KWS Polska Sp. z o.o., to część międzynarodowej grupy KWS - jednej z wiodących firm w sektorze rolniczym, która specjalizuje się w hodowli i sprzedaży nasion roślin uprawnych.
Nowa siedziba firmy, zlokalizowana w poznańskim biurowcu Giant Office, została zaprojektowana przez Katarzynę Buczkowską-Grobecka z pracowni Ktura Architekci. Projekt, zrealizowany we wrześniu 2023 roku, obejmował stworzenie ergonomicznej i zrównoważonej przestrzeni pracy dla 20 pracowników, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez firmę Kinnarps.
Głównym celem było stworzenie przyjemnego i efektywnego środowiska pracy. Klient pragnął, aby nowe biuro odznaczało się przyjaznym, domowym charakterem, który sprzyja relacjom międzyludzkim, wspomagając jednocześnie wysoką efektywność.
Głównym celem było stworzenie przyjemnego i efektywnego środowiska pracy. Klient pragnął, aby nowe biuro odznaczało się przyjaznym, domowym charakterem, który sprzyja relacjom międzyludzkim, wspomagając jednocześnie wysoką efektywność. W tym celu zastosowano wiele ułatwień ergonomicznych, jak np. biurka z elektryczną regulacją wysokości z serii Oberon, umożliwiających zmianę pozycji pracy w ciągu dnia. Nie zabrakło również rozwiązań aranżacyjnych, które wspierają dobre samopoczucie pracowników, jak np. kuchnia z ładnym widokiem, jako przestrzeń odpoczynku i wyciszenia oraz strefy relaksu w pomieszczeniach biurowych.
Z uwagi na profil klienta duże znaczenie miało wykorzystanie we wnętrzu wysokiej jakości materiałów oraz naturalnej zieleni. Wybór mebli, układ przestrzenny, a przede wszystkim użycie zdrowych i trwałych materiałów miały na celu zapewnienie komfortu pracy oraz długowieczności biura. Dzięki jakości całego wnętrza, jak i poszczególnych elementów wyposażenia oraz detali, stanowi ono także elegancką oprawę dla zdjęć oferowanych przez firmę produktów.
Kompleksowy projekt wnętrza nowej siedziby firmy KWS Polska o powierzchni 470 m² obejmował hol wejściowy, pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, kuchnię wraz z zapleczem, archiwum oraz połączenie komunikacyjne pomiędzy poszczególnymi strefami, a także szczegółowy dobór wyposażenia meblowego, akcesoriów, elementów dekoracyjnych, opraw oświetleniowych oraz zabudów wykonywanych na wymiar wraz z kolorystyką całości. Wszystkie elementy wyposażenia biurowego zostały dobrane, aby zachęcać do ruchu i ograniczać siedzący tryb pracy.
Architektka Katarzyna Buczkowska-Grobecka z pracowni Ktura Architekci stworzyła spójną i harmonijną przestrzeń do pracy, łączącą nowoczesność z funkcjonalnością, podkreśloną wieloma naturalnymi elementami, takimi jak fornir, organiczne kształty mebli, np. puf Cobble czy żywa roślinność.
Klientowi zależało nie tylko na całościowym podejściu do projektu oraz jego koordynacji, lecz także na realizacji w ściśle określonym, niedługim czasie.
Kolejnym wyzwaniem była obecność pracowników w biurze w trakcie realizacji projektu i montażu wyposażenia. Wiele prac odbywało się etapowo, co stanowiło wyzwanie w korzystaniu z przestrzeni, wpływając na komfort i organizację pracy. Dzięki koordynacji działań i efektywnej komunikacji, udało się zrealizować projekt zgodnie z założonym harmonogramem.
Współpraca oparta na partnerstwie pomiędzy klientem, architektem a Kinnarps jako dostawcą kompleksowych rozwiązań przebiegała wzorowo na każdym etapie projektu. Sprawny proces decyzyjny, regularne spotkania oraz stała komunikacja umożliwiły spełnienie oczekiwań klienta i staranną realizację.
Kinnarps już od początku stał się moim głównym partnerem w tej realizacji. Czułam wsparcie i pomoc wszystkich przedstawicieli Kinnarps, z którymi współpracowałam zarówno na wstępnym etapie projektu, jak i na etapie realizacji. Byli w pełni zaangażowani i działali bardzo sprawnie
Pufy Cobble przyciągają uwagę organicznym designem i lekką konstrukcją – są uniwersalne, wygodne i łatwe w aranżacji. Kompozycję uzupełnia Petite – subtelny, okrągły stolik kawowy w wersji metalowej.
Forma i miękkość fotela Oas zaprasza na chwilę wypoczynku i zebrania myśli. Dodatkowe opacie nie tylko wspiera ciało, ale jest elementem dźwiękochłonnym, wspomagającym dobrą akustykę.
Longo — system ławek i sof, pozwala z matematyczną precyzją wyczarować nieskończoną liczbę rozwiązań do siedzenia. W tej aranżacji został wykorzystany element wolnostojący. W przyszłości może być dodatkowo uzupełniony podłokietnikiem i oparciem.
Pracownicy firmy KWS byli zainteresowani swoim nowym biurem i zaangażowani w proces projektowy, dzięki czemu uwzględniono ich indywidualne potrzeby i oczekiwania, a na etapie realizacji każde stanowisko pracy zostało indywidualnie skonfigurowane.
Na zakończenie odbyła się prezentacja możliwości aranżacji wnętrza oraz szkolenie pracowników dotyczące ergonomii, połączone z instruktażem regulacji biurek, foteli i akcesoriów. Stanowiło to dobre wprowadzenie dla wszystkich użytkowników zachęcające do korzystania w pełni ze wszystkich funkcji nowego biura.
Muszę przyznać, że zaangażowanie pracowników było najciekawszym aspektem tego projektu. Utwierdziło mnie się w przekonaniu, że projektowanie przestrzeni biurowych musi odbywać się we współpracy z użytkownikami. Kilka elementów wpłynęło na ten projekt dzięki nim.
Nowa siedziba KWS Polska to przykład funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, która sprzyja efektywności i zadowoleniu pracowników. Dzięki starannemu zaprojektowaniu wnętrza oraz doborowi mebli, firma zyskała biuro, które nie tylko spełnia jej potrzeby operacyjne, lecz także tworzy przyjazną atmosferę sprzyjającą współpracy. Klient jest usatysfakcjonowany realizacją, podkreślając, że nowe biuro stanowi miejsce, do którego pracownicy chętnie przychodzą i czują się w nim komfortowo.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej nowej przestrzeni do pracy. Biuro jest funkcjonalne i w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Wszechobecna zieleń i ciepła kolorystyka bardzo odpowiadają zespołowi. Każdy z przyjemnością przychodzi do pracy, do swojego zindywidualizowanego pokoju. Dobrze sprawdzają się wygodne krzesła, miękkie siedziska, pufy i regulowane, programowalne stoły. Całe wyposażenie daje poczucie domowej atmosfery, jednocześnie poprawiając efektywność załogi