Case: NRF

Fakty

Klient:
NRF Poland Sp. z o.o

Lokalizacja:
Jankowo Gdańskie

Architekt:
Małgorzata Zielińska

Metraż:
2 700 m2

Liczba stanowisk pracy:
150

Data realizacji:
wrzesień 2022

Zdjęcia:
Fotomohito

​Nowe biuro firmy NRF, w którym każdy czuje się jak w domu

Firma NRF specjalizuje się w produkcji części do układów chłodzenia na potrzeby różnych branż, w tym motoryzacyjnej i morskiej. Przedsiębiorstwo NRF jest też obecne w Polsce, dzięki czemu może sprawnie zarządzać łańcuchem dostaw w tej części świata. Dynamiczny rozwój firmy wymagał zwiększenia przestrzeni magazynowej i biurowej. Obecne biuro firmy o powierzchni 2 700 m2 oferuje komfortowe warunki dla 130 pracowników, przyczyniając się do dalszego wzrostu firmy.

Centrum szkoleniowe

Dotychczasowe biuro firmy NRF stało się za małe dla rosnącej liczby pracowników. Brakowało także miejsc do spotkań i konferencji. W aranżacji nowej przestrzeni chodziło o to, aby stworzyć komfortowe biuro, przyjazne dla pracowników, wyposażone we wszelkie udogodnienia i wspomagające metody pracy firmy oraz współpracę zespołów. Aranżacja środowiska pracy nawiązuje także do charakteru działalności firm i jej identyfikacji wizualnej. Nowe biuro stanowi również centrum szkoleń dla wszystkich jednostek w Europie.

Głównym zadaniem przy projektowaniu nowego biura było zastosowanie takich rozwiązań, które będą obejmować elastyczne i wielofunkcyjne umeblowanie, aby biuro mogło być wykorzystywane efektywnie zarówno w codziennej pracy jak i dawało możliwość adaptacji w przyszłości.

Małgorzata Zielińska, architekt Kinnarps

Aranżacja obejmuje pomieszczenia biurowe, przestrzeń open space, kuchnie, sale konferencyjne, małe sale spotkań, pomieszczenie zarządu, gabinet, strefę recepcji oraz salę szkoleniową wraz z garderobami.

Od samego początku dla klienta ważne było zróżnicowanie pod względem ergonomicznym jak i estetycznym miejsc spotkań, np. poprzez zastosowanie miękkich siedzisk do stworzenia kameralnej atmosfery, czy użycie wyższego stołu spotkań z hokerami do krótszych dynamicznych spotkań lub lekkich składanych stołów i krzeseł na kółkach w sali szkoleniowej, aby ułatwić jej rearanżację. Motywy graficzne zastosowane w salach spotkań nawiązują do lokalizacji różnych oddziałów firmy – wyjaśnia Iwona Lewicka, która prowadziła projekt biura NRF w Kinnarps.

Praktyczne rozwiązania

Współpraca NRF z Kinnarps rozpoczęła się na wczesnym etapie projektu i przez cały czas jego realizacji przebiegała bardzo dobrze. Dzięki niej powstał przemyślany projekt, który obejmuje zarówno podział funkcjonalny przestrzeni, jak i aranżację meblową. Wspólnie z przedstawicielami klienta przeprowadzono analizę dominujących metod pracy, aby dopasować do nich odpowiednie typy przestrzeni, metody pracy klienta. Konsultowano także potrzeby poszczególnych pracowników oraz całych zespołów. Wszystkie ustalenia były na bieżąco wizualizowane, aby ułatwić przyspieszyć postęp prac.

Stanowiska pracy zostały wyposażone w biurka Oberon, fotele obrotowe Plus oraz ścianki biurkowe/działowe i panele naścienne z serii Vibe oraz szafy i kontenery z serii Space.

​Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie sali szkoleniowej głównym warsztatem, w którym odbywają się szkolenia w praktyce, co umożliwia bezpośrednie przejście z części teoretycznej do praktycznej. W sali szkoleniowej znalazły się składane stoły Fellow oraz krzesła gościnne 522AC, a także panele ścienne Octav dla poprawienia warunków akustycznych. W pobliżu przestrzeni treningowej została zlokalizowana obszerna wielofunkcyjna kuchnia z miejscami do spożywania posiłku, do spotkań oraz częścią rekreacyjną. Kuchnia wyposażona jest w wysokie i niskie stoły Nexus, krzesła Leia, hokery Neo Lite oraz wysoką sofę Alto, stół Uni i stołki Plint, a część wypoczynkowa w fotele Invito i stoliki do kawy.

W całym biurze znalazło się wiele eleganckich miejsc do spotkań, które charakteryzują się dbałością o detale. Zarówno otwarte strefy spotkań w przestrzeni open space, jak i sale konferencyjne zostały wyposażone w meble, które oddają zróżnicowany charakter poszczególnych pomieszczeń. Wśród zastosowanych rozwiązań znalazły się zarówno wygodne miękkie siedziska, takie jak fotele Apollo, sofy Fields, sofa Wilson i fotele Pax, jak również tradycyjne stoły konferencyjne Nexus z krzesłami 522, a także wysokie stoły Nexus z mobilnymi stołkami Motus do bardziej dynamicznych spotkań.

W gabinecie zastosowano biurko Oberon. z regulacją wysokości, fotel z serii 9000 oraz stół konferencyjny Oberon z fotelami Monroe a w sali zarządu stół konferencyjny Disc z fotelami Fendo.


Strefę gościnną gabinetu uzupełnia stół konferencyjny Oberon z eleganckimi fotelami Monroe.


Wysokie stoły Nexus z mobilnymi stołkami Motus tworzą przestrzeń do bardziej dynamicznych spotkań.

Aranżacja wnętrz biurowych ważna od samego początku

Wyzwaniem było zapanowanie nad wszystkim detalami jednocześnie, a przede wszystkim dobre rozplanowanie czasu, ponieważ podczas przeprowadzki oraz urządzania biura, pracownicy nieprzerwanie wykonywali swoje obowiązki – komentuje Beata Szwarc Administration Manager

Przedstawiciele zespołu projektowego firmy NRF od samego początku rozumieli, jak ważne jest uwzględnienie aranżacji we wczesnym etapie projektu. Klient docenił profesjonalizm Kinnarps oraz indywidualne podejście do swoich potrzeb i oczekiwań. Doświadczenie przedstawicieli firmy Kinnarps zarówno w kwestiach technicznych, ergonomicznych, jak i estetycznych wzbudziło zaufanie.

Różnorodność miejsc do pracy i spotkań

W atmosferze współpracy i zaangażowania powstało biuro, inspirujące do działania, wyposażone w meble, które będą służyć przez długi czas. Przestrzeń nowego biura NRF oferuje różnorodność miejsc, zarówno do współpracy, jak i do pracy w skupieniu. Całość jest przemyślana, z charakterem, a zastosowane meble oraz dobór kolorystyki i elementów aranżacji wnętrza takich jak fototapety, zasłony, lampy i dekoracje sprawiają, że powstało przyjazne i atrakcyjne biuro, które wspiera pracujące w nim osoby w ich codziennych obowiązkach.

Wsparcie oraz doświadczenie Kinnarps pozwoliło nam urzeczywistnić wizję biura, w którym każdy czuje się jak w domu.

Zbigniew Ruba, Regional Sales & Operation Director

Zastosowane rozwiązania z Grupy Kinnarps

Kinnarps: biurka Oberon, fotele obrotowe Plus, fotel 9554 ścianki działowe Vibe, panele naścienne Vibe, Oktav, szafy i kontenerki seria Space, stoły Nexus, krzesła i hokery Leia, stoły szkoleniowe Fellow, sofy Wilson, fotle Invito, Apollo, Fields, krzesła gościnne 522AC, Monroe;

Skandiform: stół Disc, krzesła Fendo,

Materia: stołki Motus, fotele Pax, hokery Neo Lite, stół Amore, sofa Alto

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

9000

9000

325 Kolory | 18 Warianty

Oberon

Oberon

Oberon desk, sit/stand

38 Kolory | 43 Warianty

Oberon

Oberon

38 Kolory | 106 Warianty

Vibe

Vibe

Vibe Ścianki działowe

141 Kolory | 110 Warianty

Vibe

Vibe

Vibe Panele akustyczne

141 Kolory | 27 Warianty

Vibe

Vibe

Ścianka biurkowa Vibe Light

141 Kolory | 19 Warianty

Oktav

Oktav

50 Kolory | 2 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

48 Kolory | 65 Warianty

Space

Space

Space Cabinet with sliding doors

48 Kolory | 69 Warianty

Nexus

Nexus

34 Kolory | 7 Warianty

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Leia

Leia

350 Kolory | 6 Warianty

Fellow II

Fellow II

7 Kolory | 4 Warianty

Wilson

Wilson

265 Kolory | 4 Warianty

Invito

Invito

265 Kolory

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Siro

Siro

278 Kolory | 7 Warianty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Disc/Disc T

Disc/Disc T

Fendo

Fendo

Motus

Motus

Pax

Pax

Neo Barstool

Neo Barstool

Amore

Amore

Alto

Alto