej kuchni w stylu skandynawskim.

„Realizacja tego projektu była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem i kreatywnym wyzwaniem. Część mebli została bowiem wyprodukowana na specjalne zamówienie według wytycznych firmy Oticon. Jesteśmy dumni, że klient otrzymał „szyte na miarę”, niepowtarzalne rozwiązanie.” – dodał przedstawiciel Kinnarps.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami!

Powiązane produkty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

5000

5000

228 Kolory | 6 Warianty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty

Primo

Primo

Neo lite

Neo lite

Deli

Deli