Case: Fujitsu Finland

Fakty

Obiekt:
Fujitsu Finland Oy, remont siedziby głównej, faza 1

Liczba pracowników:
Ponad 500

Data realizacji:
2020

Architekt:
dSign Vertti Kivi & co

Funkcjonalna i nowoczesna przestrzeń

Siedziba firmy Fujitsu w Helsinkach została całkowicie odnowiona. Wytyczne dotyczące profilu wizualnego firmy w dużej mierze podyktowały aranżację przestrzeni, ale uwzględniono także lokalne preferencje. Założeniem było wykorzystanie istniejących mebli w jak największym stopniu, ponieważ zrównoważony rozwój i niewielki wpływ na środowisko są ważnymi wartościami dla Fujitsu.

Celem była zmiana środowiska pracy poprzez odejście od stanowisk pracy przypisanych na stałe do pracowników do biura opartego na aktywności i stworzenie funkcjonalnej, wygodnej przestrzeni sprzyjającej współpracy i efektywności.

Modernizacja była przeprowadzana etapami, aby pracownicy mogli kontynuować pracę w biurze w trakcie remontu. Dlatego ważne było dobre planowanie.

„W Fujitsu zmierzamy w kierunku społecznej i integracyjnej kultury organizacyjnej. Zmodernizowana przestrzeń wspiera tę ambicję, ponieważ promuje interakcję i współpracę z kolegami. Praca nie jest związana z fizycznym miejscem, ponieważ dzięki cyfryzacji można wykonywać rutynowe zadania w dowolnym miejscu. Z tego powodu bezpośrednie spotkania są jeszcze ważniejsze niż wcześniej, podobnie jak interakcje społeczne i praca w grupach ”- mówi Tuomo Järvinen, dyrektor ds. zakupów i nieruchomości w Fujitsu Finland Oy.

Mniejszy wpływ na środowisko

W tym projekcie kluczowymi czynnikami były zrównoważony rozwój i niewielki wpływ na środowisko. W ten sposób Kinnarps pomógł firmie Fujitsu Finland Oy w i użyciu niektórych istniejących mebli w nowej aranżacji wnętrza. Wykorzystując wyposażenie znajdujące się w dobrym stanie, firma Fujitsu uniknęła emisji około 89 850 kg CO2 i wyprodukowania 49 300 kg odpadów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zespołu projektowego Kinnarps; prace zostały zakończone terminowo, a dostawy odbywały się zgodnie z harmonogramem. Uwzględniono zmieniające się potrzeby w trakcie projektu i współpraca przebiegała bezproblemowo. Odnowiona przestrzeń jest świeża i nowoczesna, z czego można być dumnym. ”

Tuomo Järvinen, dyrektor ds. Zakupów i własności, Fujitsu Finland Oy

Ergonomiczne miejsca pracy

W nowym rozwiązaniu Fujitsu zrezygnowano ze stanowisk pracy przypisanych na stałe do użytkownika. Położono nacisk na ergonomię, z regulowanymi biurkami i krzesłami biurowymi. Szafki do przechowywania rzeczy osobistych dodają nieco koloru w przestrzeni.

Znaczenie współpracy i bezpośrednich spotkań

Nowe biuro Fujitsu ma na celu promowanie współpracy i nieformalnych spotkań. Rozwiązania dotyczące przestrzeni i mebli są elastyczne i można je łatwo dostosować do różnych sytuacji.

Przytulne strefy lounge

Na każdym piętrze znajduje się część wypoczynkowa. Każda urządzona w innej kolorystyce. To wygodne miejsca spotkań, w którym można zjeść obiad, poczytać e-maile lub odbyć szybkie spotkania.

Różne miejsca spotkań i projektów

Biuro oferuje różnorodne przestrzenie do spotkań zarówno do tradycyjnych spotkań, jak i do pracy projektowej. Ergonomiczne rozwiązania, takie jak wysokie stoły konferencyjne, umożliwiają aktywny styl spotkań, których uczestnicy mogą zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą.

Strefy koncentracji

Strefy koncentracji są potrzebne w biurach opartych na aktywności, a siedziba Fujitsu ma do dyspozycji kilka takich miejsc - w tym pokoje do rozmów telefonicznych i małe pomieszczenia do zdalnej pracy.

Pozytywne doświadczenia współpracy

Wcześniejsze projekty miejsc pracy zrealizowane wspólnie z firmą meblarską i pozytywne referencje zachęciły Fujitsu Finland Oy, aby zwrócić się do Kinnarps. Szeroka gama produktów, dobra jakość, zrównoważony rozwój i sposób zarządzania projektami przez firmę były głównymi argumentami przy podejmowaniu tej decyzji.

Firmy współpracowały przy planie zagospodarowania przestrzeni. Nowe i istniejące meble zostały wymieszane i połączone w funkcjonalne i harmonijne przestrzenie pracy, sale spotkań i miejsca projektowe. Firma Kinnarps dostarczyła meble, w tym wiele wykonanych na wymiar, oświetlenie, rośliny i dywany. Firma dSign zajmująca się aranżacją wnętrz pracowała nad projektem wnętrz i była odpowiedzialna za plan zagospodarowania przestrzeni oraz ogólny wygląd i kolorystykę biura."

Projekt został wykonany zgodnie z planem, a efektem końcowym jest funkcjonalne, komfortowe i nowoczesne środowisko pracy.

„Od samego początku tego projektu, Kinnarps okazał się jednym z integralnych elementów jego sukcesu. Zdolność adaptacji na różnych etapach projektu podczas bezproblemowej współpracy z naszym zespołem projektowym zapewniła prawdziwie spójny krajobraz miejsca pracy, który nie tylko spełnił, lecz także przerósł, założenia projektu.”

Olly Dickinson, Head of Property and Workplace Standards - Nordic & Western, Fujitsu NWE

Podsumowanie

  • Projekt biura i wybór mebli opierał się na trwałości, jakości i funkcjonalności i został ukończony w terminie.
  • Efektem końcowym jest świeże, nowoczesne środowisko pracy, które przetrwa próbę czasu.

Powiązane produkty

Fields

Fields

299 Kolory | 23 Warianty

Vagabond

Vagabond

Bolero

Bolero

Motus

Motus

Pax

Pax

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

52 Kolory | 65 Warianty

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Polaris

Polaris

16 Kolory | 20 Warianty

Cap

Cap