Case: Dom opieki Movägen

Fakty

Klient:
Gmina Karlskrona

Lokalizacja:
Szwecja

Metraż:
5 600 m2

Termin realizacji:
2021

Liczba mieszkańców:
48

Liczba pracowników:
54

Architekt:
Hermansson Hiller Lundberg Arkitekter AB

Miejsce, które można nazwać domem

W nowo wybudowanym domu opieki Movägen skupiono się na stworzeniu nowoczesnej rezydencji, która będzie przypominać dom. Wraz z kierownikiem jednostki i zespołem przedstawicieli różnych zawodów w dziale opieki nad osobami starszymi, Kinnarps stworzył wnętrza, które zapewniają domową, ciepłą atmosferę, bez uszczerbku dla komfortu i funkcjonalności. Całe otoczenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu samodzielności i bezpieczeństwa mieszkańcom. Rezultatem jest harmonijna i elastyczna przestrzeń mieszkalna, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb, a jej ponadczasowy design przetrwa zarówno pod względem ekspresji, jak i jakości.

Przyjemne i wygodne

Przytulną atmosferę przy kominku wzmacniają fotele Dahlia marki NC Nordic Care, zaprojektowane tak, aby ułatwiać siadanie i wstawanie. Fotele posiadają inteligentne funkcje ułatwiająca utrzymanie ich w czystości, takie jak zdejmowana tapicerka i szczelina między siedziskiem a oparciem.

Włączająca przestrzeń jadalni

Wysokość stołu Nivå marki NC Nordic Care łatwo regulować za pomocą korby, dzięki czemu wszystkich mieszkańców można zaprosić do jadalni.

Krzesło ze wsparciem

Krzesło Björn marki NC Nordic Care jest stabilne i ma wyrazisty design. Krzesło można łatwo przenosić oraz zawiesić na krawędzi blatu, aby posprzątać pod stołem.

Naszym wyzwaniem było znalezienie odpowiedniej aranżacji wnętrza, aby stworzyć jak najbardziej nowoczesny i przytulny dom opieki dla mieszkańców, personelu i bliskich. Nasza współpraca z Kinnarps była satysfakcjonująca. Pomogli nam dobrać odpowiednie meble oraz kolorystykę. Jesteśmy bardzo zadowoleni!

Paola Dahlström, kierownik oddziału w domu opieki Movägen

Fotele z funkcjami zapewniają swobodę

Aby wspomagać niezależność mieszkańców, każda jednostka wyposażona jest w fotele z wieloma funkcjami - z regulowanymi siedzeniami i poduszkami pod kark oraz składanymi podłokietnikami. Fotele są nie tylko wygodne, ale ułatwiają także przemieszczanie się mieszkańców między różnymi obszarami.

Kolory dla poczucia zadomowienia

Każde z dwóch pięter Movägen ma swój własny motyw kolorystyczny. Ten sam harmonijny kolor w każdej jednostce pomaga mieszkańcom orientować się w przestrzeni i poczuć się bardziej jak w domu. Poprawia także elastyczność aranżacji, ponieważ jednostki mogą pożyczać od siebie meble w razie potrzeby.

Przestrzeń do spotkań towarzyskich

Spotkanie wielu osób lub chwila samotności. Movägen oferuje wiele różnych przestrzeni i umeblowania, które zachęcają do dużych lub bardziej kameralnych spotkań.

Jestem naprawdę dumna z Movägen, który jest prawdziwym domem opieki przyszłości z nowoczesnymi, trwałymi meblami. Opinie, jakie otrzymałam na temat wystroju wnętrz od pensjonariuszy i ich krewnych oraz personelu były bardzo pozytywne.

Paola Dahlström, kierownik oddziału w domu opieki Movägen

W domu opieki Movägen stworzono nowoczesną rezydencję z domową atmosferą. Stabilne, funkcjonalne meble umożliwiają mieszkańcom niezależność, a elastyczność wyposażenia zachęca do spotkań towarzyskich. W skrócie – to miejsce, które można nazwać domem.

 

  • Harmonijne kolory
  • Bezpieczne środowisko z domową atmosferą
  • Funkcjonalne meble zapewniające komfort i niezależność
  • Elastyczne i integrujące środowisko