Case: Collab

Fakty

Projekt:
Collab

Klient:
Format Flex

Lokalizacja:
Gdańsk

Metraż:
1 850 m2

Liczba stanowisk pracy:
238

Architekt:
Roark Studio, arch. Michał Ścieszka , arch. Magdalena Sicha

Realizacja:
wrzesień 2022

Zdjęcia:
Fotomohito

Collab – Laboratorium współpracy

Collab to marka, która oferuje elastyczne przestrzenie do pracy w nowoczesnym budynku biurowym Format w Gdańsku. Operator biura serwisowanego skorzystał z kompleksowej oferty Kinnarps, aby stworzyć odważną przestrzeń o stylistyce nawiązującej do koncepcji laboratorium, gdzie zespół każdej wielkości znajdzie dostosowane do swoich potrzeb, w pełni przygotowane miejsce do pracy.

Połączenie profesjonalizmu, funkcjonalności i wyjątkowego komfortu

Pomysłodawcom marki Collab chodziło o efektywne wykorzystanie powierzchni na parterze w nowo powstałym budynku Format, aby stworzyć kompletne biuro serwisowane z uwzględnieniem wszystkich potrzebnych funkcji i przestrzeni, takich jak: recepcje, aneksy kuchenne, sale konferencyjne oraz części wspólne. Na wczesnym etapie projektu zaproszono do współpracy Kinnarps. Inwestorom od samego początku towarzyszyło przekonanie, że podstawę sukcesu stanowi odpowiednie otoczenie, do czego niezbędne jest wyposażenie przestrzeni w meble wysokiej jakości, które wpisują się w koncepcję projektu.

Już na bardzo wczesnym etapie projektowania zostaliśmy włączeni w projekt przestrzeni Collab, dzięki czemu współpraca przebiegała sprawnie, choć towarzyszyło nam wiele wyzwań. Oprócz realizacji w wymagających okolicznościach post pandemicznych, musieliśmy również wykazać się elastycznym podejściem do asortymentu, aby był zgodny z założeniami dotyczącymi charakteru biura, a jednocześnie zmieścił się w budżecie klienta – Anna Grodzka, Sales Director Region North w Kinnarps Polska.

Energetyczna kolorystyka i dobór elementów wyposażenia

Kolorystyka przestrzeni jest wyrazista. W częściach wspólnych dominują kontrastujące ze sobą odcienie granatu i koloru pomarańczowego. Całość tworzy nowoczesną, energiczną, inspirującą przestrzeń, która zachęca zarówno do spotkań, jak i do pracy w skupieniu

Oprócz strefy do pracy wyposażonej w ergonomiczne fotele obrotowe Esencia oraz biurka z serii[P] i Oberon, w biurze znalazły się przestrzenie o wielu funkcjach, m.in. recepcja wraz z lobby, kilka sal konferencyjnych różnej wielkości, aneksy kuchenne, strefa chillout oraz małe pomieszczenia do rozmów telefonicznych.

 

Dobór elementów wyposażenia wspomaga aktywności użytkowników w poszczególnych strefach. Kuchnie wyposażone zostały w wysokie stoły ze stołkami barowymi Frisbee zachęcające do nieformalnych pogawędek z innymi użytkownikami biura. W miejscach spotkań ruch i ergonomię zapewniają mobilne krzesła Motus, a w strefie biurowej część stanowisk pracy została wyposażona w biurka z elektryczną regulacją wysokości, która umożliwia dopasowanie do wzrostu użytkownika lub jego stylu pracy. W strefach wspólnych wykorzystano przede wszystkim lekkie meble, łatwe do przeniesienia i zmiany aranżacji, takie jak stołki Rocca i Mr T, stoliki Hopper i Curling, zaś energetyczne kolory wyposażenia lobby od progu przyciągają uwagę wszystkich wchodzących do budynku.

realizacja kinnarps_collab_fotomohito (7).jpg

W strefach wspólnych wykorzystano lekkie meble, łatwe do przeniesienia i zmiany aranżacji, takie jak stołki Rocca i Mr T, stoliki Hopper i Curling.

realizacja kinnarps_collab_fotomohito (13).jpg

Stanowiska pracy wyposażono w biurka z regulacją wysokości Serie [P] i Oberon oraz ergonomiczne krzesła biurowe Esencia z funkcją automatycznego dostosowania do masy ciała użytkownika.

realizacja kinnarps_collab_fotomohito (11).jpg

W kuchniach zastosowano wysokie stoły ze stołkami barowymi Frisbee zachęcające do nieformalnych pogawędek z innymi użytkownikami biura.

Miejsce, które inspiruje do twórczego myślenia

Klient docenił profesjonalne podejście przedstawicieli Kinnarps, współpracę, determinację w realizacji założeń projektu, przy jednoczesnej szybkiej reakcji na zmiany, a wysoka jakość mebli i ich design sprawiły, że rozwiązania Kinnarps są chętnie wybierane przez nowych najemców budynku Format.

Jesteśmy zadowoleni z jakości mebli oraz ogólnego klimatu całego biura. To już nasza druga lokalizacja w Gdańsku, łącząca profesjonalizm, funkcjonalność i wyjątkowy komfort

– mówi Marta Burak, Leasing Director w Collab

Tym samym na mapie Gdańska pojawiło się nowe miejsce, które inspiruje do twórczego myślenia i rozwijania swojego biznesu! Dzięki współpracy zespołu projektowego składającego się z architektów i przedstawicieli klienta oraz Kinnarps powstał ciekawy projekt nowoczesnej, przestrzeni elastycznej, gdzie można znaleźć miejsce do pracy zarówno dla pojedynczej osoby, jak i dla całej firmy.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Powiązane produkty

Motus

Motus

Motus

Motus

Rocca

Rocca

Frisbee

Frisbee

329 Kolory | 6 Warianty

Mr T

Mr T

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Polar

Polar

264 Kolory | 2 Warianty

Ambient beam sofa

Ambient beam sofa

Hopper

Hopper

Curling

Curling

Tinnef

Tinnef

Matsumoto

Matsumoto

Oberon

Oberon

Oberon desk, sit/stand

38 Kolory | 43 Warianty

Serie P

Serie P

17 Kolory | 42 Warianty

Nexus

Nexus

34 Kolory | 7 Warianty