Case: Fujitsu

FAKTY

Klient:
Fujitsu Technology Solutions Office

Projekt:
Skanska oraz Modus

Inwestor:
Fujitsu

Metraż:
6 200 m2

Rok realizacji:
2017

Zdjęcia:
Fotomohito

Świat młodych

Młodość i kreatywność chodzą w parze, a jeśli napotkają na swojej drodze odpowiednie otoczenie to wtedy dzieją się rzeczy niezwykłe. Jak stworzyć takie środowisko, które będzie wspierało młodych ludzi i stymulowało kreatywność, a co za tym idzie - przyciągało talenty do naszej organizacji?  Firma Fujitsu znalazła odpowiedź na to pytanie, a najlepszym na to dowodem jest jej nowe biuro mieszczące się w biurowcu Nowa Fabryczna – jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w Łodzi.

"Wierzymy, że o sile firmy stanowią pracujący w niej ludzie i dlatego zależy nam na tym, aby miejsce w którym pracują kojarzyło im się z pozytywnymi emocjami. Naszym założeniem było stworzenie przestrzeni do pracy, która inspiruje do działania, wyzwala energię i pobudza kreatywność. Niezwykle pozytywny feedback, który dostajemy na codzień od osób tutaj pracujących pozwala nam sądzić, że wszystkie te cele udało nam się osiągnąć.”

Żaneta Leduchowska, dyrektor centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu

Fujitsu jest największym dostawcą uslug i produktów informatycznych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Indiach, a w nowym oddziale firmy w Łodzi mieści się centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu. Oferuje ono usługi finansowe i księgowe dla firm wchodzących w skład korporacji Fujitsu, działających w ponad 20 krajach. Łódzki oddział firmy został zaprojektowany głównie z myślą o wymaganiach młodych, wykształconych i aktywnych ludzi, którzy stanowią zdecydowaną większość pracowników firmy. Za dobór wyposażenia nowego biura Fujitsu i jego kolorystykę odpowiadał Kinnarps.

„Bardzo ważnym aspektem przy tworzeniu nowej przestrzeni biurowej Fujitsu był wybór ergonomicznych i funkcjonalnych mebli o najwyższej jakości, charakteryzujących się jednocześnie eleganckim i reprezentacyjnym wyglądem. Skandynawski design mebli Kinnarps idealnie odpowiadał na nasze wymagania.” - podkreśla Żaneta Leduchowska.

JAK Z OBRAZKA

Fotel Frame został zainspirowany ramkami na obrazki. Jego niewyszukana, prostokątna konstrukcja tworzy kształt krzesła, a różnorodność buduje twórczą i inspirującą atmosferę. Można na nim siedzieć centralnie jak na stołku, lub okrakiem, wykorzystując jeden z boków jako oparcie. W odróżnieniu od normalnych mebli do siedzenia fotel Frame ma oba boki i szczyt, które otaczają siedzącego i oddzielają go od otoczenia, dając mu poczucie własnej przestrzeni.

OD POCZĄTKU DO KOŃCA

Cap to proste siedzisko zainspirowane kształtem kapelusza. Idealnie sprawdza się podczas spotkań w małym gronie, a także jako dodatkowe miejsce siedzące. Możliwość wygodnego sztaplowania.

WULKANICZNY POTENCJAŁ

Elegancki i kierujący wzrok ku górze kształt stołu Cone pobudza do twórczego wysiłku. Ten okrągły lub owalny stół sprzyja kreatywności i uwalnia ukryty potencjał.

Temo to fotel obrotowy charakteryzujący się bezpretensjonalnością i wygodą. Odznacza się funkcjonalną prostotą, dzięki czemu stanowi idealny wybór do wielu typów przestrzeni w biurze. Ponadczasowy fotel obrotowy Temo firmy Kinnarps cechuje się doskonałą relacją jakości do ceny. Umożliwia zachowanie prawidłowej, ergonomicznej pozycji oraz zapewnia potrzebne funkcje. Minimalistyczny wygląd sprawia, że z fotela można korzystać w każdym miejscu. Można wykorzystać go jako fotel obrotowy lub krzesło konferencyjne w różnych pomieszczeniach i sytuacjach. Można mieć pewność, że jest to przemyślane i wytrzymałe rozwiązanie.

Biuro z ambicjami

Nowe łódzkie biuro Fujitsu, które zajmuje dwa piętra biurowca Nowa Fabryczna o łącznej powierzchni 6200 mkw., zachwyca czystością form i dbałością o najmniejsze nawet szczegóły. Obecnie pracuje tam 330 osób, ale ta liczba cały czas się zwiększa – dlatego też przestrzeń biurowa została zaprojektowana w elastyczny sposób, tak aby docelowo mogło tam wygodnie pracować niemal 2 razy więcej osób.

„Chcemy, aby nasza firma stała się najchętniej wybieranym miejscem pracy na terenie aglomeracji łódzkiej i jestem przekonana, że nowe biura Fujitsu się do tego przyczynią” – dodała Żaneta Leduchowska.

Sama przestrzeń biurowa została starannie zaaranżowana tak, żeby oprócz indywidualnych stanowisk na planie otwartym, znalazły się również strefy relaksu oraz wydzielone miejsca do pracy projektowej. Ponadto w biurze znajdują się zarówno duże, mobilne sale konferencyjne, jak i pokoje do spotkań w mniejszym, kameralnym gronie. Na dwóch piętrach biura zostały zaprojektowane trzy duże sale konferencyjne z mobilnymi stołami oraz przesuwanymi ścianami, kilka mniejszych sal dla grup ok. 10-osobowych oraz kilkanaście pokoi do spotkań w cztery oczy. Najmniejsze pomieszczenia spełniają również funkcję miejsc, w których w komfortowych warunkach można przeprowadzić rozmowę telefoniczną nie przeszkadzająć innym osobom. Wszystkie stanowiska pracy zostały zaprojektowane i wyposażone w taki sposób, aby zapewnić pracownikom firmy jak największy komfort. Na odbiór biura jako całości, bardzo duży wpływ mają strefy odpoczynku rozdzielające grupy stanowisk pracy. Zastosowane w tych miejscach meble, dzięki wyraźnym akcentom kolorystycznym i nowoczesnemu designowi, ożywiają  przestrzeń i sprawiają, że przyjazne otoczenie znakomicie wpływa na atmosferę pracy. Dodatkowo, poszczególne strefy wypoczynku są zróżnicowane, dzięki czemu każdy pracownik może znaleźć coś dla siebie.

"W biurze Fujitsu strefy pracy i odpoczynku przeplatają się ze sobą, dzieląc przestrzeń na mniejsze, w pełni funkcjonalne części, dzięki czemu poszczególne grupy projektowe mogą w wydzielonych strefach pracować nad swoimi zadaniami.”

Tomasz Karwowski, Senior Project Coordinator, odpowiedzialny za realizację projektu w Kinnarps.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Zastosowane rozwiązania

  • Stanowiska pracy - biurka Nano i fotele biurowe Temo marki Kinnarps
  • Sale konferencyjne - stoły konferencyjne Oberon i Foldex, krzesła 5000CV i Embrace marki Kinnarps
  • Strefy odpoczynku - fotele Apollo marki Kinnarps oraz siedziska Frame marki Materia
  • Kuchnia - stoły Silent Whisper i Cone marki Materia, stoliki kawowe Oberon oraz krzesła Leia i Frisbee marki Kinnarps
  • Recepcja – Sofy Monolite, stoliki i krzesełka Bone marki Materia, fotele Temo marki Kinnarps

Ruch i powietrze

Kolejnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz na pracę naszego mózgu jest ruch i świeże powietrze. Tu także biura Fujitsu spełniają oczekiwania młodych i aktywnych pracowników. Nawet najmniejsza dawka ruchu potrafi sprawić, że nasz mózg funkcjonuje dużo lepiej i dlatego w kuchniach i strefach relaksu w biurach Fujitsu znajdują się stoły do ping ponga oraz piłkarzyki, aby pracownicy w chwili przerwy mogli aktywnie odpocząć.

„Nie ma chyba lepszego wypoczynku w przerwie od pracy niż chwila spędzona na świeżym powietrzu. Dlatego oddajemy do użytku naszym pracownikom piękne komfortowo wyposażone tarasy, które wręcz zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz w słoneczne i ciepłe dni” – dodaje Żaneta Leduchowska.

Powiązane produkty

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Frisbee

Frisbee

329 Kolory | 6 Warianty

Cap

Cap

Frame

Frame

Prim

Prim

Ścianki działowe Prim

103 Warianty

Cone

Cone

Leia

Leia

350 Kolory | 15 Warianty

Monolog

Monolog